IvetaH
15.07.15,17:56
Pán má trvalý pobyt v Kanade a aj na Slovensku. Príjem má z Dánska ako nie zamestnanec. Kde podáva daňové priznanie?
Rozmýšľala som, či nemôže v Kanade cudzie príjmu a na Slovensku príjem dosahovaný u nás, ale tu nemá ani korunu príjem aj keď tu žije.
avalik
15.07.15,17:03
Ma SK obcianstvo? ... u nas koruny uz davno nezarobis :)
marjankaj
15.07.15,17:34
Asi myslela tie dánske koruny, či?:eek:
Tweety
15.07.15,17:38
Na SK dánske koruny? Poplietla meny v krajinách, možno myslela naše koruny ale tie sú už dávnejšie pasé.
marjankaj
15.07.15,17:41
A viem ja, čo všetko je dopletené?
Žabinka
15.07.15,17:41
ja si myslím že tie koruny boli myslené obrazne.. ako že nezarobil na sk ani deravý groš..;)
IvetaH
15.07.15,17:56
Žabinka, ty si jednotka. Jasne, že nezarobil ani deravý groš. Len mi povedzte, kde bude zdaňovať príijmy a je jedno v akej mene ich zarobil. Vložila by som smajla, ale neviem. Ďakujem
marjankaj
15.07.15,18:26
Tak prečo to nenapíšeš ty? Prečo to my musíme "uhádnuť"? Keby si aspoň dala nejakú odmenu pre úspešného "hádača".
Keď nezarobil ani vindru, tak predsa nebude nič zdaňovať. Daň z nuly je predsa nula.
Žabinka
15.07.15,20:24
avalik
15.07.15,22:44
Iveta, neodpovedas na otazky, je to slovensky obcan, alebo ma kanadske obcianstvo?
IvetaH
17.07.15,05:13
Má dvojité občianstvo, aj SR aj Kanada. Rodičia žijú v Kanade aj súrodenci, on sa vrátil na Slovensko, ale viac ako 183 dní v roku je mimo Slovenska.
marjankaj
17.07.15,07:27
A čo tak zájsť za správcom dane a opýtať sa tam? Za opýtanie nič nedáš? A potom si to daj potvrdiť aj písomne na FS. Hovorím potom, lebo ak tam dáš takú otázku ako tu, tak ti budú odpovedať na všetko možné a nie na to čo ťa zaujíma a čo si tu nám nepovedala.
IvetaH
17.07.15,15:18
Lebo som na Porade. Je tu milión otázok, ktoré by sa mali zadať správcovi dane. Keby sme sa všetci pýtali tam, tak Porada bude neviem o čom.
Ale to si ma len vytočil, preto ti tak odpovedám. V skutočnosti otázku som zadala na FS, problém je že musím čakať a čas ma súri. Preto som sa pýtala.

Ale asi naposledy sa tu niečo pýtam, lebo mi tie tvoje komentáre idú fest na nervy. Ak chceš odpovedať, odpovedz a keď nechceš, tak nechaj tak.
marjankaj
17.07.15,15:41
No tak to by sme sa museli hodne pýtať, lebo my tú situáciu nepoznáme. A na DU by si to oveľa rýchlejšie vykomunikovala.
A o tom si nepočula, že ak niekto nadobudne občianstvo iného štátu, tak o slovenské občianstvo príde?
A s tým trvalým pobytom to tiež nie je jednoznačné. Väčšinou tu majú ľudia iba jeden trvalý pobyt. Máš potvrdenie o obidvoch trvalých pobytoch? Alebo je to iba domnienka?
Koľko mal príjmy na Slovensku?
Koľko v Dánsku?
Koľko v Kanade?
Mal ešte aj iné príjmy?
O aké príjmy ide?

Nič z toho si neuviedla, tak sa tu nerozčuľuj. Nikto nemá záujem ťahať to z teba ako z chlpatej deky.
avalik
17.07.15,16:28
Suhlasim s marjankaj, po zodpovedani tychto otazok je potrebne prestudovat prislusne zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia a urcit rezidenciu danovnika - podla rezidencie potom plati dan z celosvetovych prijmov ... lenzebzo zadania ako bolo podane sa to neda urcit ... ak to suri, tak nech sa danovnik obrati na danoveho poradcu