varhola
08.07.15,10:55
Viac ako 2 mesiace mám problém s pravým ramenom.Bolí ked dviham ruku a pri roznych inych pohyboch .Obvodny lekar ma poslal k ortopedovi povedal ze to bude treba operovat a to co najskor lebo sa mi poskracujuju svaly a ruku uz v zivote nedvihnem.U ortopeda sa objednava 2 mesiace a neviem ako to mam riesit zatial...bolí to prakticky stale....ani v noci nespim kvoli tomu. Má s tym niekto skusenosti?Naozaj je tu operacia nevyhnutná? Dakujem za kazdu radu
ivka70
08.07.15,09:02
Neda sa obratit na ineho ortopeda?
Tvoja ZP ti poskytne zoznam, s ktorymi ma zmluvu.
misomiso
08.07.15,09:09
To je tazko radit, ked ludia nechapu zakladne suvislosti a nenechaju si poradit, V prvom rade, ak mam problem s akymkolvek klbom, tak prva vec, co musim urobit je prestat jest maso. Je o tom tisice studii a knih, nic nove, kyselina mocova sa uklada + 100 dalsich inych toxinov...

Tym si pomozes viac ako chodenim po lekaroch, ktori iba hasia vzdy ten najaktualnejsi poziar, a nikdy nie jeho pricinu ale iba dosledky alebo v tom horsom pripade iba predstieraju, ze hasia.

Dalej samozrejme pohyb, otuzovanie a pod, ale to su veci, ktore vyzaduju sebadisciplinu investovat do seba nejaku namahu a s tym ma 99% ludi problem. Ja som bol tiez cely zivot lenivy riseit tieto veci preventivne, a nakoniec som riesenie nasiel vzdy az pod tlakom, ked som mal riadny problem a videl som, ze lekari si iba "robia svoju pracu" - (ktora je apropos rovnako ako v pripade inych profesii zvycajne najma vykazovanie vykonov a zarabanie penazi). Nastasie vzdy som nasiel dost pevnej vole a nakoniec takymi jednoduchymi vecami, ako uprava stravy a zivotosprava som si zazracen poliecil vsetko a to dokonca velmi rychlo.

Dodatocna uprava prispevku: Presne toto som cakal :-) Prva rekacia na moj prislevok je prvy minusovy bod. Vobec sa ma to nedotklo, sam si teraz uzivam take zdravie a kondiciu, ako nikdy ani za mladi nie. To mi bohato staci k osobnemu stastiu :-) Iba ma to utvrdilo v presvedceni, ze iba zopar ludi dokaze prezit stastny zivot a vyhnut sa problemom.

Keby som to nemal 100 x potvrdene nie len ne sebe, ale aj na ludoch okolo seba, nepisal by som to. Jeden priklad za vsetky. Svagrina, 5 x denne maso, este aj vyprazane. Pocas mojho prveho vegetarianskeho obdobia vysmech. Problemy s ramenom, neliecitelne. Okrem lekarov pravidelne navstevuje ej fyzioterapeutov a liecitelov. 50 zlicnikovych kamenov.Problemy aj s inymi klbmi. Operacia zlcnika. Po operacii som sa jej pytal, tak co, neplanujes zmenit stravu? Vraj naco, ved teraz uz ma zlcnik vonku, tak duplom moze jest co chce, a ked jej bude zle, tak na to su lieky.

Pred tyzdnom sme sa stretli, nepoznaval som ju. Nosi pri sebe stale 2-3 knihy o zdravej vyzive. Maso je uz iba 2 x denne. Citi sa lepsie. Priznava, ze do buducna ho este viac obmedzi. zacina uvazovat, ze by sa zacala hybat. No - ano, ide dobrym smerom, skoda len, ze si medzitym tak podlomila zdravie. Nie len ona, zvycajne sa vzdy cela rodina stravuje jednym stylom. Svagor dostal medzitym uz cukrovku. (Apropos, aky "prekvapivy" vysledok nedavneho vedeckeho vyskumu - ze konzumacia masa prispieva k vzniku cukrovky podstatne viac, ako konzumacia cukru). Nie su to ziadni seniori, stale nie su v dochodkovom veku.

Cim neskor, tym horsie. Ono sa totiz tazko zacina denne behat s opuchnutymi klbmi pripadne s nadvahou. Teda tento prispevok pokojne obodujte 1000 raz minus. Zaujimave, ze nikoho neptrapi, ako sa dostat z klubu chorych do klubu zdravych a vitalnych. Kazdy riesi vacsinou len uplnu hovadinu, ci operaciu alebo tabletky. Tak zelam vela uspechov pri chodeni po lekaroch :-)
buchač
08.07.15,09:41
Neužitočné som dal ja.
Nevieš príčinu a radíš nejesť mäso.

Už mi len kvapky určitého typu chýbajú v tom príspevku.
willma
08.07.15,09:55
pripájam sa s neužitočným
buchač
08.07.15,10:03
Apropos...takú x8j9v0n7 som už dávno nečítal...


CITUJEM :

(Apropos, aky "prekvapivy" vysledok nedavneho vedeckeho vyskumu - ze konzumacia masa prispieva k vzniku cukrovky podstatne viac, ako konzumacia cukru)
=================================
Apropos...kde je nejaký link na toto tvrdenie ?
----------------------------------------------------------
Apropos...cukrovku mám, zaujímavé, že DIA lekári doporučujú konzumovať práve mäso.
----------------------------------------------------------
Apropos...je zaujímavé, že najmúdrejší sú práve tí, ktorí nemajú ani šajnu z vlastných skúseností o tých najvážnejších chorobách.
Jana Motyčková
08.07.15,10:05
Skus dobrého maséra.
ivka70
08.07.15,10:06
Presne, to bolo prve, co ma na tej "odpovedi" zarazilo :(
kukučka
08.07.15,11:54
Misomiso, ja sa prvá podpisujem pod tvoj príspevok, vítam ťa späť na porade a dúfam, že ostaneš, chýbali mi tvoje príspevky.
Ja som si zmenu stravovanie vyskúšala s veľkým úspechom, potom som zlenivela, prestala doma piecť chlieb, zažiadalo sa mi mlieko atď. ale už som na ceste späť k vyskúšanému, dva týždne som už nekúpila mlieko.
misomiso
08.07.15,12:00
Zeby sme nevedeli googlit?
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/309794-proc-pri-cukrovce-vadi-konzumace-masa.html

http://www.diasvet.cz/lide-kteri-jedi-cervene-maso-se-vystavuji-vyssimi-riziku-vzniku-cukrovky/

http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/cervene-maso-suvisi-vyssim-rizikom-cukrovky.html

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=757&Itemid=30

To, ze ti lekari odporucaju jest maso pri cukrovke nesvedci o nicom inom, ako o kvalite a urovni tych lekarov. Pred 40 rokmi ich v skole naucili nejake bludy, a nieco ako dalsie studium im nic nehovori.

Silno mi pripominate mojho svokra. Tiez cely zivot zabijacky, tiez posmesky, ked sme prestali jest maso. Ked mu vravim, ze aj on by mal uvazovat, tak vravi: "Ja, a preco, ved som cely zivot zdravy ako repa." To, ze uz ma oba bedrove klby davno umele, to je akoze uplne O.K.. Pravu ruku nezdvihne v ramenae a nepohne zapastim. To je ale uplne prirodzene, nornalne, ved "uz mam svoj vek"...

No ja som sa pred rokom tiez citil uz "na svoj vek" aj na navstevu lekara. Po tom, co som sa vratil k bezmasitej strave som v takej kondicii, ze ani za mladi som nebol. Tazko to vysvetlovat niekmu, kto to (opakovane) v zivote nezazil. Ja som si vystriedal oboje, a to viac raz.

Apropos - kvapky nepredavam. Ani ziadne neberiem. Netreba. Staci uplne to, co som napisal. Okrem toho, ze je to ucinne je to za 0 EUR.
misomiso
08.07.15,12:15
Dakujem. Neviem, ci som uplne spat, ale z cau na cas sem pozriem a necham sa "vyprovokovat" ked vidim, ze niekto trpi, riesenie ma na dosah ruky ale nevidi ho.

Co sa tyka mlieka, je to pre cloveka jed, hlavne krabicove a vobec cerstve. Uz som to tu pisal, ze nasi s nim nemaju co robit, tak vybavuju export do Ciny. No to tam budu stastni, ked im tam zeny zacnu hromadne choriet na rakovinu prsnika a vobec ludia na rozne alergie. Zatial tam tieto choroby nepoznaju, hoci tam, kde uz zacina prenikat mlieko sa uz zacinaju objavovat.

Prave som sa vratil z Ciny, a vravel som tam tej nasej tlmocnicke, nech sa nenecha pomylit tou propagandou a mlieko ani neochutna. Ona bola taka uprimna a vravi - ja som kdesi citala, ze u vas v Europe ludia bezne trpia na alergie, je to naozaj pravda?

Bohuzial u na nie je jednoduche zbavit sa mlieka, takmer kazde jedno jedlo Europskej kuchyne je postavene na pouziti nejakeho mliecneho produktu.

Ale uz aj vyhodenie masa a cukru robi zazraky. To by som nikdy neveril, a kolko si mozem zlepsit kvalitu zivota.
korela
08.07.15,16:18
http://www.centrumctm.sk/post/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek-43/
Okrem toho, nikomu neublíži, ak ho bolí rameno, aby na určitý čas vynechal mäso a sám sa tak neotestoval, či mu bolesť neustúpila.
Jedlo je liek, jedlo je jed.
buchač
08.07.15,17:09
Hm...ideme pitvať, ergo oponovať.

Plusku neriešim...tá je dobrá na tie bulvárne múdrosti.
Bukovský je chorý sám o sebe...ale na hlavu. Jeden deň vraví to a druhý deň zasa iné. Najradšej by bol, aby sa ľudia pásli.
----------------------------------------------
Odborné články je iná sorta, tie ako tak beriem.
ALE JEDNO SI OPOMENUL.
V príspevku spomínaš mäso...a to vo všeobecnosti.
Lenže dané linky spomínajú v podstate len to červené mäso.

Takže teraz ako ???
Teraz mi povieš, že je mäso ako mäso, alebo nie je mäso ako mäso.
------------------------------------------------
Spomenul si švagrinku, že konzumuje 5x denne mäso. Asi vo všeliakej podobe to bolo.

Lenže ja vravím, že všetko môžeš konzumovať...ALE S MIEROU...moja DIA tiež to tiež tvrdí.
------------------------------------------------

Spomenul si aj tých našich lekárov, že zaspali dobu.
Nuž poviem takto...moji lekári určite medzi nich nepatria, sú odborníci na svojom mieste, pozývaní na zahraničné kongresy a sympózia, kde by Bukovský mohol tak akurát robiť usporiadateľa.
korela
08.07.15,17:14
Mňa zo zadania otázky zaujalo práve toto: ".Obvodny lekar ma poslal k ortopedovi povedal ze to bude treba operovat a to co najskor lebo sa mi poskracujuju svaly a ruku uz v zivote nedvihnem.U ortopeda sa objednava 2 mesiace a neviem ako to mam riesit zatial...bolí to prakticky stale....ani v noci nespim kvoli tomu."

K dg by sa mal vysloviť predovšetkým ortopéd, možno neskôr aj iný lekár. Nechápem prečo obvodný lekár bez rontgenu zbytočne stresuje pacienta svojou domnienkou.
Prešla som touto tortúrou, aj cez ortopéda, podľa snímok som prišla o obe chrupavky na oboch ramenách. Proste kosť o kosť. A ortopéd ani nespomenul operáciu, iba rehabilitácie. Neišla som na ne, pretože som intuitívne cítila, že vďaka nim sa mi chrupavky nenavrátia. Zvolila som kľudový režim.
Nemohla som od bolesti spávať, česala som sa na etapy.
Bolo mi jasné, že o chrupavky som prišla svojou nevedomosťou, preťažovala som ich.
Asi do roka nato vznikol ešte väčší zdravotný problém, chcela som sa vyhnúť klasickým nepríjemným vyšetreniam, tak som si vybrala liečbu TČM (tradičná čínska medicína - pre zadávateľa), už to tu omieľam často, ale musím ju spomenúť aj pri tejto príležitosti.
Doktor mi nasadil dlhodobú očistu, rok bez mäsa, mlieka, cukru, múky, iba odporúčané potraviny, základný problém sa odstránil, znížil sa tlak tak, že som musela vynechať jednu z dvoch piluliek, pribudla energia, mala som radosť zo stravy a odstránili sa i ďalšie dg., organizmus sa odkyslil. A nielen to, bolesť ramien úplne zmizla. Neviem, či mi chrupavky dorástli, presvecovať sa zbytočne nebudem.
To bolo asi 4 rokmi, teraz som musela začať jesť mäso kvôli krvinkám. Po čase už ramená začínam pociťovať zasa. Čiže mäso zasa zredukujem na možnú minimálnu mieru. Z mliečnych výrobkov si občas kúpim iba kyslomliečny nápoj bez príchute a bez cukru. Štyri do mesiaca. Sladké mlieko nekonzumujem vôbec. Cukor v kvalitnom mede.

Mínuskujúcich ospravedlňuje iba ich nevedomosť. Zaujímalo by ma, ako by zdôvodnili svoje negatívne hodnotenie. Ak vedia o nejakých svojich negatívnych skúsenostiach, iných dg ramien, tak prosím. Ale bez udania dôvodu fľochnúť mínus a nič nevysvetliť, nepokladám za žiadnu pomoc, ale mínus iba z princípu.
Takže, varhola, pokiaľ nevieš dg od ortopéda, operáciou sa vôbec nezaoberaj. Je to predčasné. Môže ísť možno ešte o reumu a pod. Ale zbytočne netreba dopredu kuvikať. Stres je veľký nepriateľ zdravia. Ja som v podstate všetky dg získala kvôli stresu.
korela
08.07.15,17:22
Ešte sa dá vyliečiť stravou podľa piatich elementov, bylinkami, určite je toho viac. Ak sa začne ozývať organizmus, človek robí niečo zle. To treba upraviť, psychiku, fyzično.
Ešte k mäsu, krvná skupina B, som B, vraj musí jesť mäso. Asi tak.
Anika61
08.07.15,20:48
Misomiso ja by som uvitala,keby si sem niekde pridal tvoje denne menu a iste aj dalsi by radi,ked vies ako jednoducho byt zdravý preco sa o to nepodelit...
Hmmm...mlieko som si dala naposledy pred 40rokmi....zvlastne,ze mam alergiu....
Anika61
08.07.15,21:03
Peggynka
09.07.15,04:57
Moje skúsenosti sú aj tu: http://www.porada.sk/t250859-bolesti-ramena.html
http://www.porada.sk/t245979-dlhotrvajuca-bolest-8-mesiacov-v-oblasti-ramena-co-s-tym.html
http://www.porada.sk/t231626-poranenie-pleca-a-ramena.html
Po rôznych pokusoch liečby liekmi (ktoré zaťažujú žalúdok),som prešla na konzumáciu bravčovej želatíny (alebo rastlinnej agar-agar) vo forme huspeniny,gumených medvedíkov z lidla (treba čítať zloženie) alebo v potravinách dostať v sáčku bravčovú želatínu,ktorou si večer zaleješ nakladanú zeleninu s vareným vajíčkom a šunkou - do rána stuhne a máš dobrú stravu miesto tabletiek.Bravčová želatína dodá telu látky (kolagén),ktoré napomáhajú obnove chrupavky v kĺboch.Neberiem žiadne lieky na kĺby (mám Dg. osteoartróza),bolesti nemám.
BXLmiami
09.07.15,05:59
Najväčším problémom v tejto diskusii je problém ako v celej krajine a síce čierno biele videnie problému.Lenže život nie je čierno biely.
Jedna strana-maso nie,druhá strana ano,vyhadzovať maso je blbosť.
Jedna strana -lieky nie,druhá strana ano,okrem liekov všetko je blbosť.
Takže pokiaľ mám pred sebou zdravého mladého muža pod 30 rokov,tak maso kľudne aj denne.Ak mám pred sebou zdravého muža 30-40-tak kľudne mäso ale pozor,s vekom menej často,takže 2-3x týždenne.Nad 45 by mal v podstate každý s mäsom brzdiť a akonáhle sa ozvú ťažkosti klbne,tak nemilosrdne uplne von červené a udené masá,ak necháme mäso tak biele a ryby 1x týždenne a kvalitné.Pokiaľ niekto má klbne ťažkosti tak skutočne vysadenie mäsa a často aj pečiva upraví stav koľkokrát viac ako kvantum liekov.
Sama som niekde písala,že ked idem do tropov,kde sú vysoké nároky na kardiovaskulár,už týždeň pred cestou vyhadzujem kompletne pečivo a maso a zostávam na zelenine a vtedy nemám žiadny problém s aklimatizáciou.
A misomiso-neslzni do druhého extremu.Ak sa Tvoj stav stabilizoval,1x týždenne kvalitný pstruh na masle či losos so zeleninou-kvalitný nie tie mrazené-ti urobí dobre.Taktiež by som sa 1x mesačne nebránila kvalitnemu hydinovému vývaru.Ale nič viac.Pokračovanie nabuduce.
Pokračovanie-lieky.Klasické lieky ťažko vyriešia opotrebovanú chrupavku alebo pourazový stav a tiež ťažko vyliečia klbny problém.Vedia hodne pomôcť pri bolesti,ale tiež nie je riešenie papkať v hrstiach lieky na bolesť.Lenže máme tu fenomen,že organizmus na bolesť reaguje spazmami a tým bráni dalšiemu poškodeniu klbov.Tie lieky by mali uvoľniť spazmy a vtedy sú na mieste,ale zase,nie že uvolníme spazmus,lekár povie kľud a vy idete do práce.
Klby za Vás žiadny lekár nevyrieši,klby si musite riešiť Vy-pohyb,akupunktura,uprava stravy,atd.Lekár vie operačne zasiahnuť a dať lieky na bolesť a povedať Vám čo dalej.Ale tú jogu či kalenetiku či pilates zvyšok života musíte cvičiť vy.
lujza.j
09.07.15,06:06
Dik BXL....takto asi fungujem....+minimum cukrov....
marjankaj
09.07.15,06:30
Myslím, že misomiso, to až tak nemyslel, že mäso vylúčiť úplne(viď jeho známa - je mäso dvakrát denne). Aj keď aj to sa dá(prípadne na určitú dobu) a výsledky potom ukážu.
lujza.j
09.07.15,06:49
Da fungovat bez masa...nie uplne,ale da ...tak ako bez cukru....je to len v hlave...s tym maju ludia problem...ze si nevedia predstavit,ze by to..alebo ono nejedli....nejem kopec veci a som tu:)
marjankaj
09.07.15,07:00
Záleží od množstva jedla.
Ako hovoril Bukovský(ja ho teda nemusím)
JEDlo
pOTRAVA

Každé jedlo je jedom. Záleží iba od množstva.:D
Ale je pravda, že v iných jazykoch to platiť nemusí:---

http://www.pluska.sk/zena/zdravie/pat-jedovatych-potravin-ktore-jeme-takmer-kazdy-den.html
buchač
09.07.15,08:24
PRESNE !
Tu je ten problém u tých "zainteresovaných", ktorí majú pohľad len ten čierno-biely.
Michal dal linky, kde sa vyjadrujú odborníci s ohľadom na tie štúdie.
Lenže, čo platí v Amerike, to nejak nemusí platiť aj u nás. Ale od nežnej revolúcie to skôr platí. Prečo, to je predsa jasné...ide o nezdravé stravovanie tými fasa fúdmi.

Štúdie sú dobrá vec, no je ťažko vziať X jedincov, ktorí majú rovnaké príznaky choroby (povedzme, že DIA). Lebo nie každý má rovnakú hladinu cukru...a keby aj, tak jeden používa len tabletky a druhý si už musí aplikovať inzulín.
buchač
09.07.15,08:28
Anika61 (Včera 23:48) Misomiso ja by som uvitala,keby si sem niekde pridal tvoje denne menu a iste aj dalsi by radi,ked vies ako jednoducho byt zdravý preco sa o to nepodelit...
==============================

NIE IBA denné menu.
NECH DÁ menu na celý mesiac...to bude zaujímavejšie.
---------------------------------------------

Keďže radil švagrinej (cukrovkárke), tak by som bol veľmi rád, ak by prispel do debaty tým MENU NA CELÝ MESIAC PRE DIABETIKA.

...a na toto som obzvlášť zvedavý.
marjankaj
09.07.15,08:47
lujza.j
09.07.15,09:09
Madle...parada...zuzlem ich iba na sucho:eek: no do rici..
kopretinka
09.07.15,09:21
heh,na zahraničné "kongresy" sa chodí aj ako odmena za predpisovanie liekov tej určitej firmy........
kopretinka
09.07.15,09:28
ja by som doporučila navštíviť aj odborníka na Dornovu metódu.
taiko
09.07.15,09:33
BXLmiami
09.07.15,09:34
Gro platí univerzálne,ale treba potraviny modifikovať aj na naše podmienky.Neviem prečo mám detoxikovať s Aloe vera,ked to ide aj so žihľavou.Ale stačí si prečítať čísla a štatistiky-dožitie u náas a u nich,rebríček Ca tráviaceho traktu a v podstate sa dozvieme kto je na tom lepšie.
taiko
09.07.15,09:34
to budu asi taky lekari, ktori odporucaju rakovinovemu pacientovi s tazkou zapchou jest rozky so syroktemom a hovadzie maso s tarhonou ;)
Peggynka
09.07.15,09:39
Lui a kde je zrada,keď sa tak kontroluješ a dosť často píšeš,že ťa bolí hlava? Ja sa stravujem striedmo (bolesť hlavy nepoznám),tiež ma pred týždňom lekár poúčal,že nesmiem údeniny,bôčik atď.,také nejem roky a cholesterol 6,55 (chceli by 5 :D ) a ja si pamätám,že voľakedy bola hodnota 6,2 a už len rýchlo nasadiť doživotne atorvastatíny :eek: Kto určil novú hranicu,výrobca liekov?
lujza.j
09.07.15,09:46
Ja som citala..ze cholesterol...je "vymyslena"dg.kvoli liekom....a potom ich pekne uzivas...a popri tom sa ti pokafre nieco ine a dostanej aj na to ine lieky...
Hlava ma boli iba v robote..doma skoro nikdy....zle zony...zla energia tu kde pracujem ako "parazit"..neviem preco sa kontrolujem...tak som si zvykla...moj chlap mi nikdy nenaznacil,ze by som mala s kg nieco robit....takze kvoli chlapovi isto nie:Dale ano mas pravdu...velmi sa kontrolujem...obcas mam stravovaci úlet...ale inak disciplina...od pondelka davam silnu ketozu:Dcize ani ziadne ovko...
Peggynka
09.07.15,09:50
Tak už len vydrž do dôchodku a hajde odtiaľ :) Nestojí ti to za tvoje zdravie...ja mám pár ľudí,ktorým sa vyhýbam kvôli tomu,že ma oberajú o energiu...cítim to.Drž sa :)
lujza.j
09.07.15,09:54
Do decembra to uz dajako dam:D
lujza.j
09.07.15,09:57
Lebo aloe je trendy...a je drahsia musi byt aj lepsia....zihlava je predsa obycajna ....asi tak to aj vnima...
buchač
09.07.15,09:59
kopretinka (Dnes 12:21) heh,na zahraničné "kongresy" sa chodí aj ako odmena za predpisovanie liekov tej určitej firmy........
===========================
Nešpecifikoval som lekárov a ani nemienim uvádzať ich mená a aj špecializáciu.
-----------------------------------------
Ale jeden je odborník - internista s určitým zameraním. Akceptovaný v medzinárodných kruhoch, pravidelne publikujúci a je aj profesorom (s titulom), prednášajúcim na medicíne.

Druhá osoba je dokonca príbuzná v priamom rade.
Ak sa jedná o transplantácie určitých orgánov, tak bez jej podpisu sa proste operácia nekoná.

Ak je nejaký problém v rodine, tak sa na túto osobu obráti rodina...a už sa nie jeden problém vyriešil.

Mimochodom...pár krát som bol oslovený (nechválim sa-konštatujem) v minulosti cez ss s určitým problémom.
Po konzultácii s danou osobou bol doporučený postup...a ten aj pomohol...;)
-----------------------------------------

Ako vravím, Bukovský môže ísť robiť liftboya...;)
korela
09.07.15,11:51
Na to som zabudla. Áno, lekári ortopédi, rehabilatační pracovníci odporúčajú jesť huspeninu, medvedíky (pozrieť zloženie).
Údajne Aziati jedávajú takýto vývar po celý rok, nie každý deň, preto majú také vyžehlené tváre. Západný svet si natiera kolagén v krémoch na tvár. Samozrejme ide o evidentný rozdiel.
Kvaka
09.07.15,13:41
Neviem aký máš vek, ani či bolesti predchádzal nejaký mikroúraz, či máš bolesti aj iných kĺbov. Preto moja odpoveď ti nemusí zapasovať.
Mám skúsenosti s bolesťou pravého ramena, písala som napríklad aj tu http://www.porada.sk/t210760-zapal-klboveho-puzdra.html#post2687648. Bolievalo ma dovtedy, kým som neschytala akútny zápal a musela som vyhľadať neurológa. Plno liekov a plno diagnóz. Diagnosticky to uzavrela ortopédka. Vybrala som si namiesto operácie rádioterapiu 2x v pritizápalovej dávke. Lieky som užívala iba na zápal, predpísali mi Aflamil, ale keď zápal pominul, hneď som to prestala užívať. Potom iba rehabilitácia, cvičenia, ale najviac mi pomohla Dornova metóda. Keď sa bolesť hlási, sama si pomáham tak, ako mi fyzioterapeutka ukázala. Nájdi si obrázok ramenného kĺbu, aj s úponmi, šľachami, kľúčnou kosťou, hľadaj tam, čo máš oslabené. Mne pomôže, ak si ľavou rukou jemne tlačím na kĺbik kľúčnej kosti, aby sa nehýbal a súčasne pomaly robím ramenom oblúky dopredu a dozadu pokrčenou pravou rukou. Ale môj problém bol v tom kĺbiku, tvoj bude zrejme iný. Tebe musí tiež fyzioterapeut povedať, ako máš cvičiť.
misomiso
09.07.15,15:03
Pre Mariankaj - ja som vylucil uplne, ale obcas si dam rybu. Su ale taki, ktori nejedia ani rybu a tiez sa citia fajn.

Potom, co vyvrcholili moje vazne zdravotne problemy som isiel na preventivnu prehliadku. lenze - trvalo styri tyzdne, kym mi zobrali krv, lebo raz doktor mal dovolenku, inokedy ja som bol odcestovany. Ked mi brali krv, vravim lekarovi - Mozno uz sa tam nic nenajde, lebo uz som sam nasadil taky ozdravny rezim, napr. prestal som jest maso. Lekar (polovnik) vravi - joj, to ste nespravili dobre, to by ste mali este prehodnotit. O tyzden ked prisli vysledky ma vital so slovami. - vy mate vysledky ako 17 rocny mladik. Testovali sme vsetko a nic nie je mimo normu. Vy ste bol asi iba prepracovany...
misomiso
09.07.15,15:15
Zabudl som napisat, ryby konzumujem. Z masa mi najviac chuti hovadzie, ak by som sa riadil iba podla chute, za tym som najviac banoval v tom prechodnom obdobi. Hydina mi nikdy nechutila, a najma to, co sa predava to je hnus, lisovane piliny s blatom.

U nas si vsetci fastfoodisti ulahcuju pracu - same kura. Robi sa to rychlo a je to lacne. Este aj azijske bistra a cinske restauracie same kura. To ked pride Cinan tak pozera ako puk, sa asi zmenila restauracia a zabudli stary putac. Cinania sliepku prakticky nepoznaju. Ak hydinu, tak kacicu.
misomiso
09.07.15,15:17
Joj tento debilny novy system Porady - neda sa tu citovat, takze je tu chaos, clovek vyzera ako dement, ze reaguje od veci. Citam nejaky komentar hore, kliknem na odpoved, ale zobrazi sa to uplne dole. Nabavi ma to, asi sa to zas dlho neukazem. Pozdravujte Richarda, ze to ma teraz vymakane....
iva
10.07.15,10:59
Mňa začalo bolieť rameno pre 2 rokmi v lete. Vlastne neviem úplne presne z čoho (možno z klimatizácie v aute - išli sme na dovolenku na juh Talianska autom). Prvý mesiac-dva pobolievalo, začal ma bolieť pohyb pravou rukou. Kúpila som si nejaké "mazanie" a nechcela som s "takou blbosťou" nikoho otravovať. Po 4 mesiacoch som už začala mať bolesti aj v noci. Tak som konečne vyhľadala aspoň masérku a chodila k nej na reflexné masáže. Pomohlo to iba trochu, už som si sama naordinovala lieky proti bolesti. Ale keďže sa mi bolesti stále zhoršovali (v noci som skoro nespala, v kľude ma to rameno bolelo najviac), tak som vyhľadala po 5 mesiacoch lekára. Vraj kde som bola tak dlho... diagnóza bola zamrznuté rameno. U ortopéda som bola 3x na injekcii, potom 10x na rehabilítácii a elektroliečbe. Pomohli mi hlavne tie injekcie, aj tá rehabilitačná sestra. Naťahovala mi ruku, už som mala akoby skrátené šľachy. Ukázala mi, aké cviky mám doma každý deň cvičiť. Ale ozaj mi to pomohlo a bolesť sa stratila (možno po 2-3 mesiacoch od návštevy lekára). Teraz po 2 rokoch tú ruku stále nemám úplne ok, ale cvičím s ňou každý deň. Bolesti dávno žiadne, len pri niektorých pohyboch ruky cítim, že to nie je tak ako by malo byť.
misomiso
15.07.15,14:08
Pre Mariankaj - potkana som jedol v Cine. Normalny cicavec, nie je dovod sa nad tym pozastavovat. Dnes by som ho uz nezjedol. Ale nie pretoze potkan ale pretoze maso.

Pre Aniku a Buchaca. Nemam ziadne specialne menu. Jednoducho nejem maso okrem ryb. Cukor som obmedzil asi na 5% povodnej spotreby. Inak jem uplne vsetko Rozdiel je iba v tom, ze to jem v nevyhnutne nutnom mnozstve, zatial co pred tym som to do seba cely zivot pchal, kolko sa zmestilo.

Mne sa nastastie nerozvinul zatial ziaden diabetes, ale mam ztukovatelu pecen. To je prve stadium cirhozy, ktore je na rozdiel od toho druheho stadia este vratne zmenou zivotneho stylu. Cize zmenil som, a o rok pojdem znova na sono.

Je to zaujimave. Uz som schudol 10 kil a stale je z coho brat, najma na bruchu. Pritom pred tym by som bol schopny pripustit tak max 4-5 kg tuku na bruchu. Je to neuveritelne, kolko zbytocneho tuku sa v tele dokaze skryt.

V tejto suvistlosti je zaujimavy koment mojho lekara, ked som mu daval vysledok sono brucha. Vravi "Ztukovatelu pecen tu v Europe mame vsetci, to iba domorodci v Afrike nameju". Pytam sa preco... Jeho odpoved "No predsa z dobrej stravy". Teda sam lekar, stravu, z ktorej vam ztukovatie pecen povazuje za "dobru". To vela vypoveda o tom, ake mame deformovane vedomie.

Este poznamka pre tych, ktori si z nejakeho dovodu robia posmech z Cinanov. Viaceri sa tu hraju na mudrych, co sa tyka znalosti vychodnych kultur. No ja som bol 17 taz v Japonsku a 14 raz v Cine, spolu som tam prezil uz niekolko rokov zivota. Zazil som v Japonsku uz aj lekarsku aj zubasrsku starostlivost na vlastnej kozi. Porovnanie s nasou Europskou je nanajvys zaujimave.

Co sa tyka tej cinskej mediciny, nastastie nemal som potrebu vyuzit ju. Ale pred tym, ako som zacal jazdit do Ciny tam bol moj otec este za sociku. Vravel, ako nas velvyslanec mu rozpraval o chlapikovi, zamestnancovi nasho velvyslanectva (Slovak). Mal dost tazku cukrovku a v Cine sa mu zhorsil stav, tak isiel do nemocnice. Tam ho prijali a za dva mesiace ho prepustili uzdraveneho. Teda nie nejake zlepsenie stavu, ale uzdravenie z cukrovky. Nemusel brat inzulin a mohol jest, co chcel.

Samozrejme sa cele velvyslanectvo hned pytalo, co s nim robili. Jeho kolegovia hned zavetrili, ze ak by sa im podarilo dojednat spolupracu pre nase zdravotnictvo, malo by to dalekosiahly vyznam. Nemocnica no comment, a to bolo podotykam este za sociku, kedy sme mali bratske vztahy. Oni si svoje know-how z oblati mediciny velmi prisne taja. Sami kopiruju cely svet ale toto maju utajene lepsie ako Amici ich vojenske data. Dokonca ani mnohe volne predajne preparaty z lekarne nemozno vyvist. Na letiskach je zoznam zakazanych liekov, ktore clovek nesmie mat pr sebe, ked opusta Cinu.
marjankaj
15.07.15,17:55
Misomiso, možno si si všimol, že ťa tu teraz nekritizujem. Je úplne tvoja vec či neješ mäso vôbec alebo ho ješ iba občas. A každý si môže zvoliť svoj systém. Predtým sa (hlavne na dedinách) mäso tak často nejedlo. Väčšinou v nedeľu na obed. Ale s nástupom hromadného stravovania na školách internátoch a závodných jedálňach sa varilo viac druhov jedál a ľudia si akosi zvykli jesť mäso každý deň. Aj dvakrát. A tam sa to vlastne začalo. Je to asi daň za jednostranné stravovanie.
buchač
15.07.15,18:06
marjankaj

Misomiso tu spomína nejakých múdrych...medzi ktorých radí aj mňa.
No ale dá sa povedať, že svojím spôsobom som múdry...už len vzhľadom na prekonané. A múdry sa snaží poučiť a získať vedomosti vo svoj prospech.

Misosmiso tu spomína poniektoré skutočnosti, no nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Moji doktori vzhľadom k tým Dg mi povedali ohľadom stravy jedno :

"Môžete jesť všetko, na čo máte chuť...ale s mierou."

Ja sa toho držím ...teda snažím sa.
marjankaj
15.07.15,18:21
Buchy, veď ani teba som nekritizoval.
Skôr mám pocit, že niektorí "vedátori" predpisujú akosi účelovo, podľa toho kto im viac zaplatí.
Za socializmu bolo heslo:Jedno vajce denne. Potom prišli, že tam je cholesterol a vajcia treba obmedziť. A potom zase, že je tam aj dobrý cholesterol, tak zase odporučili jesť vajcia.
Podobne bravčová masť, potom sa odporúčal rastlinný olej, teraz zase je bravčová masť in a niektoré oleje sú vraj škodlivé.
Plne súhlasím s tebou. Všetko s mierou.
Kto v mládí zanedbá, tak potom to už musí hasiť aj inak. Viď ty alebo aj ja. A nakoniec aj tá príčina nemusí byť iba v jedle. Všetci nemáme rovnaký metabolizmus.
buchač
15.07.15,18:26
marjankaj (Dnes 21:21) Buchy, veď ani teba som nekritizoval.
Skôr mám pocit, že niektorí "vedátori" predpisujú akosi účelovo, podľa toho kto im viac zaplatí.
Viď ty alebo aj ja. A nakoniec aj tá príčina nemusí byť iba v jedle. Všetci nemáme rovnaký metabolizmus.
================
Ja viem,že nie mňa. ;)
-----------------------
Veď to...vedátori...
-----------------------
Tototototo...jedinec a jedinec...nie vždy rovnaké.
lujza.j
15.07.15,18:37
všetko z mierou?!ako u koho:(
marjankaj
15.07.15,18:39
Lui, ťaháš sem sex?:D:---
lujza.j
15.07.15,18:41
:eek:jáá...šak ja neviém čo to je:D..nie myslela som jedlo....
lujza.j
16.07.15,07:25
Niekto maso ja cukor....moja nova kniha:D.... http://www.albatrosmedia.sk/cukor-nas-zabijak.html?gclid=Cj0KEQjwrJ2tBRD13N7T5u7k9I8BEiQ A5APAACZh3MnOzwwmBwVCyQeGmbnapUetNoprGyvA-Q0ygIUaAulE8P8HAQ......Je pravda...ze masa zjem strasne malo....nemam ziadne dg.pre ktore by som to musela.....stravujem sa roky silne..teraz este viac disciplinovane...su veci,ktore nejem vôbec...raz za rok...skoda,ze clovek sa spamata az ked je zle....
marjankaj
16.07.15,07:30
Lui.....skoda,ze clovek sa spamata az ked je zle.

Presne.:cool:
korela
16.07.15,22:24
Ešte k mäsu. Doktor mi odporúčal jesť iba mäso dusené. Nemala som problémy so žalúdkom. Pri varení bravčového mäsa si mám pridávať vždy 1 ČL medu. Nevedela som prečo, v týchto dňoch som sa dozvedela. Je to vysvetlené hneď na začiatku, nemusíte to dopozerať. Mäso sa lepšie strávi.
https://www.youtube.com/watch?v=xANJ_WwhjVA
korela
17.07.15,13:19
Mám potvrdené od liečiteľky, že liečitelia majú skúsenosti, ak sa vyradí zo stravy mäso, bolesť ustúpi. Takže nejde o skúsenosť iba jedného človeka.
korela
17.07.15,13:29
Pridávam link z YT Miroslav Hrabica - Od hlavy až k patám (průlet lidským tělem a zdravím), vložene 24. 12. 2014.
Preberá tam psychické príčiny chorôb organizmu.
Je autorom kníh s touto tematikou. Kĺby od ramien až po prsty na rukách rozoberá od cca 40 min.