Jumka
14.07.15,10:41
Vo februári som zamestnávateľovi spôsobil škodu na majetku, pričom som poistený pre prípad škody spôsobenej zamestnávateľovi, preto škoda bude uhradená touto cestou. Avšak do dnešného dňa mi zamestnávateľ nepredložil zápis o škode, návrh na úhradu škody ani nič podobné (dáva si na čas). Chcem sa preto spýtať, či môžem u tohto zamestnávateľa dať výpoveď s tým, že škodu mu uhradím aj keď už s ním nebudem v pracovnom pomere. Dá sa to vôbec? Ďakujem za odpovede.
Tweety
14.07.15,08:46
Samozrejme, že môžeš podať výpoveď.
Jumka
14.07.15,09:07
Asi som zabudol doplniť otázku, bude mi v takom prípade poisťovňa ochotná preplatiť spôsobenú škodu?
Tweety
14.07.15,09:50
záleží od predmetu zmluvy a škodovej udalosti u zamestnávateľa, tá musí byť vyčíslená
ivka70
14.07.15,09:52
To je otazka uz teraz, zamestnavatel ti mal vycislit skodu do 1mesiaca od sposobenej skody ... myslis, ze poistovna bude chciet hradit rok staru udalost?
Jumka
16.07.15,06:50
Poistnu udalost som nahlasil prakticky hned. Vycislenie skody som sa dozvedel len nedavno, pricom ma zamestnavatel stale nekontaktoval, takze idem kontaktovat ja jeho. Ja chcem skratka vediet, ci mu mozem sposobenu skodu uhradit formou poistky aj ked uz nebudem jeho zamestnanec
Tweety
16.07.15,06:53
A doručil si už výpoveď? AK áno, určite zareaguje aj na škodovú udalosť.