Iveta25
27.10.04,09:31
Zdravím,
ako by ste riešili nasledovnú situáciu??
Mám problém s vývoznými JCD, keďže sa zmenil systém a vývozné JCD mi idú cez viacej colníc po Európe napr. Hamburg, vracajú sa mi potvrdené do firmy až o niekoľko mesiacov.
Viem, že správne je robiť na každý jednotlivý mesiac dodatočné daňové priznanie na vývoz, ale nemohla by som vykazovať vývoz do daňového priznania za mesiac, v ktorom mi skutočne prišli do firmy??? ď.
Adela
28.10.04,05:12
Zatiaľ nemám skúsenosti s vývozom do 3.štátov, ale na školení nám lektorka reprodukovala čo im hovorila daňová metodička na školení daňových poradcov.
Buď vykázať vývoz do daňového priznania za mesiac v ktorom bol vývoz aj keď nemáme JCD, s rizikom že nám príde daňová kontrola, ale vraj daňová kontrola umožní v určitom časovom limite zohnať potrebné JCD a bude to bez sankcií.
Druhá možnosť podávať dodatočné daň. priznania tak ako to robíš.
Takže asi tam nie je možnosť na ktorú sa pýtaš, vykazovať vývoz do obdobia, v ktorom Ti príde JCD.

Zdraví Adela
rene
28.10.04,07:59
Zatiaľ nemám skúsenosti s vývozom do 3.štátov, ale na školení nám lektorka reprodukovala čo im hovorila daňová metodička na školení daňových poradcov.
Buď vykázať vývoz do daňového priznania za mesiac v ktorom bol vývoz aj keď nemáme JCD, s rizikom že nám príde daňová kontrola, ale vraj daňová kontrola umožní v určitom časovom limite zohnať potrebné JCD a bude to bez sankcií.
Druhá možnosť podávať dodatočné daň. priznania tak ako to robíš.
Takže asi tam nie je možnosť na ktorú sa pýtaš, vykazovať vývoz do obdobia, v ktorom Ti príde JCD.

Zdraví Adela
My to vykazujeme v tom mesiaci, kedy bol vývoz uskutočnený aj keď nemáme JCD. Tiež postupujeme podľa inštruktáže zo školenia, takže asi to bude správne.
Luckasari
28.10.04,08:49
my takisto vykazujeme vývoz v mesiaci, v ktorom sa skutočne uskutočnil
Jarka
28.10.04,09:08
Tiež vykazujeme vývoz do 3. tretích krajín v tom období keď bol vývoz skutočne uskutočnený, aj keď nemáme JCD. Pokiaľ sa JCD vráti aj o 2 - 3 mesiace, je to v poriadku.
Horšie ak sa nevráti, mam jeden taký prípad, že sa nevrátilo späť a bol to vývoz do 3.krajiny, ale to by bola už ďalšia téma.
Iveta25
28.10.04,11:51
O.K. díky . Pekný deň