Gizza
12.07.15,00:56
Zdravím, ak to tu je tak sa ospravedlnujem
Začnem takto vyrážky na hrudi som začal mať koncom leta pred rokom no to som ich nemal toľko čo teraz už vtedy som chodil ku kožnej tá mi stále predpísala nejaku mastičku na akné na tvar a ja som si ju dával aj na hrud no teraz už akné na tvári nemám no stále mam na hrudi tú mastičku som prestal používať
No ide o to že počas minulého leta som bol pri mori konkrétne francúzsko a tam mi to postupne ubúdalo na tvári a aj na hrudi to bolo asi tým morským vzduchom no ako som prišiel nas5 na SK tak ešte September,Október a November to nebolo skoro vôbec vidieť ale po Decembri sa mi tam nahromadilo celkom dosť a do teraz sa ich neviem zbaviť kožná mi nepomáha a neviem čo si nato dať
Skôr by ma zaujímalo skade sa ich toľko na mojej hrudi mohlo nabrať ?
Je to z potu? či stres alebo nervozita tieto 2 veci mam teraz celkom často
alebo z vecí čo nosím ? no proste neviem vtedy som si tiež kupoval také veci a nič som na hrudi nemal a štve ma to mám 17 rokov a ani na kúpalisko nemôžem ísť pre tie vyrážky a štve ma to veľmi som mladý chalan a chcem by som chodiť na kúpaliska a nosiť trička s výstrihom do V ale nemôžem kvôli tým vyrážkam.

Rád by som ocenil nejakú pomoc mastičku alebo tak čo zabralo vám
beriem nejaké lieky od alergológa a mal som nejaký problém so štítnou žľazou alebo ešte mám ? neviem teraz niekedy mám ísť na výsledky môže to byť tým ?
lebo ja už fakt neviem minulé leto to bolo ešte ok no teraz bez trička ani na krok ...
lujza.j
12.07.15,04:36
kopretinka
12.07.15,06:21
skráť príspevok,nechaj len najdôležitejšie fakty,doplň čiarky,bodky,dĺžne.....toto sa mi nechce ani čítať,nie žeby som to ešte upravovala.
avalik
12.07.15,06:47
Kopretinka, nevidim dovod aby si zasahovala do textu ... je to citatelne, zrozumitelne aj bez dlznov ... ked sa ti nechce citat tak necitaj
Anika61
12.07.15,08:36
Si mlady clovek a telo sa este len vyvíja,prechadza napr.hormonalnymi zmenami.Dolezita je aj uprava zivotospravy-nie sa len natierat nejakymi mastami. Pravdaze aj zvysena hygiena v tomto obdobi,vyhladaj si skor prirodne pripravky miesto chemicky vyrabanych mydiel a roznych gelov. A mozes vyskusat aj nieco z tohoto
http://www.copomoze.sk/zdravie/vonkajsie-problemy/akne
Ono to chce trpezlivost a cas kym sa to upraví.
Peggynka
12.07.15,12:34
Kúp si klinčekový olej (100ml stojí cca 10€) a po sprchovaní si to potri olejom.Nečakaj zázraky do dvoch dní,chce to trpezlivosť a hlavne sa upokoj,niekedy tomu pomôže náhoda...ja som sa vyhodila v puberte a tiež mi kožná lekárka nepomohla.Potom som ochorela a nasadili mi antibiotiká a po vybratí liekov zmizli aj vyrážky.Bohužiaľ neviem,čo to bolo,ale je smutné,že kožní lekári neodoberajú vzorky,ale dávajú masť od oka,systémom pokus-omyl.
Zadaj si do googla -klinčekový olej a pozri.
Gizza
14.07.15,11:33
S tými lekármi máš pravdu bohužiaľ :/
Ale vyskúšam to lebo fakt je že stále len chemikálie dávať na telo nieje bohviečo ...
A može to byť aj tými liekmi lebo užívam tiež pravidelne už rok a pol užívam lieky od Alergológa čiže tak
Ale ako vravím skúsim dať na tvoju radu
Prajem pekný deň :))
Gizza
14.07.15,11:36
Ďakujem,idem si to prečítať :))
Peggynka
14.07.15,12:32
Over si,že či nemáš alergiu na eugenol (alergia na parfumy).
lujza.j
14.07.15,12:52
Peggy....Klincekovu silicu si myslela...
Peggynka
14.07.15,13:01
Fakt,Lui...vďaka.Idem to zmazať...som zblbnutá,bola som v piatok utratiť moju fenku a nejak ma to vzalo (13r).
lujza.j
14.07.15,15:04
:(
delonka
31.07.15,14:59
Dôležitý je prací prášok, používať čo najjemnejší, snažiť sa bielizeň čo najlepšie vypláchať a žiadna aviváž!!! tá spolu s potením robí veľmi veľkú galibu, minimalizovať chémiu na oblečení, no a druhá vec - životospráva, ono sa zdá, že keď sa vyrážky objavujú len na jednom mieste, že jedlo nemôže mať na to vplyv, treba vyskúšať a pozorovať po čom sa to zhorší a po čom je to lepšie., základ nevytláčať sám, nesiahať špinavými rukami na vyrážky, skúsiť si ich každý večer jemne ošetriť čistým liehom alebo švédskymi kvapkami no a najmä trpezlivosť a vieru, že sa to zlepší., minimum sladkých štiav, džúsov, coly a pod. piť čistú vodu alebo vodu s citrónom... typujem to však najskôr na ten prací prášok...tie dnešné lacnejšie sú veľmi agresívne v spojení s potom.