Maros13
07.07.15,17:58
V jednom dome boli dva družstevné služobné byty. V rovnakej dobe sme obaja ako členovia družstva aj splácatelia anuity požiadali o prevod bytu do OV. Jeden uspel a druhý to ako ja do dnešného dňa nie. Som toho názoru že dlhodobo ma bytové družstvo diskriminuje ale neviem ako presvedčiť družstvo aby konalo tak ako konalo pri prvom žiadateľovi Dlhodobo mi odpovedá že nemám nárok na prevod bytu do OV. Prosím o pomoc. Ďakujem
Tweety
07.07.15,16:04
A to zamietnutie čím odôvodnili? Nemáš podlžnosti?
Tweety
07.07.15,16:15
tak ako? reaguj
Mária27
07.07.15,16:22
Družstevné byty a služobné byty je rozdiel. Ak si však bol členom družstva a splácal si anuitu, malo by ísť o družstevný byt, na prevod ktorého máš nárok.
Požiadať o prevod si mohol v polročnej lehote v roku 1992 podľa zákona č. 42/1992, alebo neskôr podľa § 28 zákona č. 182/1993 (bytový zákon).
Podľa § 29 bytového zákona je bytové družstvo povinné ti previesť byt do vlastníctva do dvoch rokov od požiada, inak sa môžeš obrátiť na súd.
Premlčanie tvojho práva na prevod je vylúčené v § 29a ods. 2 a 3.

Popíš námietky družstva.
Maros13
07.07.15,18:57
Tweety prepáč, neviem o žiadnych pozdlžnostiach. Odmietajú skôr z dôvodu s prepáčením "raz skape a byt predáme!" Myslím že som Vás zaujal a asi aj viac prezradím.
Tweety
07.07.15,18:59
žiadaj písomné zdôvodnenie odmietnutia
misoft
07.07.15,19:00
Hele - nemudruj - nakluš tam, tresni do stola a pekne im povedz, nech sa držia zákona, inak zákon s nimi zatočí - na súde!
Maros13
07.07.15,19:15
Majka, ďakujem za odpoveď. Bol som a pokiaľ viem som členom družstva i keď mám pocit že sa hrá hra že nie som. Nešťastie je že som veril v čestné slovo členov družstva. Napríklad že odpracoval si hromadu rokov, si členom družstva, splácal si anuitu za (služobný byt) požiadal si v rámci zákona o byt a ... to musíme riešiť a rieši sa to naozaj od roku 1992 pritom v tom istom dome existoval takisto papierový služobný byt, dokonca neobývaný a následne prevedený do OV asi v roku 1993-94 a mne do dnešného dňa nie. Moja žiadosť o prevod z roku 1992 existuje pod číslom s podateľne, následne aj urgencie. Prepáč je to na dlhé lakte vysvetlovať, som dôchodca v smútku a hľadám pomoc ako presvedčiť družstvo že rovnaké práva platia pre každého.
Mária27
07.07.15,19:58
Ak splácaš anuitu, znamená to, že si dostal na byt úver od štátu a ten sa dával na družstevné byty. Pred výstavbou ti bol pridelený družstevný byt (máš to rozhodnutie?) a potom si zaplatil členský podiel pred výstavbou, ktorý sa po dostavaní domu vyúčtoval (preplatok / nedoplatok),
Aké máš doklady?