simina3
27.05.06,21:48
Ahojte všetci, som tu úplne nová, dozvedela som sa o porade od mojej priateľky ktorá sa tu pohybuje už dlhšie.
Som síce trošku od fachu /ekonomického/ ale sem-tam zabŕdnem..:-))
Pracujem ako výrobno-obchodná manažérka v súkromnej nábytkárskej firme.
Ale prečo som tu - môj syn končí teraz vysokú školu - je výborný angličtinár a nemčinár, skončil v BB jazyky. Strednú školu absolvoval hotelovú akadémiu - 5 rokov.
Chcel si otvoriť živnosť a začať podnikať v oblasti hoteliérstva. Na príslušnom úrade mu povedali že živnosť dostať nemôže, pretože nemá súvislú 2 ročnú prax. To že má odbornú hotelovú školu, nezavážilo. Stretol sa niekto s týmto problémom??Vopred ďakujem za odpovede.
Zita5
27.05.06,19:55
No proste to sú zákony , musí dosahovať prax 3 roky ... , skúste sa obrátiť na Živnostenskú komoru v mieste bydliska , tam za určitý poplatok myslím 4 000 Sk sa dá obhájiť odbor ktorý študoval určitou skúškou , ktorá by mala nahradiť prax ...treba sa informovať . Za pokus to stojí, ale je to nákladné .

Toto isté mala dcéra mojej známej ,len ona bola kaderníčka ,no vzdali to , lebo sa im to zdalo nákladné .
Zita5
27.05.06,19:57
Pripájam link ...preštudujte si to

http://www.szk.sk/
KvetkaK
27.05.06,20:02
Mozem Ti len tolko k tomu, ze je to mozne, na niektore zivnosti je jednoducho potrebna prax v danom obore.
penaone
07.06.06,06:35
dobry den chcem sa spytat mam prerusene studium nakolko som musel oddyst do zahranicia a to mi teraz nedaju zivnost ked nemam 3roky praxe a nedostudovane studium????