Maxinka
16.07.15,12:10
Dodávali sme tovar na istú stavbu. Jedného dňa mi v PC oznámil kontrolór, že firma XY zanikla. Nikto a nič nenasvedčovalo tomu, že by išla firma zaniknúť.
A to sme nestihli ani fakturovať hlavne, že on fakturoval za tú stavbu a peniaze aj dostal od inej spoločnosti.My sme boli subdodávatelia.
Čo máme ako teraz robiť?
Tweety
16.07.15,10:39
Asi už ťažko vyfakturujete spoločnosti, ktorá už neexistuje.
jslancik
16.07.15,10:57
"dodávali sme tovar" - to zanikli do 14 dní od dodania tovaru? Mali ste to fakturovať hneď, nie o sto rokov. Poučenie do budúcna - to vám asi teraz jedine ostáva. Že keď niekto chce "špeciálne podmienky" - napr. počkať s fakturáciou neznámo dlhý čas, využíva vašu naivitu pre svoje obohatenie.
Maxinka
16.07.15,11:20
Hmmm...sto rokov to až nebolo, ale my musíme čakať po odovzdaní stavby. Stavbu sme odovzdali ale už nemáme komu fakturovať, nakoľko aj keď s nami konateľ komunikoval nepovedal nič o tom že končí-jednoducho zrušil firmu presne do 2 týždňov.
Nevadí-už vieme, že je to ponaučenie, že to už nemám komu vyfakturovať, ... aj keď neviem ako sa dá proti tomuto brániť.
Tweety
16.07.15,11:21
no nijako do 15 dní od dodania ste mali povinnosť fakturovať, takže to mohlo byť už hneď dátumom dodania
jslancik
16.07.15,11:33
ako vravím, využívajú naivitu a možno neznalosť zákonov. Do 14 dní od dodania si povinná fakturovať. a bodka. Keby ste to montovali, tak tam sa dá operovať s odovzdaním stavby atď. Ale iba pri dodaní je to jasné. Natiahli vás riadne...
Tweety
16.07.15,11:34
nie do 14 ale 15
Maxinka
16.07.15,12:06
Do 15 dní aj zvykneme fakturovať...dodávali a zároveň sme montovali...v mont. denníku majú aj podpísané ich stavby vedúcim o prevzatí prác každý deň...keď sa šlo fakturovať už bol zrušený. On likvidoval vlastnú firmu už počas stavania...Tak komu som mala do 15 dní??? Nechápete, že stavbu nám prevzali 09 a 08 mal zrušenú firmu???
Kde som sa mala dozvedieť že likviduje firmu, keď na ORSR to zverejnené bolo až 15?
Tweety
16.07.15,12:08
a kedy ste fakturovai? Veď ak do 15 dní zrušil firmu, vašu faktúru už mal, či?
Maxinka
16.07.15,12:14
Nie nemal.
Išli sme vystaviť FA po odovzdaní stvaby IHNEĎ 9.7. ...nahadzujem a pri jeho adrese mi vyhodil monitoring firiem, že firma je zrušená ku dňu 6.7.
Takže som ju ani nevystavila, lebo som už vlastne nemala komu. Telefon už samozrejme nedvíhal.
Ale stavbu nám s pokojným svedomím prevzal 9.7.
Tweety
16.07.15,12:17
mali ste mu dať do ruky faktúru
Maxinka
16.07.15,12:18
Nechajte už tak...natiahli nás to "áno" ale myslím, že nie neznalosťou zákona, ale s chytrosťou slováka.
Hádam si to konateľ nejako porieši :)
jslancik
16.07.15,13:07
už s tým nič nespravíme. a ty sa nabudúce vyjadri jasne - jedna vec je dodávať materiál a druhá montovať. Ale vo vašom prípade by to bolo asi jedno... snáď nešlo o veľkú sumu. A konateľ s tým nič nespraví. jedine s hrubokrkými...
Consultix
17.07.15,10:36
Zaujimalo by ma, ako sa mu podarilo ako pises: zrusit firmu do 2 tyzdnov. Ziadna forma zaniku spolocnosti: likvidacia, konkurz, ex offo nepozna tak kratku lehotu od prvotneho oznamena v obchodnom vestniku...