johny
28.05.06,16:44
Prosím Vas o radu ohľadom odkúpenia s.r.o. pokiaľ by som odkúpil podiel s.r.o. v určitej výške, peniaze ktoré by som tam vložil, by boli mojim nákladom, alebo nie? Myslím si, že nie, spoločnosť by viedla účto ďalej, akoby sa nič nezmenilo.
Nie je rozumnejsie založiť si novú s.r.o. odkúpiť hmotný majetok od pôvodnej a ten potom odpisovať, aby som si mohol uplatniť výdavky? Dostal som ponuku na odkúpenie buď celej spoločnosti, alebo podielu, chcem si zobrať úver a mám dojem, že pokiaľ odkúpim spoločnosť, ktorej hmotný majetok je už takmer odpísaný, nebudem si mať čo dať do nákladov, aj keď v podstate do firmy peniaze vložím.
A ešte prosím o odpoveď na otazku, ktorá sice asi nepatri do tejto temy, ospravedlňujem sa za to, ale nechcem zakladať ďalšiu a nepodarilo sa mi nájsť odpoveď na túto otázku cez vyhľadávač: môžu si medzi sebou fakturovať služby alebo tovar manželia, pokiaľ sú obaja fyzické osoby a je medzi nimi bezpodielové vlastníctvo.
Dakujem za Vaše názory, je to super, že sa o ne delíte s nami nevedomcami :)
STRELEC
28.05.06,23:32
[quo johny]Prosím Vas o radu ohľadom odkúpenia s.r.o. pokiaľ by som odkúpil podiel s.r.o. v určitej výške, peniaze ktoré by som tam vložil, by boli mojim nákladom, alebo nie? Myslím si, že nie, spoločnosť by viedla účto ďalej, akoby sa nič nezmenilo.
Nie je rozumnejsie založiť si novú s.r.o. odkúpiť hmotný majetok od pôvodnej a ten potom odpisovať, aby som si mohol uplatniť výdavky? Dostal som ponuku na odkúpenie buď celej spoločnosti, alebo podielu, chcem si zobrať úver a mám dojem, že pokiaľ odkúpim spoločnosť, ktorej hmotný majetok je už takmer odpísaný, nebudem si mať čo dať do nákladov, aj keď v podstate do firmy peniaze vložím.
- nadobudnutím obchodného podielu ale ani nevznikne v danej spoločnosti žiadny zisk
- predajom majetku do novovytvorenej spoločnosti by mohol vzniknúť u predávajúcej spoločnosti problém s DPH a s daniami z príjmov
- možno by aj vznikla otázka: čo s prázdnou škrupinou?
A ešte prosím o odpoveď na otazku, ktorá sice asi nepatri do tejto temy, ospravedlňujem sa za to, ale nechcem zakladať ďalšiu a nepodarilo sa mi nájsť odpoveď na túto otázku cez vyhľadávač: môžu si medzi sebou fakturovať služby alebo tovar manželia, pokiaľ sú obaja fyzické osoby a je medzi nimi bezpodielové vlastníctvo.
Áno.
Dakujem za Vaše názory, je to super, že sa o ne delíte s nami nevedomcami :)[/quote]