andree77
13.07.15,10:26
Zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods.1 písm.b) ZP pred začiatkom ochrannej doby. Výpovedná doba mala trvať 3 mesiace, keďže zamestnanec bol PN, tak PP mal skončiť uplynutím ochrannej doby, v našom prípade je to 12.5.2015. Zamestnanec túto výpoveď napadol na súde a v podstate súd rieši neplatnosť výpovede (ešte nebolo právoplatne ukončené) Chcem sa opýtať - pre zamestnávateľa sa skončil PP 12.5. alebo PP stále trvá (keď je v riešení súdu)? Pretože som zamestnancovi poslala dokumenty k skončeniu PP a on mi ich zaslal späť s tým, že náš postup je nezákonný, nakoľko nám oznámil, že jeho PP trvá? Ďakujem za každú radu.
ivka70
13.07.15,08:38
Nie som pravnik, ale myslim si, ze PP skoncil skoncenim ochrannej doby, kym sud nerozhodne inak.
Cize zaslanie dokumentov aj odhlasenie v poistovniach by malo byt korektne.
Ak sud rozhodne o neplatnosti vypovede, budete spatne PP tak ci tak otvarat a doplacat naroky zamestnanaca.

Ak by PP aktualne trval a zamestnanec by nebol PN, musle by predsa chodit do prace a nie cakat na rozhodnutie sudu.
Ak by pocas trvania PP do prace nechodil, bol by to dovod na absencie a aj ukoncenie PP z dovodu opakovanych absencii, nie?

A ak by teda PP stale trval a sud rozhodne v prospech zamestnavatela, teda ze vypoved bola dana opravnene, kedy by podla zamestnanca ten PP realne skoncil??

Spat zaslane dokumenty odloz, ty mas potvrdenie ,ze si mu ich zaslala, co s nimi urobil on, nie je podstatne. Je to jeho rozhodnutie.
andree77
13.07.15,08:53
Ďakujem za pozitívnu odpoveď. Dúfam, že je to tak ako ste písali, lebo to sme si aj my (zamestnávateľ) mysleli... v poisťovniach je odhlásený k 12.5., odstupné sme mu tiež vyplatili.... a o tom, že ukončil PN sme sa dozvedeli od sociálnej poisťovne skoro po mesiaci od ukončenia PN, zamestnanec nám nič neoznámil....