michch
14.07.15,17:57
Auto mám kúpené na firmu... skončil mi leasing a chcem uskutočniť prepis Vlastníka z banky na FO. Je to možné ak Auto pred prepisom odhlásim z DÚ ?

Ak áno aké tlačivo ku tomu potrebujem ? ĎAKUJEM
misoft
14.07.15,16:04
http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla
Auto budeš i naďalej používať na komerčné účely? Bude v majetku firmy?
marjankaj
14.07.15,16:07
Kto je to tá firma?
Kto je vlastník vozidla?
Na koho to chceš prepísať?
avalik
14.07.15,16:10
Zakon o dani z mot. vozidiel

§ 8

(2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom došlo k
a) vyradeniu alebo dočasnému vyradeniu vozidla z evidencie,
b) ukončeniu alebo prerušeniu podnikania,
c) zániku daňovníka bez likvidácie,
d) zmene držiteľa vozidla,
e) ukončeniu použitia vozidla daňovníkom podľa § 3 písm. c) až e).

(3) Vznik daňovej povinnosti a zánik daňovej povinnosti uvedie daňovník v daňovom priznaní okrem daňovníka podľa § 3 písm. e).

Firma je sro?
michch
14.07.15,16:27
na Živnosť.... Z daňoveho úradu auto odhlásim ide mi o ten prepis či musím auto po odhlasení z evidenie na danovom urade prepísať na policií a aky je postup ak mi skončil leasing
michch
14.07.15,16:30
1.Živnosť neplatca DPH
2.Vlastník vozidla Zatial (ČSOB leasing.) už mi poslali ukončenie zmluvy a opravnenie na prepis
3.prepísať to chcem na seba ale na FO
michch
14.07.15,16:31
nebudem ho použivať na firemné ani komerčné účely
a nechcem aby bol v majetku firmy
misoft
14.07.15,16:42
A) Auto odhlásiš z DÚ, už asi nebude v majetku s.r.o. A prepis z leazingu - klasický prepis medzi majiteľmi....nahlásenie zmeny majiteľa.....
Prepis vozidla je evidencia vozidiel pre prevádzku na pozemných komunikáciách, odhlásenie z DÚ - týka sa podnikania a platenia cestnej dane... to je zase obchodná a daňová stránka....
michch
14.07.15,16:54
platí to aj pri živnosti ? teraz je v technickom preukaze napísaná moja firma...ak odhlásim auto z DÚ a potom prepisem majitela z banky na seba FO... už nebude mať auto spoločné s firmou nič ? netreba ešte prepisa´t držitela z firmy na mňa ? ĎAKUJEM VELMI PEKNE !! som neznalý v týchto veciach ĎAKUJEM
misoft
14.07.15,16:59
Odhlásiš z podnikania, lajstro budeš mať z DÚ. Banka prepíše už auto, ktoré nebude v podnikaní... i lajstro vydá, šak lajstrá budú na polícii sa ukazovať....
BTW: i policajti vedia niekedy poradiť.
michch
14.07.15,17:10
diky moc...
marjankaj
14.07.15,17:35
Veď ty si FO. Alebo si niečo iné?:eek:
marjankaj
14.07.15,17:54
A to ho chceš nechať napísané na banku?:eek:
Žabinka
14.07.15,18:25
ja som to asi celkom nepochopila.. v prvom rade predsa musíš poriešiť ukončenie leasingu na DI.. čítal si priložený link od misoft, že máš na to 15 dní od ukončenia leasingu? a ak to prešvihneš a nepredložíš relevantný dôvod prečo si to nestihol, priplatíš si aj pokutu.. prikladám ti link ešte raz, pozorne si ho preštuduj.. http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla pri tomto úkone môžeš rovno prepísať vozidlo na seba osobu, alebo na koho chceš..
a ďalej.. vozidlo sa na DU neodhlasuje, toto sa rieši v podanom DP pre daň z motorových vozidiel do konca januára 2016..
kn-alka
14.07.15,18:35
súhlasím s tým DÚ - v roku 2015 sa už odhlášky a prihlášky mot.vozidiel nepodávajú
kn-alka
14.07.15,18:36
z DÚ sa už vozidlá neodhlasujú a ani neprihlasujú, všetky sa uvádza až pri podaní daň.priznanie z MV v januári
misoft
14.07.15,18:42
Díkes za upresnenie.....;)
avalik
14.07.15,18:55
misoft, lajstro z DU nedostane, lebo s DU sa moze vysporiadat az po skonceni danoveho obdobia - 31.12.2015 - az potom moze podat DP - zanik DP v jeho pripade nastava jedine zmenou drzitela vozidla, kedze zrejme podnikanie nema v umysle ukoncit.
marjankaj
14.07.15,19:02
Dušan. Nepleť sem sro. Zadávateľ netuší, čo je to firma.
avalik
14.07.15,19:03
A v tom opravneni na prepis si uvedeny ako nepodnikatel alebo podnikatel? Si tam identifikovany aj s ICO?
michch
14.07.15,19:42
ja som to študoval len som trochu dezorientovaný.... tak ešte raz či som to spravne pochopil ...
1,) zoberem si odhlašku z DU
2.)zoberiem si splnomocnenie z ČSOB
3.)donesiem to na DI + tie doklady čo sú napísané v linku
4.)zmenim vlastníka na seba

Lenže v technickom preukaze mam napísané držitel vozidla: moja živnost. mám na DI zmeniť aj držitela ?

a v splnomocnení od leasingovky mám napísané že oprávnujú to vozidlo prepísať len na splnomocnitela a to je zas moja firma živnosť...

je možne mi tu napisať postup pre debila ? :) ak ano bol by som vďačný
avalik
14.07.15,19:49
Citas co ti tu piseme? Aku odhlasku z DU si chces zobrat? ... chod na DI a zisti ci je mozne jednym ukonom zmenit vlastnika vozidla a zaroven aj drzitela a budes mat jasno ci urobis len jeden prepis, alebo budes musiet rovit dva.
Žabinka
14.07.15,19:58
daňový úrad vôbec nerieš, žiadnu odhlášku tam nedostaneš, daňový úrad nijako nesúvisí s ukončením leasingu.. na DI zoberieš všetky papiere ktoré si dostal od leasingovej spoločnosti na ukončenie leasingu, plus svoj výpis zo živnosti respektívne živnostenský list, OEV časť I a II, bielu kartu k PZP, obhliadka vozidla sa tuším nerobí, poplatok je 12€, zakúpiš v kolkomate na DI.. do žiadosti o vykonanie zmeny v evidencii vozidiel uvedieš podľa predtlače požadované údaje, a do vybodkovaného miesta v kolonke "Žiadam o vykonanie zmeny.." napíšeš Ukončenie leasingu, a ak sa dá aj zmena údajov držiteľa z IČO na RČ.. to ti poradia na DI, sú tam od toho..
marjankaj
14.07.15,20:02
Valika a prečo by to nešlo?
Veď keď niekto predá auto a je vlastník a zároveň aj držiteľ, tak na nového vlastníka prepíšu aj vlastníka a aj držiteľa. Veď nech si so sebou zoberie niekoho na ten dopravný inšpektorát. Najlepšie nejakého cigána-autičkára. Tí sa budú v tom vyznať.
marjankaj
14.07.15,20:08
žabinka, ten daňový úrad bude musieť riešiť v januári 2016 pri podávaní dane z motorových vozidiel. A aj zaplatiť daň.
Vlastne si to už napísala. Ale ako vidím treba mu to asi zopakovať, možno aj viackrát.
Žabinka
14.07.15,20:20
bol by si inak prekvapený koľko neznalých chlapov vídavam na DI.. už nie raz som im vypisovala tlačivá alebo poskytovala rady.. posledne som asi piatim za sebou pomáhala s e-kolkami, proste neboli schopní spolupracovať s kolkomatom..;) tak sa už ničomu nedivím.. ale keď michch pôjde na DI prepisovať aspoň tretie vozidlo, už bude vedieť..;)
michch
14.07.15,20:22
este ak prepisem auto na seba tak sa mi automaticky vyradi z majetku firmy? alebo ako to mam spraviť aby to bolo pravne v poriadku? potrebujem nejaku darovaciu zmluvu medzi mojou firmou a mnou ked to budem prepisovať zo SZČO na FO? aby som nemusel platiť cestnu daň od dalsieho mesiaca či to sa uvádza až pri DP ? to uz je posledna otazka ale dakujem za vase nervy :)
marjankaj
14.07.15,20:26
No z tohto som pochopil na rozdiel od teba, že ty žiadnu firmu nemáš. Tak čo chceš prepisovať?
misoft
14.07.15,20:27
OK! Moje komentáre založiť Ad Acta! Sú irelevantné....
Žabinka
14.07.15,20:28
do konca januára 2016 podáš daňové priznanie, ale ako bude vyzerať, to sa asi ešte nevie, či už existuje vzor.. pravdepodobne tam bude kolonka do kedy sa vozidlo používalo, alebo tam bude aj miesto na uvedenie odhlásenia z používania na dosahovanie zdaniteľných príjmov.. tým sa v súčasnosti vôbec nemusíš trápiť..
marjankaj
14.07.15,20:30
Radšej nech to daňové priznanie dá urobiť nejakej účtovníčke. Neverím, že si to doteraz robil sám.
marjankaj
14.07.15,20:32
Neplač.:D Tak sa zdá,že všetky odpovede aj komentáre sú k ničomu.:rolleyes: Ale snaha bola.;)
avalik
15.07.15,07:47
Zabinka, tlacivo je uz zverejnene a dokonca uz existuje aj elektronicky formular na stranke FS ... su tam kolonky na vzmik a zanik DP pri kazdom vozidle