zounds
15.07.15,15:54
Dobrý deň,

som študentom druhého ročníka Britských a Amerických štúdií na vysokej škole (UPJŠ v KE). Hneď na začiatku nám bolo povedané že si študijný plán zostavujeme sami so zreteľom na to, aby sme získali 180 kreditov za 3 roky a z toho 42 kreditov má byť z tzv. povinne voliteľných predmetov. Všetci z nás študentov sme si to teda rozrátali a bezproblémovo nám to vychádzalo a teraz, tesne po ukončení druhého ročníka, sme sa náhodou dozvedeli že nastáva zmena. Kreditové hodnoty predmetov sú teraz znížené pričom podmienka 180tich kreditov stále zostáva. Okrem toho je potrebné získať až 52 kreditov za povinne voliteľné predmety. Pre študenta ktorý teraz má nastúpiť do tretieho ročníka to teda znamená dvojnásobok predmetov v poslednom roku oproti tým, s ktorými už 2 roky vopred počítal.

Chcem sa u Váš poradiť či je takýto postup v súlade s našimi zákonmi o VŠ pretože nakoľko je nás v mojom odbore už len 8 (a bolo nás 60) začínam mať strach že tu naozaj ide o to zbaviť sa všetkých študentov. Mojím cieľom je zistiť či existuje akákoľvek šanca pre druhákov aby postupovali do tretieho ročníka podľa starého študijného plánu.

Ďakujem za odpoveď
lujza.j
15.07.15,13:59
maže zadania tém....
misoft
15.07.15,14:07
Tu som ho už varoval: http://www.porada.sk/t269169-prosim-o-zmazanie.html. Ešte jedno zakopnutie a má BAN.
lujza.j
15.07.15,14:09
to tam teraz dal....bola tam iba bodka...a vymazaný text
misoft
15.07.15,14:11
Viem...preto som to takto....
Kvaka
15.07.15,14:12
Načo hneď ban, nepreháňaj, založil novú tému, kde uviedol podrobnejšie údaje k svojej otázke. nevie, že nemal mazať a zakladať novú, mohol aj doplniť pôvodnú, urobil tak ako vedel. Je nováčik.
korela
15.07.15,20:47
Napíš priamo na Ministerstvo školstva. Budeš mať istotu. Alebo zavolaj na ich právny odbor, usmernia ťa, na koho sa máš obrátiť.
buchač
16.07.15,03:22
Bolo by dobré preštudovať si

Študijný poriadok Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Úplné znenie Študijného poriadku
Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

https://www.upjs.sk/public/media/0820/SP_052013.pdf
buchač
16.07.15,06:04
Hehe...takže nasleduje pôvodná verzia príspevku :

Toto je naša budúcnosť ?
Toto sú naši vysokoškolskí študenti ?
Takí, čo nevedia čítať a pochopiť dané ?
Takí, čo poznajú len svoje práva a na povinnosti serú ?
Takí, čo po skončení štúdia budú len na úrade práce sedieť ?
Takí, čo študujú odbor, ktorý je na dve veci ?
Takí, čo zadarmo vyštudovali ?
Takí, po skončení štúdia pôjdu niekde do zahraničia sa zamestnať ?
zounds
16.07.15,19:47
Neviem odkiaľ ste vzali podrobné informácie o mojom súkromí ale samozrejme na základe všetkých vaších mylných predpokladov musí byť pravda že neviem čítať ani pochopiť dané a nevenujem sa svojim povinnostiam. Dovoľte mi preto vyviesť vás z omylu aspoň pri tom bode o úrade práce - aj počas štúdia som zamestnaný a že ten odbor nie je ľahký. Na ostatné nemusím odpovedať pretože jediná hodnotná poznámka je prejsť si ten študijný poriadok (nie žeby som to už kedysi dávno nerobil). Prajem Vám pekný večer
zounds
16.07.15,19:48
Ďakujem Vám, to môže byť naozaj ten najistejší nápad.
zounds
16.07.15,19:49
Ďakujem Kvaka že ste sa ma zastali, domnelý "tvrdý" systém ma trochu nastrašil. Nechystám sa však ešte raz "zakopnúť" tak môžu byť moderátori pokojní :)
korela
16.07.15,20:02
Nuž, ja som tam bola pred niekoľkými rokmi osobne, nakoľko tu bývam, nebol problém. Venovali sa mi ich pracovníci z dvoch odborov a veľmi seriózne.
korela
16.07.15,20:05
Kľudne sa vráť, nie si prvý, čo tu dostal takú sprchu, niekedy sa podarí zlý odhad.
A ja tiež ďakujem Kvake, že sa ťa zastala.