Dašena O.
16.07.15,10:03
Ako účtujete úhradu vyšlej faktúry v jednoduchom účtovníctve cez ERP? V knihe faktúr a aj s prenosom do peň.denníka, alebo príjem do peň.denníka z uzávierky ERP?
mirka134
16.07.15,08:29
Ja si účtujem cez príjmové doklady každý samostatne a potom si to odkontriolujem podľa uzávierky z ERP
fortunka
16.07.15,08:34
no ked to zauctujes ako prijem do dennika, tak to budes evidovat ako neuhradene v knihe pohladavok... cize odpved je jasna, nie? :)
fortunka
16.07.15,08:36
Davam tlacit kopiu dokladu, to mi lepia na jeden papier za kazdy den, suma a pocet sa skontroluje podla uzavierky.. nasledne to uctujem v knihe pohladavok aj so zauctovanim do dennika. Na registracku vediem v uctovnictve samostatnu pokladnu, cize v denniku to ide do pokladne registračky (cize jedna je EPR, druha klasicka EUR pokladna a potom valutove pokladne)
Dašena O.
16.07.15,08:54
Ďakujem robím to tiež tak, len som si to chcela s niekým odsúhlasiť
Dašena O.
16.07.15,08:57
s tou samostatnou pokladňou v denníku je dobrý nápad, asi to aj ja tak budem robiť. Ďakujem
Ingrid Ondruskova
16.10.15,17:36
Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak pokračujem....SZČO platiteľ DPH má virtuálnu reg. pokl cez DÚ, účtovanie a vystavovanie cash tuzemským odberateľom je jasné, ale prvýkrát ide dodávať tovar do Rakúska /samozrejme veľkoobchodu čiže VF bude bez DPH// a Rakúšania mu idú platiť "cashom", vystavuje aj vtedy príjm. doklad cez ERP bez DPH alebo vklad na účet alebo čo???Ďakujem krásne!!!!
avalik
16.10.15,17:47
Asi by bolo na case si precitat etiketu a navod, toto nie su temy ale otazky ... a otazky sa nedavaju do odpovedi.
Ingrid Ondruskova
16.10.15,18:40
Mea kulpa, čo sú tu na Porade novinky tohto typu, že čo a ako, "odpovede, otázky, debaty a pod. "som popravde zmätená a vôbec ma to takto nebaví, riešiť čo-kde v akom chlieviku...oooh stará zlatá porada spred niekoľkých rokov ale čo už....avalik, tak čo mám založiť úplne novú tému, či čo?? úplne úprimne sa pýtam....
avalik
16.10.15,18:46
Vpravo hore klikni na Pridat suvisiacu otazku, ale najprv pozri zakon o ERP, posud ci ide o pravny vztah, z ktoreho vyplyva platba nad 5000 eur, a odpoved mas aj na stranke financnej spravy ... a mam dojem, ze totu uz bolo riesene - na to sluzi vyhladavac
Žabinka
16.10.15,19:10
čítam si tvoju otázku už neviemkoľký krát, a neviem, či som niečo nepochopila.. ale úhrada vydanej faktúry, či už pre tuzemského alebo zahraničného odberateľa cez klasickú alebo virtuálnu RP je vždy bez vyčislenej DPH.. je to úhrada.. ak je suma k úhrade nad 5000€, tak úhrada je len cez účet..
Ingrid Ondruskova
17.10.15,11:05
Ďakujem Žabinka jedná sa o sumu 1.200,/EUR takže cash cez pokladňu môže /musí/ byť....
avalik
17.10.15,11:28
A teraz citaj § 1 ods. 1 zakona o ERP.

Zamrnikovala si temu, teraz ked bude niekto hladat odpoved na rovnaku otazku tak ju nenajde a bude znova ziadat o radu.
Ingrid Ondruskova
17.10.15,13:09
čo už.....