fsmaster
06.07.15,06:25
zdravim,
urcite ste sa s tym uz niekto stretol. robime prave zlucenie 2 sro a ta ktora zanika ma vo svojom majetku aj auto. uctovne je to jasne ako to urobit, ale otazne je co vsetko treba urobit na policii na to aby to bolo v poriadku - v technicaku ma vystupovat teda nastupnicka firma, pretoze ta povodna uz nie je. je mi jasne, ze pri cestnej kontrole na to policajt nepride, ale asi to koser nie je, aby v technicaku vystupovala neexistujuca firma (plus dan z motorvoeho vozidla a poistky sa musia platit z nastupnickej firmy).

vdaka
Consultix
06.07.15,08:33
Nastupnicka spolocnost prebera vsetky prava a povinnosti, takze auto sa stava jeho majetkom a zopoveda za prevadzku aj bez evidencie na DI. Tam je ale povinnost splnit zakonnu povinnost oznamit vsetky zmeny, ktore sa tykaju registracie. Statutar nastupnickej spolocnosti, aleb splnomocnena osoba musi na prislusnom DI zaevidovat zenu do evidencie vozidiel. Musite sa ale preukazat platnym PZP na noveho drzitela.
Odporucam aj konzultovat s poistovnou, aby bolo jasne, ci zmluva naozaj plati aj dalej, alebo ju treba uzavriet nanovo. V kazdom pripade by som isiel na DI s bielou kartou vystavenou na nastupnicku spolocnost.