anonym236
15.07.15,18:41
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či existuje nejaká adresa , na ktorú by bolo možné podať žiadosť o prešetrenie priznania invalidného dôchodku. Zaujímalo by ma ako je možné, že mladý 31 ročný muž dostane invalidný dôchodok. Nikdy nerobil, každý víkend navštevuje diskotéky, nemá žiadne zdravotné problémy.

Aby som upresnil,nie som žiadna hyena. Dotyčného poznám osobne. Nemá žiadne zdravotné problémy, ani diabetes, nie je ani onkologický pacient a ani nič podobné. Člen jeho rodiny je posudkový lekár. Sám dotyčný sa chváli tým ako sa dá s našim štátom "vyjebať" ak máte ľudí na správnom mieste. Nepracuje a ani nikdy nepracoval lebo sa mu nechce a nie zo zdravotných dôvodov. Nikdy by som si nedovolil spochybňovať zdravotný stav chorého človeka, sám mám v rodine chorého otca po 4 operáciách kolien, ktorému nebol priznaný ani čiastočný invalidný dôchodok.
kopretinka
15.07.15,17:01
ja som tiež ID a tiež by som mohla byť každý víkend na diskotéke,keby som mala na to vek :D
Ako vieš,že nemá zdravotné problémy? ty si jeho lekár?
Čo ak nepracuje preto,lebo má tie problémy?
Si myslíš,že invalid je iba ten,na kom to je vidno??
Xanti
15.07.15,17:24
Aj ja chodím na diskotéky, ani na mne nič nevidno, a mám závažnú diagnozu. Je to všetko o prístupe k životu, nebudem stukať a bedákať, lutovať sa a doma sedieť na riti. V rámci možností si svoj život užijem aj taký aký je.

A len tak mimochodom, prajem Ti aby si v živote nepocítil ťažkosti ako má možno ten mladý muž ktorému jeho dôchodok závidíš. A ak náhodou sa nejaký problém zdravotný u teba vyskytne, tak potom si spomeň na svoje reakcie, a pekne zalez do kúta .... aby sa náhodou nenašla "dobrá duša" tvojho razenia, čo by ťa udávala, že vôbec žiješ.
anonym236
15.07.15,17:48
nikto tu nikomu nezávidí. Normálne som sa spýtal či existuje nejaká možnosť na prešetrenie. Poznám toho človeka a nemá žiadne zdravotné problémy,člen jeho rodiny je posdukový lekár. Nie je ani onkologický pacient, neni na inzulíne a ani nič podobné. Kade chodí tak sa chváli ako sa dá s týmto štátom dobre "vyj*ebať" ak máš ludí na správnom mieste. Nikdy by som si nedovolil niekoho osočovať neprávom. Mám otca, ktorý je po 4 operáciách kolien, pracuje ako murár a invalidný dôchod , ani len čiastočný mu nebol priznaný. Nie som žiadna hyena ...
kopretinka
15.07.15,17:56
tak ak ho posudzoval ten príbuzný,tak to potom asi bude dobrý prúser..........a možno by sa to aj malo bonznúť....len ja neviem,že kde........možno priamo do soc.poisťovne,oni si to tam už zaradia....
buchač
15.07.15,19:45
Podávanie a vybavenie sťažností

sťažnosť možno podať písomne, ústne do záznamu, telefaxom alebo elektronickou poštou,

Sociálna poisťovňa vyhotoví o ústnej sťažnosti, ktorú nemožno vybaviť ihneď pri jej podaní, písomný záznam o ústnej sťažnosti,

sťažnosť podaná Sociálnej poisťovni telefaxom alebo elektronickou poštou sa považuje za písomnú iba vtedy, ak ju sťažovateľ do 5 pracovných dní od jej podania písomne potvrdí podpisom, inak Sociálna poisťovňa sťažnosť odloží, sťažnosť podaná elektronickou poštou so zaručeným elektronickým podpisom sa považuje za písomnú sťažnosť.

Sociálna poisťovňa sťažnosť odloží, ak

neobsahuje náležitosti podľa zákona o sťažnostiach,

je z nej zrejmé, že vo veci, ktorá je predmetom sťažnosti, koná súd, prokuratúra alebo iný orgán činný v trestnom konaní,

zistí, že sťažnosť sa týka inej osoby, než ktorá ju podala a nie je priložené splnomocnenie podľa zákona o sťažnostiach,

od udalosti, ktorej sa predmet sťažnosti týka, uplynulo v deň jej doručenia viac než 5 rokov,

ide o ďalšiu opakovanú sťažnosť podľa zákona o sťažnostiach,

ide o sťažnosť proti vybaveniu sťažnosti podľa § 22 ods. 3 zákona o sťažnostiach,

jej bola zaslaná na vedomie, alebo ak sťažovateľ neposkytol spoluprácu podľa zákona o sťažnostiach, alebo ak spoluprácu neposkytol v lehote desať pracovných dní od doručenia písomnej výzvy.

ak sťažnosť nie je v súlade so zákonom o sťažnostiach alebo ak chýbajú informácie potrebné na jej prešetrenie, Sociálna poisťovňa písomne vyzve sťažovateľa, aby sťažnosť v lehote desať pracovných dní od doručenia písomnej výzvy doplnil, súčasne ho poučí, že inak sťažnosť odloží,

Sociálna poisťovňa odloží sťažnosť, ktorú sťažovateľ pred jej vybavením písomne vezme späť alebo ak sťažovateľ písomne pred vybavením sťažnosti oznámi, že na jej vybavení netrvá,

o odložení sťažnosti a dôvodoch jej odloženia Sociálna poisťovňa sťažovateľa písomne upovedomí do desiatich pracovných dní od odloženia sťažnosti,

totožnosť sťažovateľa je Sociálna poisťovňa povinná utajiť, ak o to sťažovateľ požiada. Sociálna poisťovňa môže utajiť totožnosť sťažovateľa, ak je to v záujme vybavenia sťažnosti,

Sociálna poisťovňa vyhotoví zápisnicu o prešetrení sťažnosti,

sťažnosť, v ktorej sťažovateľ vyjadruje nesúhlas s vybavením alebo odložením svojej predchádzajúcej sťažnosti, je novou sťažnosťou proti postupu Sociálnej poisťovne pri vybavovaní sťažnosti alebo pri odložení sťažnosti.

Prijímanie sťažností

Sociálna poisťovňa je povinná sťažnosť prijať; prijatú sťažnosť, na ktorej vybavenie nie je príslušná, postúpi najneskôr do desiatich pracovných dní od doručenia orgánu verejnej správy príslušnému na jej vybavenie a zároveň o tom upovedomí sťažovateľa; sťažnosť, na ktorej vybavenie Sociálna poisťovňa nie je príslušná a v ktorej sťažovateľ požiadal o utajenie svojej totožnosti, Sociálna poisťovňa najneskôr do desiatich pracovných dní od jej doručenia vráti sťažovateľovi s uvedením dôvodu,

http://www.socpoist.sk/ziadosti--navrhy--podnety--staznosti--ine-podania/48986s
buchač
15.07.15,20:20
...a kuwa !!!

Opýtam sa najprv.
Ty si vyštudovaný doktor ?
Ja mám napríklad diabetes (ak nevieš, čo to je, tak si vyhľadaj) a na túto chorobu sa vzťahujú určité úľavy (výhody od štátu) v zmysle preukazu ŤZP.
Nie raz mi niekto nezainteresovaný povedal, že jak fasa vyzerám...ba dokonca mi aj tie úľavy závidel. Na druhej strane, po oboznámení so stavom zmenil rétoriku.
Tiež ale nesedím na zadku a makám jak černej...tiež by niekto nepovedal, že som na inzulíne.
--------------------------------------
Takže láskavo nejak nerieš...
Alebo mu závidíš ??? Myslím si, že nie je čo...mám za to, že len tak, po známosti tú invaliditu nedostal. Revízny lekár nedá pečiatku len tak, ako jeden profesor operoval za kačicu a fľašku čuča.
--------------------------------------
Mimochodom, minulý týždeň som zaplatil doplatky v lekárni v sume cca 120 €.
Mimochodom, som bývalý onkologický pacient.

P.S.:
Sám sa čudujem, že som tak slušne napísal...

Poznámka :
Adresa existuje, no nedávam ju ... v tomto prípade by som si pripadal za hyenu.
Lež kto je v tomto prípade hyena ???
kopretinka
16.07.15,07:06
ZAS TU NIEKTO NIEČO MAZAL.....tým sa vymazal aj koment od zadávateľa,že posudkový lekár je príbuzný invalidovi a to teda je dosť závažná informácia
lujza.j
16.07.15,07:40
Takze ty si vlastne nasraty.....ze tvoj otec nema ID.....tam je pes zakopany.....kazdopadne asi nemas ine starosti a nudis sa.....
......vies ja ked niekomu odpoviem na otazku ako sa mam "perfektne"tak su z toho:eek: ....a ja vlastne len provokujem:D
anonym236
16.07.15,07:53
Nudite sa tu akurat tak vy.... Vy viete vela toho o mojich starostiach. 31 rocny muz, nikdy nemal uraz, matka je ortopedička a ďalsi clen posudkovy lekar a dostane id s diagnozou zmeny na krcnych stavcoch? Len tak nahoda asi, asi ma chlapec strasne tazky zivot
Tweety
16.07.15,07:54
a teba sa to ako dotýka? Určite nijako bytostne. Ale ak chceš bonzovať a tým chrániť peniaze daňových poplatníkov, podaj podnet na UPsVaR alebo na SP. Či nie o toto ti ide?
lujza.j
16.07.15,07:57
Njako sere ho,ze niekto ano a on nie..to je vsjo!asi tak....
kopretinka
16.07.15,12:08
lujza,úprimne,teba by nesralo,keby tvoje decko bolo onko pacient a odmietli by mu ID a vieš o inom,zdravom človeku,ktorý ten ID má iba preto,lebo jeden príbuzný napíše lek.správu a druhý príbuzný je posudkový lekár???? Nepovedz,že nie,lebo neuverím.
Kvaka
16.07.15,12:16
Kopretinka, súhlasím s tebou, mňa by tiež takéto naštvalo, najmä ak by som mala pocit krivdy, určite je to nespravodlivé. Že sa niekto vysmieva, ako zneužíva systém, tak no coment. Neviem, či by som písala na SP o inom, to sú vážne veci. Skôr by som zabojovala za toho svojho, nech má to, čo mu patrí.
buchač
16.07.15,13:28
JA SOM ZMAZAL SVOJ príspevok.
Bol ohodnotený ako "komentár"...tak som presunul do komentárov.
Nech má dotyčný radosť.

Ten koment zadávateľa mal byť hneď v zadaní a nie až po jeho úprave.
buchač
16.07.15,13:32
Člen jeho rodiny je posudkový lekár. Sám dotyčný sa chváli tým ako sa dá s našim štátom "vyjebať" ak máte ľudí na správnom mieste. Nepracuje a ani nikdy nepracoval lebo sa mu nechce a nie zo zdravotných dôvodov.
===================================

Silne pochybujem, že by niekto bol až tak sprostý...
Veď v podstate by mohli vyebať s ním....prípadne by bola vyebaná aj jeho matka....a nevravím o tom posudkárovi.
Peggynka
16.07.15,14:39
Mám tendenciu veriť tomu,čo si napísal (aj s prihliadnutím na tvoj komentár dnes o 10:53hod.). Poznám takýto prípad tiež,ale spravodlivosť ho dobehla.Je to od neho nehorázna drzosť,že sa tým ešte chváli a provokuje.Pozri tu:
http://www.socpoist.sk/ziadosti--navrhy--podnety--staznosti--ine-podania/48986s
lujza.j
16.07.15,15:41
ja som niekde napísala...že mňa by to nenasralo?!....sú veci ktoré su tu tak....nezmením to.....moja máti mala už v januári podozrivú mamografiu.....a o prso možno príde až v auguste....ked si spomeniem na vyše pol ročnú genézu vyšetrení...je mi zle a čo mi to pomôže....to,že má moja máti rakovinu prsa a mala ju aj moja babka nezmením.....ked sa kamoška opýtala prečo máti operujú tak neskoro...."lebo nie je kmotríková"...
Chobot
16.07.15,19:53
Áno, buchač si ho zmazal a spolu s príspevkom sa zmažú aj komentáre. Nič nové na porade, žiadna konšpirácia sa nekoná.

tu sú tie komenty, ak niekomu chýbajú:

anonym236 (Včera 20:48) nikto tu nikomu nezávidí. Normálne som sa spýtal či existuje nejaká možnosť na prešetrenie. Poznám toho človeka a nemá žiadne zdravotné problémy,člen jeho rodiny je posdukový lekár. Nie je ani onkologický pacient, neni na inzulíne a ani nič podobné. Kade chodí tak sa chváli ako sa dá s týmto štátom dobre "vyj*ebať" ak máš ludí na správnom mieste. Nikdy by som si nedovolil niekoho osočovať neprávom. Mám otca, ktorý je po 4 operáciách kolien, pracuje ako murár a invalidný dôchod , ani len čiastočný mu nebol priznaný. Nie som žiadna hyena ...


kopretinka (Včera 20:56) tak ak ho posudzoval ten príbuzný,tak to potom asi bude dobrý prúser..........a možno by sa to aj malo bonznúť....len ja neviem,že kde........možno priamo do soc.poisťovne,oni si to tam už zaradia....
kopretinka
16.07.15,20:08
nikto tu nekonšpiruje,zmazaním príspevku sa zmazal aj komentár od zadávateľa si myslím že s dosť závažnými informáciami