sklenkova
28.05.06,16:43
V r.2005 keď začala podnikať dcéra osobne som jej na PD zaplatila 14.10. v ZP
835,-Sk za september /4 dni DPO/ a chceli aj dopredu na október platbu 1098,-/že podla nejakého nového zákona/zaplatila som.Ona od novembra si dala TP a z účtu jej odchádza 910,-Sk do ZP.
Lenže, nakolko máme rovnaké mená mi v ZP povedali,že:oni majú iba 835,- a 98,- tých 1000,-čo som osobne platila v ZP tam nie sú, a nemá tam ani platby z účtu a hoci som jej ukázala výpis z banky tvrdí že tam nie sú a musí ich zaplatiť ešte raz. Dokonca odmieta uznať aj tých 1000Sk lebo ona tam má platbu len 98 Sk. Čo teraz zaplatiť ešte raz,banka tvrdí že výpis je potvrdenie o zaplatení.
Zita5
28.05.06,14:54
V r.2005 keď začala podnikať dcéra osobne som jej na PD zaplatila 14.10. v ZP
835,-Sk za september /4 dni DPO/ a chceli aj dopredu na október platbu 1098,-/že podla nejakého nového zákona/zaplatila som.Ona od novembra si dala TP a z účtu jej odchádza 910,-Sk do ZP.
Lenže, nakolko máme rovnaké mená mi v ZP povedali,že:oni majú iba 835,- a 98,- tých 1000,-čo som osobne platila v ZP tam nie sú, a nemá tam ani platby z účtu a hoci som jej ukázala výpis z banky tvrdí že tam nie sú a musí ich zaplatiť ešte raz. Dokonca odmieta uznať aj tých 1000Sk lebo ona tam má platbu len 98 Sk. Čo teraz zaplatiť ešte raz,banka tvrdí že výpis je potvrdenie o zaplatení.

Ja by som nezaplatila druhý krát nič .Nech to dajú písomne , že uvedené platby sa tam nenachádzajú a zároveň teda chýbajú a Vy im zasa písomne odpíšete , priložíte PPD a bankové výpisy .To sa musí nájsť .Veľmi dôležité je identifikovanie platby t.j. VS symbol pridelený ZP.

Ešte treba veľmi dobre pozrieť či to išlo na ZP a nie náhodou na SP,lebo aj to som už videla a riešila .
sklenkova
28.05.06,15:05
Práveže problém je v tom,že sedí číslo účtu ,VS, akurát u nich v poisťovni nesedí zaúčtovanie ja som platila 14.10. 1098,- a oni majú iba platbu z 17. 10.
98,-Sk.Ja som nevedela, že som povinná kontrolovať ich pokladníčku čo je na kópii,ja mám originál-no a samozrejme peniaze chýbajú
evina
28.05.06,15:07
Práveže problém je v tom,že sedí číslo účtu ,VS, akurát u nich v poisťovni nesedí zaúčtovanie ja som platila 14.10. 1098,- a oni majú iba platbu z 17. 10.
98,-Sk.Ja som nevedela, že som povinná kontrolovať ich pokladníčku čo je na kópii,ja mám originál-no a samozrejme peniaze chýbajú

Ak máš originál a na ňom 1 098,- je to len a len ich problém. Samozrejme ich účtovníčku kontrolovať nemusíš, ide to na jej vrub...
Zita5
28.05.06,15:07
Práveže problém je v tom,že sedí číslo účtu ,VS, akurát u nich v poisťovni nesedí zaúčtovanie ja som platila 14.10. 1098,- a oni majú iba platbu z 17. 10.
98,-Sk.Ja som nevedela, že som povinná kontrolovať ich pokladníčku čo je na kópii,ja mám originál-no a samozrejme peniaze chýbajú

Ak máš na príjmovom doklade zo ZP 1098,- Sk , tak Teba to fakticky nemá čo zaujímať , nech si hľadajú , alebo nech to zosobnia pokladníčke .
sklenkova
28.05.06,15:20
No lenže zobrala moje ročné zúč,prezrela platby-potvrdila,a mladej odmietla lebo že to nie je uhradené a je tam dlh a vtedy sa začali behačky
evina
28.05.06,15:21
No lenže zobrala moje ročné zúč,prezrela platby-potvrdila,a mladej odmietla lebo že to nie je uhradené a je tam dlh a vtedy sa začali behačky

Pošli zúčtovanie poštou.
sklenkova
28.05.06,15:33
Ďakujem za odpoveĎ
Pepa
29.05.06,05:34
Presne tak, RZZP pošli poštou a ak máš doklady o zaplatení preddavkov vôbec sa nad tým "nevzrušuj". Ak poviem, že tam majú "bordel" tak som použila veľmi "mierne" slovo.
Ja som si dala vytlačiť predpisy a platby preddavkov a čuduj sa svete: mám tam preplatok nejakých 4000,- Sk /žeby mi tam pripísali aj tvoje platbý????/, ale nejakých 5 minút predtým som mala nedoplatok okolo 2900,- Sk.
Takže "ich" vôbec neberiem do úvahy a RZZP si robím podľa seba.
alušik
29.05.06,05:42
No ja som mala RZP vypísané podľa účtovníctva a keď som pre istotu zavolala na zdravotku, zistila som, že platbu, ktorú som ja priradila k úhrade preddavku r.2005 za 3 mesiace, oni zúčtovali ako úhradu dlhu za staré roky len preto, že tam nebolo v ŠS uvedené obdobie, za ktoré sa platilo. Tak som to prerábala, hoci celkový výsledok bol rovnaký.:o