ivti
27.05.06,23:09
Zaraďujem do majetku 4 zariadenia. Do OC sa zahrňujú aj náklady na dopravu, ale ako?Prepravované boli spolu, suma za dopravu sa rozdelí na štyri, alebo sa celá suma pripočíta ku každému zariadeniu do OC?Náklady na dopravu dám do výdavkov NZD?(JÚ).Aký je rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi?Ďakujem.
Marianna01
28.05.06,10:26
Zaraďujem do majetku 4 zariadenia. Do OC sa zahrňujú aj náklady na dopravu, ale ako?Prepravované boli spolu, suma za dopravu sa rozdelí na štyri, alebo sa celá suma pripočíta ku každému zariadeniu do OC?Náklady na dopravu dám do výdavkov NZD?(JÚ).Aký je rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi?Ďakujem.

Rada by som Ti odpovedala, ale viem, že všetky Tvoje otázky sú už v Porade do detailov rozobrané. Takže si daj vyhľadávanie a zadaj kľúčové slová Tvojich otázok jednu po druhej: napr. Obstarávacia cena , zaradenie majetku, účtovné, daňové odpisy...
Som si istá, že odpovede nájdeš. Ak nie, ešte sa ozvi.
A také malé upozornenie, daj pozor pri rozšírenom hľadaní, aby si mala v kolónke "nájsť príspevky podľa času" zaškrknuté políčko "ktorýkoľvek deň". Ináč Ti bude hľadať v obmedzenom termíne...
ivti
01.06.06,11:58
Môže mi predsa len niekto odpovedať, hľadala som to v príspevkoch dozadu, nestihla som síce prejsť všetko, to čo som stihla mi ale nepomohlo. A pri mojom pomalom internete je to prezeranie na zbláznenie zdĺhavé. Ďakujem.
Tweety
01.06.06,12:07
Môže mi predsa len niekto odpovedať, hľadala som to v príspevkoch dozadu, nestihla som síce prejsť všetko, to čo som stihla mi ale nepomohlo. A pri mojom pomalom internete je to prezeranie na zbláznenie zdĺhavé. Ďakujem. Tie štyri zariadenia zaradíš do majetku. OC bude spolu s dopravou. Bude to výdaj NOVZD. V JÚ neúčtuješ účtovné odpisy, v uzávierkových prácach na konci roka zaúčtuješ odpisy daňové podľa zákona o DzP.
Milan Benka
01.06.06,12:11
Doplním: dopravu rozpočítaš (rozdelíš) na všetky 4 zariadenia.

Možností rozpočítania - je viac spôsobov, môžeš si zvoliť vlastný, ale musí mať logiku.
Milan Benka
01.06.06,12:18
Rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi ?

V skratke:

Účtovný - podľa odpisového plánu, kt. zohľadňuje opotrebenie, morálne starnutie , dobu použiteľnosti a pod.
Daňový - limit určený Z DzP - spôsob rozpočítania hodnoty IM do daňových nákladov. Nie je podmienkou, že účtovné a daňové odpisy sa musia rovnať, ani by sa to nemalo stať, aj keď v praxi sa to vo veľkej miere (aspoň pri malých firmách) využíva.
ivti
01.06.06,12:43
Všetky štyri zariadenia majú rovnakú cenu, takže dopravu môžem vydeliť štyroma? A faktúru za dopravu zaúčtujem ako nedaňový výdaj?Čo je to NOVZD?
Tweety
01.06.06,13:17
Všetky štyri zariadenia majú rovnakú cenu, takže dopravu môžem vydeliť štyroma? A faktúru za dopravu zaúčtujem ako nedaňový výdaj?Čo je to NOVZD?
Presne tak, NOVZD je v PÚ náklad neovplyvňujúci základ dane, v JÚ Výdavok neovplyvň. základ dane.
ivti
15.06.06,21:09
A teraz zaraďujem do majetku dve autá kúpené cez lízing, čo tvorí obstarávaciu cenu v tomto prípade? V splátkovom kalendári mám tieto údaje:
osobné auto-istina bez DPH, leasingový úrok bez DPH, poplatok za prevod vlastníctva bez DPH a DPH.
nákladné auto- cena obstarania predmetu leasingu, akontácia, vopred dohodnutá kúpna cena.
Ktoré údaje tvoria obstarávaciu cenu za účelom odpisovania?Ďakujem.
ivti
16.06.06,08:53
Vie mi niekto poradiť?
Zita5
16.06.06,09:06
Vie mi niekto poradiť?


Tu je všetko čo k tomu potrebuješ :
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9121&highlight=Tabu%B5ka+l%EDzing


Budeš postupovať podľa tabuľky v exceli .:)
ivti
16.06.06,12:45
Obstarávaciu cenu pre odpisovanie u osobného aut. tvorí istina bez DPH + poplatok za prevod vlastníctva bez DPH? Správne?
A ako je to u nákladného automobilu? To isté?
Jana Acsová
16.06.06,12:59
Obstarávaciu cenu pre odpisovanie u osobného aut. tvorí istina bez DPH + poplatok za prevod vlastníctva bez DPH? Správne?
A ako je to u nákladného automobilu? To isté?Pozrite si tento link:
http://www.porada.sk/t27961-leasing-uitkove-vozidlo.html