1Houser1
05.07.15,09:25
Zatiaľ len uvažujem o tejto možnosti lebo niektoré spoločnosti ponúkajú aj takéto riešenie.
arizona
05.07.15,07:27
Aku mas zmluvu? Dal si malo konkretnych informacii
1Houser1
05.07.15,07:32
Nemám žiadnu zmluvu len som pozeral ponuky zahraničných firiem a chcem vedieť ako to funguje.
marjankaj
05.07.15,07:40
A akú zmluvu ti ponúkajú. Je rozdiel, keď ťa tá zahraničná firma zamestná, alebo im budeš robiť dodávateľa.
arizona
05.07.15,09:16
Ked ti daju riadnu pracovnu zmluvu,tak budu za teba aj odvody platit...na tvoju otazku tazko presne odpovedat,mozeme len hadat,ked ani ty nevies nic konkretne
Kristina ph
24.06.19,13:13
Dobry den chcela by som sa informovať ak niekto vie co robit co sa týka podobnej otazky ako je uz položená s tym ze firma nemá sídlo na Slovensku a odporučili odvádzať co je treba manželovi z jeho platu na Slovensku aby sa tu o neho postarali keby nieco v nemocniciach. Taktiež dane to si est enevieme predstaviť koho sa toto môžeme opýtať alebo na aký úrad obrátiť .
Taynee
24.06.19,13:44
Ak tu na SVK firma nemá právnu entitu alebo to nepôjde cez ADZ ako dočasné pridelenie, najčastejšou formou spolupráce je dodávateľsky - prostredníctvom živnosti resp. FO - Sro. Priame mzdové náklady si navýšte o odvody, prípadne aj stravné, zarátajte plus používanie pracovných pomôcok ( mobil, internet, laptop), ak je potrebné auto - tak aj PHM a prípadnú amortizáciu. To by mohlo dávať dohromady fakturačnú mesačnú sumu resp. manday rate. Nerátala som náklady na office (vychádzam z toho, že pôjde o prácu z domu) a účtovníctvo vám bude robiť niekto známy za minimálnu sumu. Eventuálne si to pripočítajte do nákladov.
misoft
24.06.19,13:49
Založ si vlastnú otázku.
Zakladanie otázky formou komentára je proti pravidlám Porady.
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."
Taynee
24.06.19,13:49
Manžel nie je na SVK zamestnaný? Nie je poistený v zdravotnej poisťovni? Kto za neho odvádza sociálne a zdravotné poistenie? Určite je potrebné sa prihlásiť do ZP ako samoplatca, suma 66,78 eur/m.
Kristina ph
29.06.19,17:29
Ďakujem vam pekne za odpoved