hanusvas
08.07.15,14:49
Dobry den! Nevie niekto poradit, ci majitel lesa (haja,...inej dreviny) je zatazeny nejakymi obligatornymi nakladmi? Dane nechajme bokom...Mam na mysli naklady ako napr. majitel auta musi hradit EK, TK, poistku (ak ho nema vyradene...), majitel kotla musi hradit revizie dymovodov,...Vdaka za akuko radu vopr.
Erzebeth
08.07.15,20:50
Ak si majiteľ lesa sám spravuje les, t. j. ak les nie je v správe Štátnych lesov, má majiteľ niekoľko povinností. Musí si zmluvne zabezpečiť lesného hospodára, ktorý je na túto činnosť spôsobilý. Musí sa prihlásiť na Obvodnom lesnom úrade. Musí hospodáriť podľa desaťročného lesného plánu. Zájdi si na Obvodný lesný úrad, tam sa dozvieš všetko.
hanusvas
09.07.15,10:22
Ano, presne toto som mal na mysli. Najmae toho ..."opravneneho" hospodara som sa obaval. Ten bude pekne drahy. Aj by ma zaujimalo od akej minimalnej vymery je tato povinnost predpisana. Ale to uz si skusim zistit na lesnej sprave. Dakujem Erzsebeth.
Erzebeth
09.07.15,22:31
OLH = odborný lesný hospodár, tak toho potrebuješ. Zisti si, najlepšie v urbárskych spoločenstvách, koho majú ako OLH a koľko mu platia od ha, musíš s ním podpísať zmluvu, tú nájdeš na stránke lesného úradu. Ty si vyberieš, koho chceš, aby ti robil OLH.