Iba Alla
15.07.15,08:48
Ahojte, na autobazar.eu aj na autovia som si pozerala autá. Našla som si octavie alebo passaty od ročníka 2010/2011 na pokračovanie v leasingu od najlepšia autopôžička.Viem že to patrí k AAA auto. Má s tým prosím niekto skúsenosť? Pýtam sa kvoli tomu, že sa mi to zdá byť výhodnejšie ako spotrebák.
Uvediem príklad: passat, ročník 2010 najazdených okolo 130000 km odstupné 1000 eur a pokračovanie v leasingu je 24 splátok po 321 eur mesačne. Keď si to zrátam, že 1000 eur v hotovosti, ktoré mám zaplatím a ostane mi zaplatiť 7704 eur. Za dva roky mám auto zaplatené a je moje. Keby si beriem spotrebák tak je na sumu 7704 eur mesačná splátka 360 eur. za tie dva roky zaplatím za spotrebák o 1000 eur viac.

Prosím rady, názory, skúsenosti, kritiku :)

Ďakujem.
lujza.j
15.07.15,06:51
Iba Alla
15.07.15,06:55
Počula som zlé ohlasy, ale na staršie autá, na novšie autá zase mi kolega hovoril , že kúpil dve a spokojný. Mali ste skúsenosť? Určite sa tam chcem ísť pozrieť, či tam tie autá, ktoré som si vybrala vôbec budú :D a prečítať ich podmienky, len chcem počuť aj skúsenosti iných normálnych ľudí "smrteľníkov" :D
ivka70
15.07.15,07:00
najlepsie autopozicku nepoznam, ale vseobecne, co si treba uvedomit:

1. porovnat aj vstupne poplatky za prepis leasingu a za uverovu zmluvu.

2. zizstit, ci v leasingovych splatkach je zaratane aj povinne a havarijne poistenie (pri leasingu aj pri uvere je havarijne poistenie povinne)

3. Leasing ako taky ma nevyhodu v jednom, auto patri leasingovke dovtedy, kym ho neprepisete.
Ak ti ho ukradnu alebo niekto nabura na totalku, tak z havarijnej poistky, krtoru ty platis, sa najskor uspokoja naroky leasingovej spolocnosti, ty zaplatis spoluucast a dostanes len rozdiel, z toho co poistovna vyplati a toho ,co dostane leasingovka.
Zatial co pri uvere je auto tvoje od zaciatku a z poistky sa vyplacaju len tvoje naroky.

4 pozriet statistiku kradnutych aut, kde sa tam oktavie a passaty nachadzaju
lujza.j
15.07.15,07:02
Viem,ze ich forma pozicky je hrozna....ale ten komu neda banka....inu moznost nema....a mega preplati.
Auto by som tam nekupila...stocene km..je SK sport...a to,ze napisu neburane a vidis ,ze je...tak o tom ani nehovorim.ale tvoja vec tvoje peniaze:)kazdopadne kontrola tebou vybrateho servisu....a kupa auta s niekym kto sa vyzna....ale bacha.....kym si auto prevezmes....este zvyknu to co je ok...potrehadzovat...gumy,brzdy a pod.
Iba Alla
15.07.15,07:12
no veď toto :) ako určite tam idem s mechanikom. a budem žiadať vin čísla na kontrolu stočených km. keď mi ho neposkytnú tak smola. :) prídu o klienta a bude dalšia pekná recenzia. Tak som na to zvedavá a keby som tam išla, napíšem ako to dopadlo. Len je ťažké sa rozhodnúť, keďže som sa pohybovala aj vo finančníctve a viem ako to chodí v bankách a podobne :) Ale ďakujem za názor :)
Iba Alla
15.07.15,07:14
áno v tomto máte úplnú pravdu a som si toho vedomá. a samozrejme prvé čo budem pozerať podmienky a podobne. Veľmi ma odradzujú sumy úverov. Ale skúsim to prepočítať nanovo a uvidím ako to bude vychádzať.
duves
15.07.15,07:18
lujza.j
15.07.15,08:24
Vin-ka sa na niektorych autach daju odfotit...ak tam nemaju cedulu...nejaku vrazenu z vnutra.....no ja som antibazarova a antiAAAčkova....teraz som kupovala jazdenku.....ono dnes je problem kupit auto aj nove nikto nevie aky den mali zrovna mechanici....alebo stroje:D
....a potom treba predavat....a vymienat....skoda aj spolahlive zn.uz nie su to co boli....potom pozor urcite motory od "das auto" zeru olej....myslim,ze benzinove
Iba Alla
15.07.15,09:55
ano presne toto.už nemáš istotu nikde :)
Iba Alla
15.07.15,10:01
pekný článok :) nooo tak som zvedavá , čo to bude. Je tam presne suma, aké a koľko je pokračovanie leasingu. Aj keď auto nezoberem pozrieť tam pojdem. Som čítala podobný článok, kde chlap zaplatil zálohu a mal rezervované auto a išiel pre neho a už nebolo. No a keby mne urobia toto , čo tej pani z článku. Dvihnem sa a buď mi dajú doklady do ruky alebo volám policajtov. Oni zametajú s tým kto sa nechá. Tak aj preto som zvedavá, čo sú zač. Lebo naozaj kolega hovoril že pri oboch autách nemal žiadny problém :)
lujza.j
15.07.15,10:04
Potom este maju v oblube predavat auto s jednym klucom...
lujza.j
15.07.15,10:09
duv.....toto je ich " psycho" predaj...ale aj odkupovanie...
lujza.j
15.07.15,10:16
Doplnila som ....
mirma
16.07.15,21:57
:) my sme tam kupovali pred 2rokmi a boli sme spokojní, ide skôr o to ako spomína lujza dať si pozor pri výbere, majú tam vela je to náročne
mirma
16.07.15,22:01
to odkial máš ? nám dali oba klúče :D ja som to brala ako samozrejmosť...
mirma
16.07.15,22:03
leasing je všade preplácanie, ale keď si to dobre rozmyslíš môže to byť výhodné,... napríklad jeden známy bral radšej na leasing lebo peniaze mal výhodne ulžené, čiže tie mu robili dalšie peniaze zatial čo platil leasing, je to individuálne :)
Iba Alla
17.07.15,06:07
Ďakujem za komentár :) veď práve toto, počula som veľa zlých ohlasov ale našli sa aj dobré. Nič pôjdem tam každopádne pozrieť a aj keby som auto nebrala aspon pre tú srandu kuknúť jak to tam naozaj funguje. Áut mám vybratých asi 14 :D takže hádam aspon jedno z tých tam mať budú. Beriem so sebou automechanika a aj finančáka. Tak hádam keď dáme hlavy dokopy zistíme či sa oplatí alebo nie :)