Janicko08
09.07.15,07:51
Som momentálne zamestnaný a chcem prejsť na živnosť, len sa chcem opýtať či dohodu, ktorú som spísal ako zamestnanec je platná a koľko by mi mohli strhávať z príjmu: ďakujem
Dav
09.07.15,07:05
Áno aj nie. Áno, niečo si sa zaviazal splatiť v určitej výške, v určenom čase a v určitej výške. Nie, lebo na základe Dohody o zrážkach zo mzdy nemôžu vykonávať vzájomný zápočet medzi Tebou (faktúra) a nimi (záväzok).Treba spísať inú dohodu o splátkach, alebo dať súhlas so vzájomným zápočtom faktúry a záväzku. Živnostník nie je zamestnanec. Splátky sú vo výške podľa dohody, alebo podľa exekučného poriadku.
Janicko08
09.07.15,07:49
A ak už prebehol rozhodcovský súd na základe , ktorého mi je strhávané zo mzdy? môže to nejako ovplyvniť môj príjem ?
Jana Motyčková
09.07.15,07:54
Na základe dohody o zrážkach zo mzdy nie je možné zrážať z fakturovanej sumy. Ale ak už je súdne rozhodnutie môže veriteľ dať pohľadávku na exekúciu a exekútor môže dať firme príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky a v takom prípade firma celú fakturovanú sumu musí vyplatiť exekútorovi / veriteľovi.
Janicko08
09.07.15,08:38
a ak mi strhávajú zo mzdy môžu to postúpiť na exekúciu?
Jana Motyčková
09.07.15,09:36
Kým je tam dlžná suma po splatnosti, môžu. Ak ale dostávajú sumu podľa odhody, nezvykne to veriteľ postupovať exekútorovi.
Janicko08
09.07.15,10:50
ale to postupuje to sa stalo manželke a stalo aj mne ale ten exekučný príkaz súd zamietol..
môže mi sťahovať na základe rozhodcovského súdu siahnuť na príjem zo živnosti ..??
Janicko08
10.07.15,06:17
ale postupujú to exekútorovi, mne prišlo rozhodnutie, v ktorom súd zamieta exekúciu na môj majetok, moja manželka toľko šťastia nemala ..