tanti
29.05.06,10:14
Viem, ze to nesuvisi s temami, ktore sa tu riesia, ale potrebovala by som pomoct kamaratke.
Viete mi niekto poradit v akom zneni by mala napisat ziadost na sud, ked chce aby jej priznali platenie alimentov od druha s ktorym nezije?
Chobot
29.05.06,09:03
Viem, ze to nesuvisi s temami, ktore sa tu riesia, ale potrebovala by som pomoct kamaratke.
Viete mi niekto poradit v akom zneni by mala napisat ziadost na sud, ked chce aby jej priznali platenie alimentov od druha s ktorym nezije?

V prílohe máš nikoľko jednoduchých vzorov žaloby. Každý prípad je však osobitný, preto nie je možné vytvoriť jednotnú šablónu na žalobu. Nech si z toho povyberá, čo sa jej najlepšie hodí a trochu nech to upraví podľa jej situácie.

Najlepšie by jej pomohol nejaký právnik, ktorý by žalobu napísal presne na mieru a aby tá žaloba bola aj akceptovaná súdom.

Ak má veľmi nízky príjem, môže požiadať o bezplatnú právnu pomoc na okresnom úrade práce.
tanti
29.05.06,09:41
Dakujem velmi pekne.
willma
29.05.06,12:04
A keď je na materskej a ďalšej rodičovskej môže žiadať aj výživné na seba, uhradenie nákladov na výbavičku - potrebuje bločky, a ešte pozriem a doplním, čo by sa dalo žiadať a akým spôsobom.
dadulka32
07.02.09,14:28
ako mám napísat žiadost na súd o výživné na priatela, ktorý mi neplatí príspevky na dieta a nemá súdom určené
willma
07.02.09,14:41
máš vzory hneď v druhom príspevku a okrem iného výživné
sonda84
15.08.09,12:35
Dobry den,som tehotna,v 4 mesiaci a otec dietata nejavi zaujem o dieta.Mam narok na podanie o vyzivne???
Dakujem za odpoved
veronikasad
15.08.09,14:06
Dobry den,som tehotna,v 4 mesiaci a otec dietata nejavi zaujem o dieta.Mam narok na podanie o vyzivne???
Dakujem za odpoved

http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=348