Clinton
08.07.15,20:20
Čo očakávať od uznesenia o začatí stíhania za prečiny Výtržníctvo a Nebezpečné vyhrážanie? Aké dôsledky má obvinenie pre obvineného a aké pre poškodeného?

Pred zhruba trištvre rokom som bol napadnutý na mojom pozemku človekom, ktorý mi spôsobil PN 28 dní. V skrátenom konaní PZ bola moja PN znaleckým posudkom stlačená až pod hranicu 7 dní, čo rozhodnutie napriek okolnostiam posunulo prípad do priestupkového konania.
Prokurátor uznesenie zrušil a trval na jeho zmene a klasifikácii prečinu výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Poverený príslušník zduplikoval pôvodné uznesenie, údajne kvôli nedostatočným dôkazom. Proti tomu som sa ako poškodený odvolal a prokurátor ho zrušil po druhý raz. Tretie uznesenie PZ už verdikt dozorujúceho prokurátora zohľadňuje a vznáša obvinenie voči dotyčnému zo spáchania oboch prečinov, ale úplne sa v ňom ignorujú nielen moje námietky voči znaleckému posudku ohľadom trvania PN, ale aj moje nároky, v ktorom lekársky znalec vyčísľuje bolestné v konkrétnej výške.
Čo očakávať od uznesenia o začatí stíhania za prečiny Výtržníctvo a Nebezpečné vyhrážanie? Ako bude prebiehať? Čo budem mať z neho ja ako poškodený? Mám sa naň v rámci 3 dní opäť odvolať a žiadať doplnenie rozhodnutia o moje finančné nároky?
dmc
09.07.15,06:38
Trestne konania zvecsa neriesi financne naroky poskodeneho ale vedie sa za ucelom potrestania pachatela trestneho cinu . Bolestné si je potrebné uplatnit na civilnom (obciansko-pravnom) sude. Proti znaleckemu posudku ste mobli podat v zakonnej lehote odvolanie. Mozete si dat vypracovat vlastny znalecky posudok a tymto rozporovat posudok vypracovani znalcom ktoreho prizval vysetrovatel PZ.