radena27
06.07.15,18:40
Registrovany platitel DPH v SR planuje ist predavat na veltrh do CR. Ma povinnost registracie v CR ako platitel DPH? Za pomoc a odpoved velmi pekne dakujem
Consultix
07.07.15,05:45
Priznam sa, ze nepoznam cesku legislativu, ale vychadzajuc z toho, ze system DPH je viac-menej harmonizovany v celej EU podla rovnakych pravidiel, tak rovnko ako u nas, aj v CR by sa mal zahranicny subjekt registrovat v krajine, kde prilezitostne predava, dodava tovar.
Podla nasho zakona:
§ 5
(1) Zdaniteľná osoba, ktorá nemá v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle nezdržiava (ďalej len „zahraničná osoba”), je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava pred začatím vykonávania činnosti, ktorá je predmetom dane okrem dovozu tovaru. Žiadosť o registráciu pre daň nie je povinná podať zahraničná osoba, ak dodáva len
a) prepravné služby a s nimi súvisiace doplnkové služby, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 47 ods. 6, 8, 10 a 12 a § 48 ods. 8,
b) služby a tovar s inštaláciou alebo montážou a osobou povinnou platiť daň je príjemca (§ 69 ods. 2 až 4),
c) tovar podľa § 13 ods. 1 písm. e) a f) a osobou povinnou platiť daň je platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a (§ 69 ods. 9),
d) tovar z tuzemska do iného členského štátu, ktorý bol dovezený z tretieho štátu, a zahraničná osoba bola zastúpená daňovým zástupcom podľa § 69a, alebo
e) tovar v rámci trojstranného obchodu podľa § 45, na ktorom je zúčastnená ako prvý odberateľ.
Consultix
07.07.15,05:51
Asi toto bude Vas pripad:
§ 6c Zakona o DPH
(2) Osoba povinná k dani, která nemá sídlo v tuzemsku a která uskuteční zdanitelné plnění dodání zboží, převod nemovitosti nebo poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku, s výjimkou plnění, u kterých je povinna přiznat daň osoba, které jsou tato plnění poskytována, je plátcem ode dne uskutečnění tohoto zdanitelného plnění.
Suste zdvinut telefon, zavolat do Prahy na Financni urad a spytat sa...
radena27
10.07.15,05:53
Dakujem pekne za odpovede. Dnes som sa dovolala na Fin. urad v Prahe, kde mi pani poradila sa obratit na financneho poradcu :( a zaroven na § 6c ceskeho zakona o DPH. Pre pripad, ze by niekto potreboval riesit podobny problem ako ja, ako bolo vyssie uvedene, nas sa tyka §6c, odst. 2, a ako povinne prilohy k registracii: SK osvedcenie o pridelni IC DPH, original vypisu z OR, tlacivo registracie, plna moc na poverenu osobu, v pripade povinnej registracie prilozit nejake dosle/odoslane faktury, v pripade dobrovolnej registracie nie.
Consultix
10.07.15,06:52
Dakujem za spatnu vazbu a doplnenie praktickych info :)