NikolaUcto
08.07.15,09:47
Konateľ sa rozhodol odstúpiť z funkcie a prejsť na hpp v tej istej spoločnosti(kde ešte zostali 3 konateľia), potrebujem mať od neho oznámenie sa o vzdaní z funkcie konateľa? stačí keď ho sám podpíše a odovzdá?
Platí premlčacia lehota ak odovzdá toto oznámenie a nezasadne valné zhromaždenie do 3 mesiacov? čiže by vzdanie sa funkcie bolo účinné iba jeho odstúpením?
Consultix
21.07.15,09:19
Oznamenie o vzdani sa funkcie konatela ma byt pisomne a dorucene spolocnosti. Spolocnost ma prerokovat odstupenie na VZ, pricom o ostupeni sa nehlasuje, len si to VZ zoberie na vedomie. Tym funkcia konatela konci. Pri dorucovani pozor! Nemal by dorucovanie tohoto oznamenia potvrdzovat sam sebe, mal by to dorucit do podatelne, alebo inym beznym sposobom, resp. dalsiemu konatelovi.
Ak marne uplynie lehota 3 mesiacov (nie je to premlcanie) bez zasednutia VZ, tak sa funkcia konci marnym uplynutim tejto lehoty.
Konatel moze odstupit aj vyhlasenim na VZ. Takze ak ma potrebny podiel na ZI, nech vola VZ, nech na VZ odstupi a tym je odstupenie uconne okamzite.
Ale pikoska: Predpokladam, ze vztahy nie su najlepsie, inak by sa o odvolani funkcie dohodlo na VZ dohodou. Ked sa vzda funkcie konatela, kto mu potom podpise pracovnu zmluvu?