Stašek
28.05.06,10:04
Bol by som rád, keby mi niekto poradil:
1. Chcem tlačiť pracovnú zmluvu nového zamestnanca. Program vytlačí údaje o pracovníkovi z personalistiky. Je možné do zmluvy pridať osobitné ujednania priamo do tejto zmluvy, alebo to musím riešiť dodatkom vo Worde?
2. Máme zamestnanca na Dohodu...do 30.6.2006. Chceme ho ale od 1.6.2006 prijať na trvalý pracovný pomer. Ako mám postupovať?Zmenou pracovnej zmluvy, zrušením dohody a vytvorením nového prac.pomeru? Ako to urobiť, aby mi vytvorilo aj odhlášku do soc. poisťovne zo zrušenia dohody a zároveň prihlášku do soc. poisťovne ako nového zamestnanca?
LubenaK
28.05.06,11:25
Osobitné ujednania môžeš dať do Pracovných pomerov na riadok Ďalšie ujednanie. Ak to tam napíšeš, máš to aj v pracovnej zmluve, ktorú vytlačíš.
Ak zamestnanec na dohodu pokračuje riadnym pracovným pomerom, stačí v Personalistike v Prac.pomeroch ukončiť dohodu a pridať nový pracovný pomer - hlavný prac.pomer. Vtedy program vygeneruje dve tlačivá na SP. Jednu odhlášku ako dohodára a druhú prihlášku zamestnanca. Ale nezabudni, že ak ich chceš vytlačiť, musíš mať v kalendári otvorený mesiac, v ktorom sa tieto zmeny stali.