michch
06.07.15,12:56
Zdravím potrebujem poradiť s postupom
Som živnostník neplatca DPH...2 roky do zadu som kupoval nové auto a leasing mi skonči tento mesiac
Auto som mal napísané na firmu ale nerobil som ani odpisy ani pohone látky som nedával do nákladov atď... Aký je najlepší postup Ak chcem auto prepísať na seba (FO ) a na konci roka ho vymeniť za nové bez toho aby som zaplatil daň zo zisku alebo ďalšie poplatky

ďakujem
marjankaj
06.07.15,11:21
Ako si ho mal napísané na firmu? Teraz nie je napísané na FO?
michch
06.07.15,12:21
Mal som ho napisane na firmu a ešte stále mám auto chcem prepisať na FO a na konci roka vymeniť za nove ak sa to bude dať
marjankaj
06.07.15,12:24
Akú firmu? SRO?
marjankaj
06.07.15,13:47
No keďže nie som istý, či rozumiem reči tvojho kmeňa a ty na moje otázky hádžeš bobka, tak prikladám niečo na štúdium:
Zákon o dani z príjmov
§2
m) obchodným majetkom súhrn majetkových hodnôt, a to vecí, pohľadávok a iných práv a peniazmi oceniteľných iných hodnôt, ktoré má fyzická osoba s príjmami podľa § 6 vo vlastníctve a ktoré sa využívajú na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie týchto príjmov, o ktorých táto fyzická osoba účtuje alebo účtovala, 1) eviduje alebo evidovala podľa § 6 ods. 11; obchodným majetkom podľa tohto ustanovenia je aj hmotný majetok obstarávaný formou finančného prenájmu,

a aj iný materiál.
http://ludskourecou.sk/2013/09/auto-sukromne-ci-firemne-na-rodne-cislo-ci-na-ico-ako-to-vlastne-je/