Siaad
15.07.15,11:00
Dobrý deň,
mám takú otázočku. Kamarát pracuje riadne v plnohodnotnom pracovnom pomere. Firma za neho odvádza zdravotné, sociálne, všetko. Popri tejto práci si našiel prácu finančného agenta v jednej spoločnosti poskytujúcej pôžičky. Dostal nejaké ičo, vôbec neviem ako to funguje u týchto agentov. Potrebuje sa registrovať aj na DU? Dostať nejaké číslo? Aj v sociálnej a zdravotnej napriek tomu že tam za neho odvádza firma z riadneho pracovného pomeru? Mal by odvádzať viac? Ešte tam nepracuje celý rok ale budúci rok si môže uplatniť k tomuto príjmu preukázateľné výdavky? resp. paušál? Poraďte mi prosím Vás. Ďakujem.
avalik
15.07.15,09:25
Co si si uz k tvojim otazkam nastudovala? vyhladavanie na porade alebo na googli nefunguje?.... v profile mas, danovy poradca - danovy referent ... to vazne?
Siaad
15.07.15,10:57
tejto problematike som sa nikdy nevenovala a tu na porade som k tomu nič konkrétne nenašla a hľadala som rôznymi spôsobmi. Bola by som rada keby mi poradí niekto kto má s touto problematikou skúsenosť a vie o čom hovorí.
Katy a R
15.07.15,11:36
Má všetky povinnosti - ako všetky ostatné SZČO, ktoré majú aj zamestnanie.
veronikasad
15.07.15,11:55
Zdaj do google "súbeh zamestnania a živnosti 2015" máš tam množstvo tém a zodpovedané všetky tvoje otázky, týkajúce sa odvodov.

Spracovanie účtovníctva a daňového priznania, ak túto problematiku neovládaš ty alebo kamarát sám, zverte do rúk účtovníka.
Siaad
15.07.15,11:58
To znamená ide sa registrovať na DÚ, dostane DIČ. A čo so zdravotným poistením? bude mu dopočítané po ročnom zúčtovaní? resp. navýšené? a tak isto aj odvody do sociálnej poisťovne?
Katy a R
15.07.15,12:04
neviem, či tieto otázky myslíš vážne - alebo si srandu robíš (podľa profilu)? Ja len ako amatér - má registračné a ohlasovacie povinnosti a odvody sa predsa platia podľa príjmu ... v ZP si môže zatiaľ dať nulové PREDDAVKY ...
Siaad
15.07.15,12:10
ďakujem