Lukáš Csere
10.07.15,09:23
Dobry den,
rovno k veci...
- mam poskodene auto (zadny naraznik, provizorne oblepeny aby neboli ostre hrany),
- riesi sa to cez PZP (policia volana nebola, vinnik je druhy vodic)
- servis to pravdepodobne nestihne do odchodu na dovolenku opravit
OTAZKY:
- mozem s takym autom do zahranicia ???
- ak ANO, treba nejake doklady ze nehoda bola na SR ??? kto mi tie papiere da ??? v akych jazykoch ???
- budu buzerovat na hraniciach ??? alebo policajti na ceste ??? (Madarsko,Chorvatsko)
ivka70
10.07.15,07:41
Zabranit ti s takym autom niekam ist ti nikto nemoze, ale neriskovala by som to ani na slovenskych cestach, nieto este v zahranici.

§ 24, zákon č. 725/2004 Z.z.:
(1) Vozidlo musí byť vyradené z premávky na pozemných komunikáciách do času, kým sa zistené chyby neodstránia, ak
b) je technicky nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách podľa všeobecne záväzného právneho predpisu vydaného na vykonanie tohto zákona,

§ 17, vyhláška č. 464/2009 Z.z.:
(1) Technickou nespôsobilosťou vozidla je každý prípad na vozidle, ktorý môže bezprostredne ohroziť prevádzkové vlastnosti vozidla alebo môže byť zdrojom ohrozenia bezpečnosti cestnej premávky, životného prostredia, verejného zdravia, prípadne zdrojom znečistenia alebo poškodenia pozemnej komunikácie.

(2) Vozidlo sa považuje za technicky nespôsobilé na cestnú premávku, najmä ak
u) niektorá časť systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky vozidla je chybná, poškodená alebo upravená, prípadne úplne chýba, čo bezprostredne ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky, bezpečnosť osôb alebo majetku, životné prostredie alebo poškodzuje pozemnú komunikáciu,

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/poradna/technicky-stav/309-jazda-bez-naraznika?strana=8#ixzz3fTZVrS6r
lujza.j
10.07.15,07:52
Tak si to daj urobit kde sa to stihne...ked je to len naraznik...
Lukáš Csere
10.07.15,08:18
dakujem
je to vyslovene len naraznik, podla technika v servise, auto je pojazdne cize jazdit s nim mozem...ide skor o kozmeticku vadu, ktoru som ale poriesil tou paskou aby neboli ostre hrany...cital som asi tu niekde ze potom cloveka zastavia na hranici a pozaduju doklad kde sa nehoda stala, aby po navrate domov som nemohol vymahat nejake odskodne od krajiny kde som bol nieco v tom zmysle
Lukáš Csere
10.07.15,08:18
aj nad tym som uz rozmyslal, ale nato je uz neskoro :/ v autorizovanom servise som podpisal zakazkovy list cize zavazne ze to dam opravit tam :/
ivka70
10.07.15,08:31
Nejde o to, ci je auto pojazdne, ale ci policajt, co ta zastavi, posudi , ci je technicky sposobile na premavku.To je vacsie riziko, nie to, ci ta obvinia z nejakej fiktivnej havarie.
Ak to auto bez predneho naraznika v prispevku pojazdne je ..... aj auto bez predneho ci zadneho skla bude pojazdne ....

Naraznik sa da vymenit ,aj ked nebude nalakovany.
lujza.j
10.07.15,09:57
Ivka...toto nie je ziadna velka investicia...kupim naraznik..dam streknut nahodim a cau...lepsie ako mat nervy....a vobec...ak si to daval do servisu...ti davali termin...ak nevyhovoval..dovi..dopo...idem inam
tmhwk
10.07.15,10:00
Pre cudziu (aj našu) políciu je z pohľadu zákona zaujímavé iba to, či vozidlo spĺňa podmienky na premávku na cest. komunikáciách, alebo nie. Ak auto tieto podmienky nespĺňa, nesmie byť prevádzkované bez ohľadu či máš nejaký papier alebo nie. Ak ide skutočne len o kozmetickú chybu, tak prevádzke nič nebráni.

To s tým papierom ktorý má akože zabrániť žiadaniu "odškodného od krajiny" je úplný nezmysel.
Miloslav Bobocký
15.07.15,14:13
Ahoj, nepoznám rozssah toho poškodenia, ale ja mám na aute tiež prasknutý zadný nárazník, provizórne opravený páskou a bol som tak aj na STK a nemal som žiadny problém, technik sa nad tým ani nepristavil.