lubica2403
15.07.15,19:11
Chcela by som poprosiť o radu - hľadala som na Porade, ale odpoveď sa mi nepodarilo nájsť, preto sa pýtam : prevádzkujem e-shop s novým tovarom. Vie mi niekto poradiť, či by bolo možné, aby som si tam vytvorila sekciu " bazár", kde by som len súkromne skúsila predať moje osobné veci - použité, ktoré už nepotrebujem ? Myslím to tak, že ich predám mimo e-shopu, teda bez faktúry a bez možnosti tovar reklamovať či vracať do 14 dní naspäť ,teda len ako súkromný predaj. Jednalo by sa o tovar v cenách od 1 do 10 Eur. V každom inzeráte by som informovala, že die o súkromný predaj a neplatia obchodné podmienky e-shopu. A aby niekto nešpekuloval - nie, nechcem nijako podvádzať ani klamať zákazníka, len sa chcem jednoducho zbaviť nepotrebných vecí, ktoré sa ešte niekomu môžu zísť. :-) Ďakujem vopred za konštruktívne odpovede :-)
Dáša_
15.07.15,17:26
a čo urobíš v prípade, ke´d si zákazník vyberie nový tovar aj použitý a bude chceť platiť na dobierku - ako to odlíšiš? Myslím, že je to nerealizovateľné. Použi bežne dostupné bazary na internete a na svoju stranku si daj len odkaz na tieto svoje veci. Ako reklamu
lubica2403
15.07.15,17:29
V Tom nevidím problém, vo fakture by bol len nový tovar, dobierka by Bola na sumu aj s bazárovým tovarom. Die mi skôr o to, či by tento môj "nápad" nebol proti nejakému zákonu.
Dáša_
15.07.15,17:31
a do účtovníctva to dáš ako? ako budeš vysvetľovať, že tento príjem nie je príjem? že tých 50€ čo ti prišlo na účet je vlastne 40????
lubica2403
15.07.15,17:34
Aha, to je problém :-) Vidno, že si ekonóm, Dáška :-) Tak Vďaka za užitočné rady. Škoda, že to nepôjde... Ešte raz vďaka.
Dáša_
15.07.15,17:38
no, hlavne 8 rokov prevádzkujem eshop :D
lubica2403
15.07.15,18:12
Aha,ˇto ma nenapadlo. Vidno, že si ekonóm, Dáška :-) Takže to asi nepôjde, škoda. Vďaka za užitočné rady.
Consultix
16.07.15,08:17
Dalsia podstatna vec: Ak mas svoje osobne veci zverejnene v systeme na predaj produktov, aj ked s uvedenim, ze su to osobne, pozivane veci, tak sa to neda povazovat za prilezitostny prijem z predaja vlastneho majetku, nakolko prevadzkovanim stranky je podla mojho nazoru naplnena podmienka, ze je to sustavne vyvyjana cinnost za ucelom dosahovania zisku = podnikanie, ktore podlieha zivnostenskemu opravneniu. To samozrejme mas, ale podstatne je to, ze takyto prijem by som povazoval za prijem z podnikania.
Consultix
16.07.15,08:18
Ako pise Dasa_: zverejni to na internetovom bazare. Predpokladam, ze vacsina bazarov ma vyssiu navstevnost ako tvoj eshop, takze aj dosah a pravdepoodbnost predaja su vyssie.