Mimmm
08.07.15,07:00
Dobrý deň, idem si k Vám po radu. Manžel je gambler. Narobil neskutočné dlhy, bral pôžičky od bánk aj nebankoviek. Prepustili ho z práce, pretože havaroval na služobnom aute a nafúkal. Máme spolu aj hypotéku, ktorú sme brali na prerobenie bytu. Byt je vo vlastníctve jeho mamy. BSM máme zrušené, nie vysporiadané. Nežijeme spolu vyše roka. Podala som žiadosť o rozvod. Bývam u mojej mamy aj s dvojročnou dcérou. Tých otázok je viac.

- Ak by došlo k exekúcii, môže exekútor vymáhať uspokojenie pohľadávky aj odomňa? som na rodičovskej dovolenke do marca 2016, ale od októbra by som chcela ísť do práce. Je možné, že mi siahne na plat?

- Chcela by som si trvalý pobyt prepísať k mamke, ale bojím sa toho, že exekútor môže siahnuť aj na jej majetok. Hľadala som na internete nejaké informácie a dočítala som sa, že ho nemusíme vpustiť do bytu. Je to pravda?

- A naozaj je nutné vysporiadavať BSM aj keď sme nemali spoločný majetok?
misoft
08.07.15,14:29
Dobrý deň, idem si k Vám po radu. Manžel je gambler. Narobil neskutočné dlhy, bral pôžičky od bánk aj nebankoviek. Prepustili ho z práce, pretože havaroval na služobnom aute a nafúkal. Máme spolu aj hypotéku, ktorú sme brali na prerobenie bytu - to je "dlh" voči banke, podieľate sa spoločne. Byt je vo vlastníctve jeho mamy. BSM máme zrušené, nie vysporiadané. Nežijeme spolu vyše roka. Podala som žiadosť o rozvod. Bývam u mojej mamy aj s dvojročnou dcérou. Tých otázok je viac.

- Ak by došlo k exekúcii, môže exekútor vymáhať uspokojenie pohľadávky aj odomňa? Exekútor pôjde najskôr po účte, potom po jeho príjme, nakoniec po majetku povinného. Ak je BSM zrušené (preto píšem - vysporiadať) - ide po jeho majetku. som na rodičovskej dovolenke do marca 2016, ale od októbra by som chcela ísť do práce. Je možné, že mi siahne na plat? Ak nie je BSM - zrušené (odporúčam čo najskôr vysporiadať si záväzky medzi sebou) - ty nie si dlžník....

- Chcela by som si trvalý pobyt prepísať k mamke, ale bojím sa toho, že exekútor môže siahnuť aj na jej majetok nesiahne. Hľadala som na internete nejaké informácie a dočítala som sa, že ho nemusíme vpustiť do bytu. Je to pravda? Ak tam nebýva, nemá trvalý pobyt - nemusíte.

- A naozaj je nutné vysporiadavať BSM aj keď sme nemali spoločný majetok? Je to nutné - každý vie, čo je jeho.

P.S. Ak píšem sprostosti - opravia ma....