AndreaK.
14.07.15,19:00
prosím Vás, ako opravím dodatočný kontrolný výkaz k DPH? uviedla som v ňom tri riadky:
1-chýbala tam jedna faktúra XX, takže ju bolo treba pridať
2-zle zadané číslo faktúry XY
3-opravené číslo faktúry XY
lenže teraz som zistila, že to číslo faktúry XY bolo v riadnom KV DPH zadané dobre, takže som opravila vlastne niečo, čo bolo už predtým dobre... čo s tým? pošlem dodatočný KV DPH len s jedným riadkom, ktorý sa týka pridania faktúry XX? keďže tie ďalšie dva riadky tam byť nemali.... treba im tam aj zavolať a vysvetliť, aby to pochopili? či len poslať ten druhý dodatočný?
KEJKA
14.07.15,17:24
druhý dodatočný, kde vymeníš 2+3, čiže opravu čísla faktúry vrátiš na pôvodný stav. Plus by som to konzultovala so správkyňou.
AndreaK.
14.07.15,17:29
čiže vlastne by som opravila ten dodatočný ak to správne chápem? ide o to, že neviem ako to oni berú, či akoby vymažú ten prvý dodatočný a bude sa brať do úvahy len ten druhý, alebo berú do úvahy oba... ak je to tá druhá možnosť, tak by som to asi spravila tak ako píšeš...
KEJKA
14.07.15,17:57
ja si myslím, že opravia pôvodný podľa dodatočného, následne znova opravia opravený podľa druhého dodatočného atď.
marjankaj
14.07.15,17:59
A prečo si to nevykonzultuješ so správkyňou? Alebo to chceš opravovať do vianoc sedemnásťkrát?
Mishok
14.07.15,18:17
správkyna vam v tomto nepomoze nakolko jej iba pride oznamenie z BB a ona vyda rozhodnutie o výzve na odstránenie nedostatkov

chyba 4001 znamená ze neexistuje transakcia na zrusenie a vsetko co ste zadávali do tohoto DKV vobec nepreslo a nic z dodatocného vam nezapísalo. a to ani nove záznamy

podaný dodatočný KV je nespracovateľný v celom rozsahu.
z takto podaného dodatočného KV nebudú spracované ani tie transakcie, ktoré boli platiteľom uvedené správne!

postupujte tak ako by ste vobec KV neopravovali a podajte novy DKV
mimochodom, urcite vam pride vyzva na odstranenie nedostatkov v DKV

https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dph/2015/2015_01_15_Info_78a_ods9_info_chyba_4001.pdf

mimochodom, správkyne dane nemaju dostatocnu previerku na prácu s KV a vsetky sa riesia iba v BB, ak je problém tak vasa správkyna iba dostane pokyn na vydanie rozhodnutia/výzvy, ale s KV nemoze pracovat ani ho nevidi,

plus skusenosť z kontroly: ani kontrolorky nemali k týmto údajom prístup napriek k tomu ze isli vyslovene po DPH, iba konstatovali ze oni nemaju dostatocnu previerku na prácu s KV
Mishok
14.07.15,18:24
viem o cloveku kt to opravoval 7x :) (lebo sa mu 10€ za priznanie videlo vela) a nakoniec dospel do bodu ked uz nebolo co opravovat (ciastkovo to poopravoval postupne) a aj tak mal vyzvu na odstranenie nedostatkov... na danovom urade sme tam neditovali aj s celym poschodím :D lebo seginice KV nevidia ani s tym nemozu robiť. na to nemaju dostatocne previerky, KV spracuvaju iba v BB, nakoniec sme to vyriesili podaním prázdneho DKV (8-meho! :)) a bolo to uz ok
AndreaK.
14.07.15,18:31
ďakujem
AndreaK.
14.07.15,18:40
nekonzultovala som to so správkyňou, lebo zatiaľ mám len také skúsenosti, že mi moc poradiť nevedeli, povedali vždy len "asi" to tak má byť a pod.