janulka88
05.07.15,19:43
Dobrý deň, prosím Vás, som SZČO a idem zamestnať dohodára. Čo všetko musím splniť teraz na začiatku a potom v priebehu (výkazy..atd)?? Viete mi to niekto zosynchronizovať, lebo už som z toho jeleň....ĎAKUJEM
veronikasad
05.07.15,17:45
a účtovníčka poradiť nevie ?
janulka88
05.07.15,18:54
účtovníčka nerobí mzdy.....ako už som si veľa veci zistila, len či som to správne pochopila
veronikasad
05.07.15,19:09
tak napíš čo si zistila, lebo tých povinností je neúrekom a pokuty vysoké ... Mzdy budeš robiť ručne alebo cez mzdový SW ?
veronikasad
05.07.15,19:10
aký druh dohody ideš uzatvárať ?
mondes
05.07.15,19:14
1. Musíš sa prihlásiť ako zamestnávateľ do SP, ZP a na DU a vybaviť si elektronické zasielanie výkazov.
2. Urobiť s ním dohodu, dať podpísať prehlásenie o dani, dať podpísať oboznámenie so spracúvaním os. údajov, ak ide o dohodára a uplatňuje si výnimku z dôch. poistenia, tak by vám to mal oznámiť na prísl. tlačive
2. Deň pred nástupom dohodára, alebo najneskôr ráno pred nástupom do práce ho prihlásiť do SP
3. Do 8 dní ho prihlásiť aj do prísl. ZP (predpokladám, že bude pracovať každý deň, nie len v konkrétne dni)
4. Po ukončení mesiaca urobiť mzdu, vypočítať odvody a poposielať výkazy do SP a ZP a mesačný prehľad na DU.
5. Po ukončení roka termín do konca apríla poslať na DU Hlásenie...t.j. niečo ako súhrn mesačných prehľadov.

Dúfam, že som na nič nezabudla. :)
janulka88
07.07.15,19:25
Ďakujem krásne.....a ešte sa chcem spýtať k tým dohodárom ak pracuje nepravidelne, ale pracuje od pondelka do piatku, tak na víkend ho treba odhlásiť zo zdravotky??? či v piatok odhlásiť a v pondelok prihlásiť??
mondes
07.07.15,19:42
Ak pracuje od pondelka do piatku hoci len hodinu denne, na víkend sa neodhlasuje.
janulka88
08.07.15,03:35
Lebo v Dôvere mi povedali, že pozor na to, lebo potom to treba v piatok odhlásiť a v pondelok prihlásiť...
vanessa2
08.07.15,04:06
neodhlasuje sa normálne bude prihlásený
janulka88
08.07.15,15:02
OK, ďakujem za radu....a ak je dohoda o výkone práce na tých 350 h, a ak to vyčerpá za 3 mesiace, tak potom už nemôže pracovať pre daného zamestnávateľa??...a ešte sa chcem spýtať, či voči dohodárom má zamestnávateľ tiež nejaké povinnosti ako stravné lístky, dovolenka, zabezpečenie občerstvenia..atd???..ďakujeeem.