Gizi
15.07.15,09:07
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU

S partnerom (nie sme manželia) sme v situácii, kedy sme nadobudli spoločný majetok, ale obaja sme rozvedení a obaja máme maloleté deti z predošlého manželstva.
Obavy máme z toho, ak by sa jednému z nás niečo stalo (smrť), ten druhý bude mať okamžite na krku bývalého manžela/ manželku so žiadosťou o majetok zosnulého. Viem, že sa dieťa zo zákona vydediť nedá, ale je toto možné nejakým spôsobom ošetriť ?
Tweety
15.07.15,07:12
AKo partneri nemáte BSM, teda nie je to spoločný majetok manželov. Ak jeden z vás zomrie, dediť budú len jeho deti.
ivka70
15.07.15,07:13
Ak sa zoberiete, dedi dieta a manzel/ka rovnakym podielom.
Inak to poriesit nejde, lebo malolete dieta musi zdedit cely svoj podiel a nejde ho vydedit.
buchač
15.07.15,07:16
Aký majetok ?

Hnuteľný, alebo nehnuteľný ?
Gizi
15.07.15,07:47
.
ivka70
15.07.15,07:50
Prepac, ale stale ste rodicia, aj ked s detmi nezijete a vydedenie deti je dost sebecke rozhodnutie ... prave preto to zakon ani neumoznuje, najma v takom veku a preto, ze nic neurobili, aby si to "zasluzili" .
dmc
15.07.15,07:54
Cely majetok ktory vlastnite jednotlivo - polovicu darujte jeden druhemu - kazdy bude mat na nom podiel 1/2 cize sa bude dedit iba 1/2 a majte svadbu - zoberte sa...potom manzelovi ostane z dedenej polovici este svoj podiel ako dostanu aj deti.

Bezdovodne nemozete deti vydedit ale zo svojim majetkom si za zivota mozete robit co chcete - predat - darovat.
Gizi
15.07.15,08:13
.
Gizi
15.07.15,08:16
.
Oliwa
15.07.15,08:17
Sorry, ale ak tomu dobre rozumiem, Vy /obaja/ si neželáte, aby po Vašej smrti Vaše /dnes maloleté/ deti /obidvoch/ niečo dostali??? O deti Vám teda nejde, majetok si na druhý svet nezoberiete, takže o čo ide - o dvojitú pomstu partnerom? Nie je to podstatné pre tému, ale bolo by zaujímavé vedieť, do koho starostlivosti sú deti zverené, resp. možno je to striedavá starostlivosť... Ale považujem to za absurdné, najmä, ak sú to dnes malé deti a už rozmýšľate takým spôsobom, ako im uprieť ich práva... Oni si svojich rodičov nevyberali, ani biologických, ani náhradných... A zákon na ne myslí viac ako Vy...
Tak potom, ak sa Vám darí /čo nemusí byť doživotne/, a nechcete, aby po Vás niečo ostalo, míňajte, cestujte a užívajte si život plnými dúškami... Na charitu to asi nedáte... Ak sobáš neplánujete...

V prípade neplnoletého dieťaťa spravuje až do dospelosti jeho zdedený majetok poručník určený súdom. Ale to by sa Vám asi tiež nepáčilo, keďže s najväčšou by o poručníctvo požiadali Vaši expartneri... No možno sa to dá ošetriť aj inak - kým dieťa doštuduje, resp. skončí prípravu na povolanie... No nechce sa mi radiť Vám, ani sa tým zaoberať... prvýkrát v mojom poraďáckom živote... a to som tu už nejaký ten piatok...
Gizi
15.07.15,08:30
Nehnuteľný
Gizi
15.07.15,08:35
.
Oliwa
15.07.15,08:41
Počuj Gizi, vezmi prachy a choď do Gazy... Možno si tam prešteluješ rebríček hodnôt a ak Ti náhodou pôjde o holý život, snáď prídeš na to, čo je a čo nie je v živote podstatné... Good Luck! Sorry, nezvyknem takto, ale musela som...
lujza.j
15.07.15,08:42