Mirka1983
13.07.15,09:19
Potrebujem vediet aku lehotu ma banka po splateni pohladavky na zaslanie kvitancie a ziadosti o vymaz ZP na kataster.

5.6. sme predcasne splatili HU (odisli peniaze z uctu), 18.6.2015 este stale na LV nebola plomba, tak som zhanala nasu bankarku (telefon nedvihala, na sms neodpisala) tak siel manzel osobne 19.6.2015 do banky, kde mu tvrdili, ze kvitanciu zaslali 18.6. (aka nahoda, ze prave v den, kedy sme to zacali obhanat). 24.6. na LV stale plomba nebola, tak som pisala staznost a ziadala banku o doklad, ze kvitanciu skutocne 18.6. zaslali.

Odpoved je nasledovna:
Presna doba na zaslanie kvitancie na katastralny urad nie je stanovena zakonom, banka tak urobi ihned po spracovani dokumentacie k splateniu hypotekarneho uveru.
Vzhladom k tomu, ze banka zasiela kvitancie na katastralny urad obycajnou postou a nie doporucene, podacie cislo zasielky nie je k dispozicii. Kvitancia vsak bola vystavena 18. 6. 2015 a ihned odoslana na prislusny katastralny urad.
Na strane banky teda pochybenie nenastalo.

Podla z.40/1964 §151md ods.3 je zalozny veritel povinny podat ziadost o vymaz ZP bez zbytocneho odkladu - na to sa vsak tazko tlaci, co presne a kolko dni to znamena....

Velmi ma rozculuje postoj banky. Cielom tejto debaty a to, co by som chcela docielit ja, je aspon ospravedlnenie zo strany banky a uznanie si chyby. Potrebujem ich dotlacit k tomu, aby mi nejakym sposobom dokazali, ze skutocne nepochybili a ze to odoslali tak, ako pisu a ze uz toho 18.6. bolo v podstate neskoro a mozem sa domnievat, ze to bolo az na nas popud, inak to niekomu lezalo na stole....Velmi pekne vopred dakujem!
simonova815
13.07.15,07:21
ak ide o OTP, tak je to na dlhe lakte, musite jednoducho otravovat. Nam kym poslali kvitancie na vsetko, tak to boli 2 roky :( vsetko im hrozne ale hrozne dlho trvalo,. takze len otravovat a otravovat, pripadne ziadat papier a ist osobne na kataster
Mirka1983
13.07.15,07:29
nie, bola to VUB a vyriesili sme to presne tak, ze sme cez znameho v banke tu kvitanciu, teda jej druhe vyhotovenie, zaniesli osobne na kataster a potom tam mali chvilu 2 konania, aj nase aj za banku...t.c. je to uz vyriesene, ale to, ze sme to nakoniec nestandardnym spobom vyriesili sami, ze nas to stalo nervy a cas, ktory sme museli obetovat a pochodit to, hore dole banky, kataster....to im len tak nedarujem, aspon za to ospravedlnenie....ide mi ale presne o to, ako este mozem na banku tlacit po takejto odpovedi...uzavreli to akoze oni nepochybili a basta! :mad:
ivka70
13.07.15,07:49
Nemyslim si, ze tu alebo na inom internetovom fore dosiahnes ospravedlnenie banky.
Reklamuj sluzbu v banke, ale vzhladom na to, co ti odpisali, nevidim realne akekolvek ospravedlnenie.
Zjavne robili, co mohli a v medziach zakona :)
Mirka1983
13.07.15,08:49
Vdaka ivka70, ja ani necakam, ze dosiahnem ospravedlnenie banky tu, ale ze ho dosiahnem od banky samotnej a oficialne ;) Islo mi skor o to najst niekoho, kto mozno v banke pracuje, pracoval alebo kto ma podobnu skusenost uz vyriesenu za sebou, ake paky pouzil a podobne...na porade som sa chcela len poradit.....zakon sa da vykladat rozne, tak mozno to tu niekto uvidi z ineho pohladu....ja nie som zvyknuta sa vzdavat a sklonit hlavu len preto, ze niekto vacsi ako ja, a.k.a banka, odpise, ze robil co mohol a howgh. Medzicasom som napr. zistila, ze mozem podat ziadost o presetrenie na NBS, tak ich aspon ponatahujem :rolleyes:
ivka70
13.07.15,08:51
Ale podla toho, co si napisala, ze je cielom tejto debaty, to tak nevyzera .....
Mirka1983
13.07.15,08:57
Pravdu mas, vdaka, ponahlala som sa, ale myslela som "cielom tejto debaty, a to o co mi ide, je prist na to, ako docielit ospravedlnenie banky" :)