bboobb
06.07.15,14:13
Zdravím.

Chcel by som požiadať o radu, ako začať s investovaním. K dispozícií momentálne nemám moc (približne 3000€).
Uvažoval som o podielových fondoch, ale taktiež ma zaujímajú iné investície (napr. do založenia podniku atď..)

Je tu niekto skúsený čo by mi v tomto vedel poradiť?

Ďakujem
misomiso
08.07.15,12:27
Az sa cudujem, ze tu na teba doteraz nevybehlo aspon 50 forexakov a "investicnych" poradcov. Asi preto, ze mas iba 3000 EUR a za to sa im nechce unuvat.

Samozrejme, ze sme to skuseni a vieme poradit :-). Napriklad ja som teraz kupil luxusny veteran ako investiciu. Lenze to, ze ide naozaj o investiciu bola verzia iba pre moju manzelku, ale ani ona nie je hlupa, takze ani ona tomu neveri :-)

Rovnako akcie, fondy, zlato, brilianty. Mozes si s tym spravit radost, ak ta bavi sa na to pozerat, Ale investicia inak vyzera.

S nakupom zlata, akcii, nehnutelnosti, obrazov, veteranov, starozitnosti a pod, sice mozes nahodne trocha zarobit, za podmienky, ze ich vyhodne kupis, a potom vychytis moment, ked ich treba predat aeste k tomu mas ak kus stastia. Lenze rovnako na tom mozes aj prerobit.

Ale investicia by mala vyzerat inak. mala by ti prinasat staly zisk. Mozno raz mensi raz vacsi, podla situacie na trhu, ale napri tomu ma byt ten zisk pravidelny. Teda jedine podnikanie, alebo apson prenajom nehnutelnosti (v podstate aj hnutelnych veci) a pod.
jslancik
08.07.15,12:41
svrbel ja jazyk, ale chalan očividne o tom nevie ani nič. Škoda reči s takými. A na forex ho upozorňovať nebudem, keď o ňom ešte nepočul.
minervacar
18.07.15,16:52
Dam ti dobru radu. 2900 Eur si pekne odloz do bank na nejaky terminak a potom vymysli nejaky sposob ako zdvojnasobit zvysnych 100 Eur. Ak sa ti to podari, gratulujem. Ak spalis celu stovku, tak budes mat aspon pekne uspory.