Daja 83
07.07.15,13:09
DOBRY DEN,

Chcela by som sa informovat, ci je mozne odkupit zahradu bez domu na splatky, ak je dom pod exekuciou. Ma exekutor taku moznost alebo sa musi zahrada kupit s domom. DAKUJEM
marjankaj
07.07.15,11:15
Veď kúp všetko a potom dom predaj. Uvidíš potom aké možnosti má exekútor.
arizona
07.07.15,13:19
Citam to uz asi 3.krat,ci dobre rozumiem...
Ty chces kupit pozemok,na ktorom stoji nejaky dom,ale chces kupit bez domu?
To by majitel bol hlupak,keby to urobil. Kto by mu potom kupil dom " vo vzduchu" ,keby ten chcel predat ?
Porozmyslaj nad jednoduchsou verziou...
Oliwa
07.07.15,13:34
Nie je to celkom jasne napísané, ale vydedukovala som z tých 2 riadkov toto:
na susedov dom a pozemok je uvalená exekúcia. Ty máš záujem len o jeho záhradu, čo je len časť pozemku. O zastavanú časť pozemku, na ktorom stojí dom, ani o dom, záujem nemáš... Chceš si rozšíriť svoj pozemok o susedovu záhradu - čím sa zväčší tá Tvoja... Posunieš oplotenie a nepotrebuješ ani riešiť prístup na pozemok... Ten zostane susedovi zachovaný v pôvodnom stave. A kto má záujem, môže si kúpiť susedov dom aj s nejakou predzáhradkou a chodníkom okolo...
Pochopila som to správne, či...?
marjankaj
07.07.15,13:45
Pochopila si správne. A taký exekútor by bol dilino. Kto by mu potom kúpil ten dom?
misoft
07.07.15,14:26
Vidím tam dva problémy. Pozemok a dom. Dom nechceš - OK! Chceš pozemok - resp. časť pozemku - a tu je problém. Ten sa bude musieť rozdeliť! Teda ďalšie náklady, ďalšie papierovačky. A pochybujem, že exekútor bude ochotný sa v tom angažovať - jeho úlohou je získať peniaze, ale to neznamená, že musí ešte i pozemok deliť. Pretože predpokladám, je to celistvý pozemok, na ktorom stoji i nehnuteľnosť (dom).
Tak na toto exekútor určite nepristúpi - a teda i otázka splátok je v tomto okamihu bezpredmetná....
arizona
07.07.15,17:00
Oliv,ty si to kde vycitala???
Oliwa
07.07.15,19:34
Medzi riadkami... :D Ale ešte stále neviem, či správne... Iba ak by marjankaj vedel, kde Daja 83 býva...:D
marjankaj
07.07.15,20:05
Nepotrebujem vedieť kde býva. Ale ktorý exekútor by si vyrábal zbytočné problémy?
Oliwa
07.07.15,20:25
Žiadny, ale čiste hypoteticky sa nedá vylúčiť možnosť, že sa nejedná o jeden pozemok... Teda kým nám to zadávateľka nepotvrdí/nevyvráti... že tá záhrada môže byť zapísaná na katastri pod samostatným parcelným číslom... Oproti susedia cez ulicu - domček-štvorček na pozemku roky-rokúce pôvodne v tvare obdĺžnika, prístup z ulice. Súrodenci sa nevedeli dohodnúť, a ten, čo býval v domčeku a doopatroval mamu, nemal dosť na vyplatenie... Napokon "odkrojili" z pozemku tak, aby mal nový majiteľ samostatný prístup z cesty a na pozemku v tvare L stojí vzadu už zopár rokov nový dom - de facto v ich bývalej záhrade... Nový dom má jeden minipozemok, pôvodný domček zostal stáť na druhom minipozemku, ale predajom získané peniaze si rozdelili a súrodenci dostali svoje... Keďže sa jedná o lukratívnu mestskú časť, nebolo to málo...