marekovic.b
13.07.15,19:37
Zdravim, nechcem vyzerat blbo, ale vie mi niekto poradit ake presne dokumenty potrebujem k vybaveniu technickej licencie k montazi kamier, alarmov atd ? zo zakona mi to presne nieje jasne a na policii su velmi ochotni ludia :) a nechce sa mi behat hore dole po uradoch. Som zivnostnik, prax v ele mam, aj potvrdenie. Neviem ci je potrebne aj nieco menit v zivnosti ... Dakujem
avalik
13.07.15,18:58
473/2005 Z. z.Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-473

§ 71
Náležitosti žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby

(1) Fyzická osoba v žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby uvedie

a) meno, priezvisko, titul, dátum a miesto narodenia, rodné číslo, adresu pobytu a štátne občianstvo,

b) obchodné meno a miesto činnosti fyzickej osoby, identifikačné číslo, ak je pridelené,

c) predmet činnosti podľa § 7 ods. 1,

d) miesto prevádzky a ďalších prevádzok, ak ich zriadi,

e) dobu ukončenia činnosti, ak zamýšľa činnosť vykonávať menej ako desať rokov.

(2) Fyzická osoba k žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby pripojí doklady uvedené v § 22 ods. 2 písm. a), d) až g) a doklad o vzdelaní a potvrdenie o praxi; § 22 ods. 3 platí primerane s tým, že sa prikladá iba doklad podľa § 22 ods. 2 písm. a) a doklad o vzdelaní a potvrdenie o praxi.

(3) Fyzická osoba uvedie údaje uvedené v odseku 1 písm. a) a pripojí doklady uvedené v odseku 2 aj o zodpovednom vedúcom, ak ho ustanovila.

(4) Právnická osoba v žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby uvedie

a) obchodné meno a sídlo, prípadne adresu miesta činnosti organizačnej zložky podniku alebo podniku zahraničnej osoby,

b) meno, priezvisko, titul, dátum a miesto narodenia, rodné číslo, adresu pobytu a štátne občianstvo fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktoré sú štatutárnym orgánom právnickej osoby alebo jeho členmi, s uvedením spôsobu, akým konajú v jej mene,

c) identifikačné číslo, ak je pridelené,

d) predmet činnosti podľa § 7 ods. 1,

e) miesto prevádzky a ďalších prevádzok, ak ich zriadi,

f) dobu ukončenia, ak zamýšľa činnosť vykonávať menej ako desať rokov.

(5) Ustanovenie odseku 3 písm. b) sa primerane vzťahuje aj na prokuristu, zodpovedného zástupcu, vedúceho organizačnej zložky podniku a vedúceho podniku zahraničnej osoby.

(6) Právnická osoba k žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby pripojí doklady uvedené v

a) § 22 ods. 2 písm. a) a doklad o vzdelaní a potvrdenie o praxi týkajúce sa fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktoré sú štatutárnym orgánom právnickej osoby alebo jeho členmi, a o osobách uvedených v § 23 ods. 3 a § 70 ods. 3,

b) § 22 ods. 2 písm. a) o osobe, ktorá má najmenej 15 % majetkový podiel v právnickej osobe,

c) § 23 ods. 2 písm. c) až f).

(7) Vzor žiadosti o udelenie licencie na prevádzkovanie technickej služby ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.


+ vyhláška 634/2005 Z. z.Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) (nájdeš na karte súvislosti v linku vyššie)
marekovic.b
17.07.15,12:25
dakujem, ale toto viem najst aj na webe ministerstva a je to "velmi" zrozumitelne.
avalik
17.07.15,15:21
A comu nerozumies?
marekovic.b
17.07.15,17:44
no, zrozumitelne by mi to prislo keby tu bolo napisane: potrebujes potvrdenie o praxi, overenu kopiu o vzdelani, vypis zo zivnostenskeho registra, vypis zo socialnej poistovni, ziadost a cestne vyhlasenie

z formulacie zakona je to nejednoznacne a napr. take potvrdenie zo socialnej poistovne sa tu neuvadza (alebo som slepy) a napriek tomu je potrebne (dnes som bol na KR PZ tak mi to objasnili)
avalik
17.07.15,19:46
Ako to ze tam nie je? citovala som ti zakon,. mas tam uvedene dalsie paragrafy, krore si musis prestudovat a hore mas aj link na zakon