hanelle
13.07.15,12:23
môžete mi napísať, či RO zriad.obcou môže vykonávať hosp.činnosť a čo sa pod takou činnosťou myslí? napr. že keď má vlastné stravovacie zariadenie a niekto "cudzí" (obyvateľ mesta) sa príde najesť, že si zakúpi lístok na obed -- predaj lístka už je hosp.činnosť? ďakujem
anika
14.07.15,09:08
Podľa mňa - predaj stravných lístkov pre iných ako vlastných nie je podnikateľská činnosť. Na podnikateľskú činnosť musíte mať dodatok z zriaďovacej listine od zriaďovateľa a veľmi pochybujem, že Vám ju dá a vlastne ako by ste to ošetrili, napr. potraviny pre cudzích, energia, mzdy za varenie pre cudzích, varili by ste predsa aj pre cudzích na tom istom peci a v tých istých hrncoch ? Pri predaji strav. lístkov pre cudzích by ste mali mať len inú kalkuláciu nákladov, pretože na to nedostávate dotáciu. To je môj názor - a čo tak sa spýtať zriaďovateľa?????????
hanelle
14.07.15,09:31
vďaka, a áno aj na zriaďovateľa padla tá otázka a ešte nemám vyjadrenie, preto som sa to aj tu spýtala. Aj ja som predpokladala, že RO nerobí hosp.činnosť.
anika
14.07.15,10:25
To zas n i e j e p r a v d a , rozpočtová organizácia m ô ž e mať aj podnikateľskú činnosť, ale podnikateľská činnosť, ba mala byť niečo iné ako to, čo je v zriaďovacej listine. My sme rozpočtová organizácia a napriek tomu máme aj podnikateľskú činnosť.
hanelle
14.07.15,12:40
ok, už mám v tom jasno, ďakujem, a správne ako si mi popísala v prvom príspevku, nerobíme hosp.činnosť - už medzitým som dostala aj vyjadrenie zriaďovateľa