Ingrid 051209
03.07.15,18:52
Zdravím všetkých. Prosím Vás, poraďte mi, rozmýšľam nad e-shopom, no neviem, čo k tomu potrebujem. Čítala som na nete, že ponúkajú tvorbu e-shopu za cca 800,-eur, s tým, že mi dajú dodávateľov a že vraj to funguje akosi automaticky.Trochu sa toho obávam, nakoľko s tým nemám žiadne skúsenosti. Vopred ďakujem za každú radu. Ingrid.
1nika
06.07.15,06:06
Jedna poznámka mi napadla k vyjadreniu, že to funguje automaticky: e-shop nefunguje nikdy automaticky v zmysle, že si tam nahádžete produkty a bude to fungovať rok bezo zmeny. E-shop je vec, ktorá si vyžaduje neustálu starostlivosť (úprava a pridávanie nových produktov, zmeny cien, odpovede na otázky k produktom atď...). To si treba uvedomiť pred začatím. :)
Nerozumiem celkom, čo znamená, že "Vám dajú dodávateľov".
Ja by som asi na to išla tak, že si vyhľadám na internete niekoho, kto tvorí weby a poradila sa s ním. Oslovila by som viacerých a potom si vybrala na základe komunikácie a toho, čo vie ponúknuť.
Čo potrebujete je mať webhosting(kde budú dáta uložené) a doménu(je to v podstate názov stránky a to sa tiež musí kúpiť) (to Vám isto poradí človek, čo robí weby). + kvalitný produkt.
Consultix
06.07.15,06:59
Co potrebujete k eshopu? To iste, co k vojne: Peniaze, peniaze a peniaze :)
A hlavne obozretnost, a nekupit si nieco za 800 EUR, co funguje same od seba. Perpeetum mobile este nikto nevymyslel :)
Ale k veci:
1. Potrebujete mat zivnost - nakup a predaj tovaru za ucelom dalsieho predaja. (rozhodnut sa, ci budete zivnost prevadzkovat ako fyzicka osoba SZCO, alebo ako pravnicka osoba (napr. sro)).
2. Samotny webshop: registrovanu domenu, serverovy priestor, system webshopu - odporucam firmu, ktora sa tomu venuje, nie studenta z VS, ktory Vam to "da do kopy" za 200 EUR a potom bude problem cokolvek riesit.
3. Tovar: Najdite si dodavatelov. Na porade Vam tiez poradia, kde su vhodne vekoobchody pre Vami predavanu komoditu.
4. Dobreho uctovnika, ktory vie aj poradit a rozmysla pre Vas, za Vas :)
5. Nezabudnite si splnit ostatne zakonne povinnosti! Napriklad registraciu informacneho sistemu e-shop na urade pre ochranu osobnych udajov...
6. Reklamu. Vela reklamy. A este trocha reklamy. Nebudete nic predavat, kym Vam tam nezacnu chodit na shop ludia. A tych tam musite nejako nalakat...
7. Nevzdat sa, ked na tom za prve tri mesiace nezbohatnete... Ako pise 1nika nizsie: eshopu sa treba venovat. A viac, nez by si to clovek na zaciatku myslel...
Ak sa Vam zda byt moj prispevok miestami nemiestny, tak ma hadam ospravedlni, ze hovorim z vlastnej skusenosti :)