maria324
14.07.15,21:55
Dobrý večer,
Chcem Vás poprosiť o radu ohľadom zaradenie na inú prácu. V školstve pracujem od roku 1985 ako MOV pre odbor: šitie odevov v odevnej konfekcii. Nakoľko mám od septembra učiť ako MOV odbor: strojár a kolegyňa bude učiť odbor: šitie odevov s výučným listom pletiarka, strednú školu má odbor pletiarstvo a rozširujúce vzdelanie má smer výchováteľstvo / je to podľa Vás správne/.
VZDELANIE
2015 výučný list – Hostinský a vysvedčenie o záverečnej skúške praktická žena
2014 MPC – Prešov 1.atestačná skúška mám vykonanú v kategórii majster odbornej výchovy – Téma: Využitie učebnej pomôcky v predmete Technológia /krajčírka/
2012 Katolícka univerzita Ružomberok , v študijnom odbore: Rozširujúce štúdium o pedagogickej spôsobilosti pre mentálne postihnutých žiakov pre 2 .stupeň VŠ
Téma: Manuálne zručnosti žiakov s mentálnym postihnutím zaradených do variantu A
2009 Slovenská technická univerzita v Bratislave, v študijnom odbore: Učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy, titul Ing.
Téma: Vývoj metód a organizácie výučby v odbornom školstve na Slovensku.
2004 Trnavská univerzita v Trnave, pedagogická fakulta, v študijnom odbore: majster odbornej výchovy Téma: Učebné texty z technológie odievania
1992 UK – Bratislava, pedagogická fakulta – o rozšírení pedagogickej spôsobilosti
1989 Univerzita P.J. Šafárika v Košiciach, o pedagogickej spôsobilosti
1979 Stredná priemyselná škola Svit, ukončenie: maturitná skúška / šitie odevov v odevnej konfekcii/
1974 Učňovská škola – Spišská Nová Ves, ukončenie : výučným listom
Chcela by som Vás poprosiť o informáciu, do akej platovej triedy by som mala byť správne zaradená na základe absolvovaného vzdelávania a vykonaných skúšok.
Do akej platovej triedy zaradia majstra odborného výcviku ktorý má ukončený druhý stupeň VŠ Učiteľstvo technických profesijných predmetov. Má odučených 30 rokov. Má študijné odbory mechanik počítačových sietí a grafik digitálnych médií. Má štátne skúšky z pedagogiky, psychológie, didaktiky odborných predmetov, materiálov a technológií.
avalik
14.07.15,22:32
MOV = pedagogicky zamestnanec

553/2003
§ 5
Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

11aa) § 27 ods. 2 a § 34 zákona č. 317/2009 Z. z.