Luckah
29.05.06,07:31
Ešte raz a Vás chcem opýtať, či neviete, či výsluhový príspevok ide do základu pre RZZP. Podotýkam, že príspevok, nie dôchodok. Pri dôchodku je to jasné. Ak ste sa niekto s tým stretli, tak prosím, poraďte, lebo neviem, kam z konopí. Ďakujem za všetky rady.
Luckah
29.05.06,06:42
Naozaj sa nikto s tým nestretol?
Melnick
29.05.06,07:20
Naozaj sa nikto s tým nestretol?

http://www.porada.sk/showthread.php?p=247434#post247434

Luckah, tu som Ti odpovedala,ale naozaj je potredné vedieť podľa akého §
bol príjem zdaňovaný a to či ho zaradíš medzi príjmy §8,ktoré do VZ RZZP nevstupujú Ti napovie jedine rozhodnutie o vyplácaní výsluhového príspevku. A ja to rozhodnutie bohužiaľ k nahliadnutiu nemám.
Takže pozri ho a prípadne daj viac informácií.:)
Luckah
29.05.06,13:07
Ďakujem za radu, ale problém je v tom, že bývalý zamestnávateľ mi to do potvrdenia pre ročné zúčtovanie mzdy dal celé, ale teraz do potvrdenia pre RZZ nie a pracovník mi pripojil rozhodnutie o vyplácaný od úradu soc.zabezpečenia xxx s poučením, že je to predmetom dane z príjmov od roku 2005. Ja som ani netušila, že v potvrdení pre účely ročného zúčt. mzdy to tam je, som sa iba divila, že za 2 mesiace toľko zarobil, som si myslela, že nejaká mim.odmena, až teraz som to prepočítala a som zistila, že to je suma čo mi dali pre RZZP a príspevok za 2-12/05. Pritom mu to vypláca podľa dedukcie z potvrdenia na zúčt. dane asi zamestnávateľ.
To je všetko, čo mám možnosť o tom sa dozvedieť, nakoľko pracovník je v zahraničí na montáži, ale si myslím, že pre RZZP to asi nejde, alebo sa mýlim?
Melnick
29.05.06,14:27
Ďakujem za radu, ale problém je v tom, že bývalý zamestnávateľ mi to do potvrdenia pre ročné zúčtovanie mzdy dal celé, ale teraz do potvrdenia pre RZZ nie a pracovník mi pripojil rozhodnutie o vyplácaný od úradu soc.zabezpečenia xxx s poučením, že je to predmetom dane z príjmov od roku 2005. Ja som ani netušila, že v potvrdení pre účely ročného zúčt. mzdy to tam je, som sa iba divila, že za 2 mesiace toľko zarobil, som si myslela, že nejaká mim.odmena, až teraz som to prepočítala a som zistila, že to je suma čo mi dali pre RZZP a príspevok za 2-12/05. Pritom mu to vypláca podľa dedukcie z potvrdenia na zúčt. dane asi zamestnávateľ.
To je všetko, čo mám možnosť o tom sa dozvedieť, nakoľko pracovník je v zahraničí na montáži, ale si myslím, že pre RZZP to asi nejde, alebo sa mýlim?

Tak podľa všetkého je to vyplácané podľa § 842 Obč. zák. tie sú predmetom dane,ale do VZ pre RZZP nevstupujú, nakoľko sú zdaňované podľa § 8 pís.h/.
Luckah
30.05.06,11:47
Díky za pomoc, ja to do RZZP asi nakoniec nedám, lebo si to tiež myslím, pýtala som sa aj na ZP, ale odpoveď mi neprišla.
Čo sa týka toho vyplácania, tak to určite nie je podľa Obč. zák., nakoľko to nie je dôchodok, ale príspevok za odrobené roky a keby to nešlo do daní ako závislá činnosť, tak mi to predsa nemohli dať do potvrdenia o zdaniteľnej mzde pre účely roč.zúčt. dane zo mzdy a tam to je. V tom je ten problém.

Aj tak díky, mám ešte 30 dní na to, aby som sa s tým vysporiadala. Možno pán Mihál by mi vedel poradiť, ale asi tento príspevok nečítal a súkromne som mu to neposlala, lebo nás na školení vyzýval, že dotazy majú byť všetkým prístupné, lebo určite aj niekto iný má tento problém.