indiga
09.07.15,14:12
Ahojte, potrebujem poradiť kto mi môže vypracovať súhrnný zápočtový list(iba posledný zamestnávateľ,alebo aj niekto iný?...)ak mu predložím originály všetkých predchádzajúcich zápočtových listov?Ďakujem
Tweety
09.07.15,12:17
Zamestnávateľovi pri nástupe do PP predložíš ZL od posledného zamestnáv( v ňom by mali byť všetky započítané obdobia ) a on k nim pripočíta obdobie u neho a máš celkový ZL.
kn-alka
09.07.15,12:17
a načo ti to bude? ... súhr.zápočt.list už nikde nepotrebuješ
indiga
09.07.15,13:41
potrebujem ho
indiga
09.07.15,13:44
No veď toto, dáva len zápočtový list k obdobiu u neho, preto chcem vedieť či by mi na požiadanie vedel dať ten súhrnný ak mu doložím všetky ZL predchádzajúce aby som to mala spolu
avalik
09.07.15,14:19
Potvrdenie o zamestnani vydava kazdy zamestnavatel samostatne. Nie je povinny sumarizovat udaje z ostatnych potvrdeni. Tomu, kto po tebe pozaduje suhrnne potvrdenie, predloz kopie potvrdeni, nech si on urobi vypis podla svojej potreby.
indiga
09.07.15,14:22
Viem že nie je povinný, ale ak by som ho o to požiadala môže alebo nemôže to urobiť?
avalik
09.07.15,14:27
Zakazane to nie je, ale ja osobne by som to nerobila ... resp. by som sa pod to nepodpisala ;) ... naco ti to je suhrnne, ked mas samostatne potvrdenia?
indiga
09.07.15,14:37
pretože sa mi to zdá praktickejšie. Asi na to nie je jednotný názor odpoveď tTweety hore to dokazuje, že by tam posledný zamestnavateľ mohol napísať všetky predošlé ak mu dám k tomu doklady. Prečo by si sa pod to nepodpísala, tomu nerozumiem?
veronikasad
09.07.15,15:27
pre koho ? Nech si ho spracuje ten, kto ho potrebuje. Zo zápočtových listov jednotlivých zamestnávatelov.
veronikasad
09.07.15,15:29
indiga, na aký účel ten zápočtový list potrebuješ ?
indiga
09.07.15,16:51
Do nového zamestnania.Povedali mi že mám doniesť posledný zápočtový list, ale na ňom je len posledný zamestnávateľ. A majú mesiac celozav. dovolenku takže mi tam nikto nedvíha aby som sa spýtala tak som to chcela takto vyriešiť.
Tweety
09.07.15,18:06
nepochopila si ma správne, nepísala som, že posledný má urobiť ZL za všetky doby
veronikasad
09.07.15,18:11
indiga, nový zamestnávatel pre účely čerpania dovolenky žiadny zápočtový list nepotrebuje. Dlžka dovolenky závisí od veku zamestnanca. Ak ide o započítanie praxe. ten si môžu urobiť sami z potvrdení od zamestnávatelov (predpokladám, že nie si nejaký fluktuant s xy za mestnávatelmi)
kn-alka
10.07.15,04:37
Tweety, už sa nespočítavajú roky na zápočtovom liste, každý zamestnávateľ potvrdzuje len to "vlastné" obdobie
veronikasad
10.07.15,04:38
indiga, posledný zápočtový list potrebujú kvôli príp. exekúciam, kde by ti ich posledný zamestnávatel mal uviesť a ak si starobný dôchodca, či ti bolo vyplatené odchodné. Žiadny súhrnný zápočet nepotrebuješ.
Tweety
10.07.15,05:51
ale môže doplniť svoje obdobie do posledného ZL, nevidím v tom, problém( hlavne ak ho má so všetkými obdobiami