avv
15.07.15,10:42
Manželka vlastní nehnuteľnosť a druhá osoba vlastní druhú nehnuteľnosť. Chcú si ich navzájom zameniť.

Problém je, že prvá nehnuteľnosť sa bude prevádzať z manželky na inú osobu a druhá nehnuteľnosť z inej osoby na manželku a navyše aj jej manžela (do BSM).

Je toto možné vyriešiť zámennou zmluvou? Zadal som predbežný návrh na vklad na kataster, tam som túto situáciu bol schopný zadať. Ak nie, tak aká forma zmluvy by to mala byť? Chcel by som to vyriešiť jednou transakciou na katastri (t.j. nie najprv iba na manželku a po zrealizovaní z manželky do BSM).
clen
15.07.15,12:07
všetko čo nadobudne zamennou zmluvou jeden z manželou patri do BSM automaticky.... v zmluve to len uvediete, ze to patri do BSM a hotovo
Erzebeth
16.07.15,03:32
Môžete to vyriešiť jednou zmluvou. Treba presne napísať, ktorá nehnuteľnosť je prevádzaná a na koho. Ak chcete, aby bola nehnuteľnosť napísaná na oboch manželov, musíte uviesť všetky nacionále obidvoch, tak, že napíšete svoje meno, priezvisko...... a manželka, potom jej meno .....spolu do BSM. To, a manželka, napíšete na koniec za svoje údaje
avv
13.10.15,09:07
Môžem potvrdiť, že zmluva prešla. S touto vecou nebol žiaden problém. Koniec koncov - zákon nevyžaduje, že zámenná zmluva musí byť symetrická, teda že A dáva B a B dáva A. Asi môže byť aj trojstranná.