essinna
05.07.15,10:37
Prosím vás nie mi a tým nikto pomôcť ? Ak vás mozem poprosiť o zaslanie návrhu na zrušenie .ďakujem vám . nechcem to dopackat , už len za kolo k dám nemalé ecka a ešte otázka ,platím ešte niečo súdu?
veronikasad
05.07.15,13:56
veronikasad
05.07.15,13:59
PS : Vzor je z roku 2011, tak treba skontrolovať platnosť prísl. §§-ov
essinna
06.07.15,04:48
poznám , len neviem čo a jak tam napísať , aby mi to uznal sud.
essinna
06.07.15,04:52
dakujem za link , cize mi to staci upravit len podla seba a poslat ? okrem toho poplatku tych 165 eur naplatim nic ? chcem spisat aj ziadost na rozvod , cize ak budem mat toot , tak majetok zatial do rozvodu davat nemusi ?
veronikasad
06.07.15,06:04
Rozvodové konanie nerieši majetok, ale rozvod manželstva. Po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku nasleduje vysporiadanie BSM.

Ak uvažuješ s vysporiadaním BSM počas manželstva z dôvodov ktoré uvádzaš, s návrhom na rozvod by si mala počkať.
essinna
06.07.15,11:01
takze dam zrusenie bsm a rozvod az potom ? dakujem ti za radu
Consultix
06.07.15,21:41
Otazkou je, ze aky zamer sledujete zrusenym BSM. Len istotu ochrany majektu v pripade problemov manzela, alebo su za tym aj ine pohnutky?
Ak chcete dosiahnut to, aby v pripade zadlzenia manzela nebol postihovany spolocny majetok, tak nerieste BSM. Daleko rozumnejsim, rychlejsim a jednoduchsim riesienim je pretransformovat manzelovo podnikanie na spolocnost s rucenim obmedzenym. Spolocnik v pripade splatenia zakladneho imania v plnej vyske pri zalozeni neruci za zavazky spolocnosti. SPolocnost ruci samozrejme svojim majetkom, ale Vas spolocny majetok je mimo diania...
taiko
07.07.15,04:53
:mimotemy
prosim uprav si zadanie otazky. Prejav trosku ucty poradakom, od ktorych ziadas pomoc, aspon tym, ze budes zrozumitelne formulovat svoju otazku. Okrem toho Tvoja otazka moze pomoct aj dalsim, ak bude formulovana rozumne a citatelne
Gabi03
07.07.15,05:03
a co zodpovednosť konateľa? predpokladám, že spoločník bude zároveň aj jediným konateľom a ten má už trochu iné zodpovednosti... hm?
Consultix
07.07.15,05:21
Gabi, hm... Zodpovednost konatela je institut, ktory v prvom rade sa aplikuje v pripade nahrady skody umyselnym konanim, alebo zanedbanim povinnosti. Je uplne jedno, ci je to konatel, zivnostnik alebo zamestnanec: ak spravi pruser, zodpoveda za to. Takze neargumentoval som niecim, co primarne nehrozi zodpovednemu podnikatelovi.
essinna
07.07.15,05:25
Dobrý deň , zrušiť ho chcem preto , lebo od kedy manzel podnika , tak do rodiny nič nedáva a bojím sa že narobí dlhy. Od kedy začal podnikat tak sa naše súkromne vztahy dosť naštrbili , začal sa viac venovať kolegynke ako rodine . Jedna dobra duša mi dala link na zrušenie bsm http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja ja len potrebujem poradit či je to ok aci to mozem použiť . Je nejaká pravdepodobnost aby to súd neuznal ?
essinna
07.07.15,05:31
uctu k poradakom mám , prečo si myslite ze zle napisana ?
Consultix
07.07.15,05:40
Mrzi ma, ze to musite riesit, ale ja som reagoval na otazku z hladiska rizika podnikania. Ohladom BSM nemam prakticke skusenosti, takze radsej nebudem radit, nez by som mal radit zle. V kazdom pripade, ak vychadzame zo zakona (Obciansky zakonnik), ten hovori:
§ 148a ods. 2
Súd na návrh zruší bezpodielové spoluvlastníctvo manželov v prípade, že jeden z manželov získal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Návrh môže podať ten z manželov, ktorý nezískal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Pokiaľ toto oprávnenie majú obaja manželia, môže návrh podať ktorýkoľvek z nich.
Nezabudnite ale na to, ze je to len prvy krok. Ak nadobudne pravoplatnost rozhodnutie sudu o zruseni BSM, tak samozrejme este je nutne vyporiadat majetok nadobudnuty pocas manzelstva. Rozhodnutim o zruseni BSM totiz nebude automaticky jasne, ktory predmet majety ktoremu z maznelov pripadne. Ak nevyporiadate majetok dohodou, tak mozete poziadat sud a vyporiadanie (rozdelenie majetku). Ak sa nedohodnete a nepodate navrh do 3 rokov rozdeli sa majetok zo zakona (§ 149 ods. 4), a to nasledovne:
Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.
essinna
07.07.15,06:36
ale na vysporadanie mám 3 roky cas ?
taiko
07.07.15,08:23
" Prosím vás nie mi a tým nikto pomôcť "
" už len za kolo k dám nemalé ecka "
marjankaj
07.07.15,08:26
Aj rozvod by to vyriešil :eek:
kopretinka
07.07.15,09:01
a bol by aj kolok lacnejší
Consultix
08.07.15,14:58
Ano, v zmysle § 149 ods. 4.
PS: Torsicku nerozumiem, co je na tom, co som uviedol "Neuzitocne" :) Ak mi to niekto vysvetli, budem vediet nabuduce sa zachovat tak, ako sa ocakava :)))
essinna
08.07.15,17:43
ja som nic take nedala , že neuzitocne .. pre mna je kazda rada a ochota pomoct mi velmi uzitocna a za to vcám velmi pekne dakujem