Hakika
16.07.15,11:33
Zaujímalo by ma, či matka na rodičovskej dovolenke musí nahlásiť Úradu práce, že uzavrela dohodu o pracovnej činnosti, resp. nosiť tie potvrdenie o mzde a pod.
ďakujem
veronikasad
16.07.15,09:36
UPSVaR nemusí, pretože počas poberanie RP nie je uchádzačom o zamestnanie. Treba sa však do 8 kal. dní odhlásiť v soc.poisťovni z dôch.poistenia plateného štátom.
Hakika
16.07.15,09:45
To viem, a ona dokonca ani nie je prihlásená v soc.poistovni na doch.poistenie, overovala som si to telefonicky podla rodneho cisla. Takze to netreba, len ona mi tvrdi, ze vraj jej na urade nieco take povedali, ale sama presne nevie co.
veronikasad
16.07.15,10:20
Na UP - kde si vybavovala RP možno od nej chceli čestné prehlásenie, kto sa bude starať o dieťa počas výkonu práce na dohodu.
brčko
16.07.15,11:00
Niekedy to chceli kvôli štatistickým účelom, no v zákone sa píše, že musí oznámiť zmeny, ktoré majú vplyv na nárok na rodič.príspevok. Ak by poberal RP jej manžel v zahraničí, tak predpokladám by to malo vplyv na nárok na RP na SK (tam počas RD myslím berú matku ako bez zárobkovej činnosti a sú inak príslušné krajiny na poberanie RP) a vtedy by to asi mala oznámiť, ale velmi sa v tom nevyznám.