EJoo
05.07.15,08:33
takže otazka znie, pracujem v Bratislavskej fabrike ako montážny pracovník. Aké práva mám, čo sa týka teplot? v hale kde pracujeme je niekedy aj viac ako 30+. Teraz očakávame teploty 36-37, takže v hale bude zrhuba podobne. Máme pravo na nejake extra volno? jedine volno ktore dostaneme je 10minut teplotna prestávka, niekde som čítal, vraj to má byt 30minut, ak su to take extremne podmienky.
buchač
05.07.15,06:41
Skús si to vymeniť s takými cestármi alebo s pracovníkmi pri vysokej peci.....a potom vrav niečo o práve a o extrémnych podmienkach.
lujza.j
05.07.15,06:44
BA sa vždy = solídny peniaz!
kopretinka
05.07.15,07:06
buchač,kuwa,prestaň už komentovať,keď nemáš čo povedať,tak drž klapačku!!!
ivka70
05.07.15,07:23
Tu mas zhrnute, co o tom hovori vyhlaska:

Teplo a horúčava na pracovisku. Aké sú povinnosti zamestnávateľa?

http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000158/1354381/Teplo-a-horucava-na-pracovisku--Ake-su-povinnosti-zamestnavatela-
buchač
05.07.15,07:34
Sorry , ale ten článok nie je zákon.
CITUJEM :

O celkovú pohodu a pracovné podmienky na pracovisku by sa mal postarať zamestnávateľ. Ten by MAL dbať na ochranu zdravia zamestnancov pred záťažou teplom a MAL BY vykonať opatrenia, ktoré vylúčia alebo znížia nepriaznivé účinky tepla na zdravie zamestnancov na najnižšiu možnú a dosiahnuteľnú mieru.

Zamestnávateľ MÁ zabezpečiť pre svojich zamestnancov na pracovisku optimálne mikroklimatické podmienky, ktoré majú byť v prvom rade vytvorené stavebným riešením budovy a prípadne aj technickým zariadením.
-------------------------------------------------------
Dôležité slová som dal veľkými písmenami.

...čiže slová ..." mal by, má "....namiesto MUSÍ...

Čiže zamestnávateľ MOŽE mať v trubke svojich zamestnancov...a nie raz sa to aj stáva.
buchač
05.07.15,07:35
Kvietok

Ja keď komentujem, tak to aj má nejaký význam...
marjankaj
05.07.15,07:47
Čo by si ešte nechcel od tupiek:eek:
lujza.j
05.07.15,07:47
slovne spojenie "mal by"je aj inde....tiež sa mi "páči".....moj mechanik robí v servise....zo servisnej haly sa dá prejsť do priestoru....pre prijímanie opráv + predajna vozidiel ...asi viete kto sa ako namaká a to sedí na rici v klíme a kto má z roboty zaparenú ric ....
avalik
05.07.15,08:47
544/2007 Z. z.
Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-544

kontaktujte technika BOZP
avalik
05.07.15,09:00
Buchy, citaj vyhlasku ... tam nie je ziadne "mal by" ale je tam "zabezpeci", "sa upravi" a to v zavislosti od splnenia podmienok uvedenych vo vyhlaske ... su tam tabulky a az z konkretnych hodnot na danom pracovisku sa prijimaju konkretne opatrenia
kopretinka
05.07.15,14:52
áno? tak prečo si tam časť vymazal??
buchač
05.07.15,15:09
kopretinka (Dnes 17:52) áno? tak prečo si tam časť vymazal??
====================
Aby som nedráždil ....(žeby blavákov)...;)
------------------------------
Zamestnávateľ mojej 1/2 má všetko v prdeli....teplota v prevádzke v pohode aj 50°...a žiadne prestávky.
Dôvod ? Lebo prídu zákazníci a chcú (prepytujem) žrať.

P.S.:
Expresívum "žrať" je na mieste...dôvody nie sú podstatné, respektíve by to bolo na dlhšie...a aj tak by jeden nepochopil, nakoľko to treba zažiť.

Tebe ale nejak nemusím vravieť, veď poznáš z praxe, čo sú poniekorí jedinci zač.....či ?
lujza.j
05.07.15,15:15
kvoli mne si to mazať nemusel:---....v piatok som si bola zobrať súčiastku v servise...reč so skladníkom/chlapov kamoš/mali chlapa zo stropkova išiel domov naspátek tu zarobil 600e ,200e dal za podnájom.....doma má 400e....aj takáto je práca v BA....