adida1
13.07.15,13:18
Text Changes
-
Som čiastočne invalidná - 60 %, som od júla 2014 na PN - k júnu 2015 mi zanikol nárok na vyplácanie PN-ky, 06/15 som bola na komisii týždeň pred operáciou chrbtice. Už v 07/14 som požiadala o znovuprehodnotenie invalidity, ale predvolali ma až po roku. Na komisii mi lekárka neuznala môj zhoršujúci sa stav a neakceptovala ani fakt, že idem na operáciu chrbtice. Chcela by som sa opýtať, ako mám postupovať, či môžem po operácii chrbtice opäť požiadať o prehodnotenie, keďže 60% mám na inú diagnózu ( nervová sústava).
Katy a R
13.07.15,11:31
požiadať o prehodnotenie môžeš ... ale ako ťa posúdia - to už je v kompetencii komisie SP (samozrejme - zdr. dokumentáciu doložiť treba)
a tá operácia - podstúpila si ju preto, aby sa ti zlepšil zdravotný stav - či nedopadlo to dobre?
Anika61
13.07.15,11:35
Požiadať samozrejme môžeš-po zdokladovaní zdravotného stavu po operácii-či uznajú záleží od stavu a od pripadného zhoršenia.
adida1
13.07.15,11:41
operáciu som musela absolvovať, lebo mi zistili 06/14 posunutie v L4-5 smerom do brušnej dutiny a dávali mi aj novú platničku+ zpevnenie týchto stavcou - zošrubovanie. Diagnóza na základe ktorej mám čiast. inv. ide o krčnú a hrudnú chrbticu, v tejto správe nie je zmienka o tejto o diagóze pre ktorú som musela podstúpiť tento zákrok.
adida1
13.07.15,11:52
Zatiaľ je ťažké niečo hodnotiť, lebo je to krátka doba. Táto vec sa ustálila. Žiaľ nemôžem už vykonávať istý druh práce a to určite po dobu jedného roka.
Katy a R
13.07.15,12:21
- ID sa priznáva - ak ide o DLHODOBO nepriaznivý zdravotný stav, (v dohľadnej dobe sa neočakáva zlepšenie). Ten jeden rok zhoršenia - to sa rieši DPN ... ale zbytočne budeme špiritizovať - o zníženej schopnosti pracovať rozhoduje komisia SP. pozri zák o SP hlavne § 71 a prílohu 4 ..
adida1
13.07.15,13:42
Rozumiem BLHODOBO, ale ak človek vyzerá dobre, nemá právo o nič žiadať, lebo nemôže byť chorý? Lekárka pozerala úplne inde a nehovorím radšej ďalej čo ........ Mám zdr. problémy už dlhodobo viac ako 20 r. a ostatné komisie pred touto nemali problém, lebo aj lekárka ma videla, ako ma raz brala RZP-čka. Iba teraz zrazu nastal problém. Pýtam sa prečo? Chcem ZDRAVIE!!!!!!!!!!, ale keď mi ho nevedia dať, tak to mám sklopiť uši a čušať?
Myslím, že potom aj para-olympionici by mali vrátiť štátu dôchodky, veď keď športujú a niektorí aj pekne a dobre vyzerajú, tak nemôžu byť chorí.
Aj na toto mi viete odpovedať?
veronikasad
13.07.15,14:20
Texty na Porade sa nemažú
ivka70
13.07.15,17:02
Zmazane komentare:
adida1 (Dnes 14:41) operáciu som musela absolvovať, lebo mi zistili 06/14 posunutie v L4-5 smerom do brušnej dutiny a dávali mi aj novú platničku+ zpevnenie týchto stavcou - zošrubovanie. Diagnóza na základe ktorej mám čiast. inv. ide o krčnú a hrudnú chrbticu, v tejto správe nie je zmienka o tejto o diagóze pre ktorú som musela podstúpiť tento zákrok.

adida1 (Dnes 14:52) Zatiaľ je ťažké niečo hodnotiť, lebo je to krátka doba. Táto vec sa ustálila. Žiaľ nemôžem už vykonávať istý druh práce a to určite po dobu jedného roka.
ivka70
13.07.15,17:03
Zmazany komentar:
adida1 (Dnes 16:42) Rozumiem BLHODOBO, ale ak človek vyzerá dobre, nemá právo o nič žiadať, lebo nemôže byť chorý? Lekárka pozerala úplne inde a nehovorím radšej ďalej čo ........ Mám zdr. problémy už dlhodobo viac ako 20 r. a ostatné komisie pred touto nemali problém, lebo aj lekárka ma videla, ako ma raz brala RZP-čka. Iba teraz zrazu nastal problém. Pýtam sa prečo? Chcem ZDRAVIE!!!!!!!!!!, ale keď mi ho nevedia dať, tak to mám sklopiť uši a čušať? Myslím, že potom aj para-olympionici by mali vrátiť štátu dôchodky, veď keď športujú a niektorí aj pekne a dobre vyzerajú, tak nemôžu byť chorí. Aj na toto mi viete odpovedať?