AdrianaA
17.07.15,13:35
Reklamovali sme službu spoločnosti, ktorá medzičasom vstúpila do konkurzu a nevieme si vymôcť nápravu. Reklamáciu sme teda nasmerovali na tretí subjekt - firmu, ktorá práce skutočne vykonala ako subdodávateľ. Tento subdodávateľ nám odmietol reklamáciu s odôvodnením, že on s nami nemal uzavretú žiadnu zmluvu , nemá za svoju prácu zaplatené a jeho sa reklamácia netýka, pokiaľ ju nedostane od svojho objednávateľa. Mám ja právo reklamovať u tretieho subjektu - subdodávateľa túto službu a žiadať nápravu ?
Tweety
17.07.15,11:40
Nie, nemáš právo reklamovať u dodávateľa, ktorý ti službu neposkytol.
AdrianaA
17.07.15,11:54
aj keď ju v skutočnosti vykonal ? Takže teraz komu môžem reklamovať ? Nikomu ?
Tweety
17.07.15,11:55
Vykonal ale tomu, kto si to objednal.
AdrianaA
17.07.15,11:58
takže neexistuje žiadna možnosť ako to reklamovať ?
Consultix
19.07.15,10:04
Kym spolocnost je v konkurze, tak musi plnit vsetky svoje zavazky, hlavne tie nepenazne, kedze v ich plneni im nebrani platobna neschopnost, resp. predlzenie, vdaka comu sa do konkurzu dostali.
Komunikovali ste u svojho dodavatela s kym? So statutarmi, alebo so spravcom konkurznej podstaty? Obratte sa na spravcu, ten by to podla mojho nazoru mal riesit promptne.
AdrianaA
20.07.15,12:44
riešili, ale ten tmôže vyzvať subdodávateľa a subdodávateľ nenastúpi na odstránenie pokiaľ nedostane zaplatené od dodávateľa a ten je v konkurze a nemá už zamestnancov a nikto pre neho neodstráni závadu, lebo peniaze zato neuvidí.
Consultix
20.07.15,12:55
A zase to slovenske: ked ty nezaplatis, ja si budem robit co chcem! Ja viem, ze to nie vzdy je korektne, ale je to o tom, ze je zmluva a zakon. Kazda strana by mala plnit svoje zavazky. Jedna strana dodavat/udrziavat/plnit a druha zaplatit. A kazda ma pravo narokovat si to plnenie vecne resp. finance od druhej strany. Ak odberatel nezaplati, to este neznamena, ze dodavatel si bude robit co chce. Treba tlacit na spravcu. On bol dodavatel, on prebera zaruku za vady. To, ze ta firma mu nerealizuje zarucnu opravu je jeho vnutorne vec. Je spravca, ma ekonomicke/pravne vzdelanie, vie co moze a co musi (teda mal by vediet). On je povinny vadu odstranit ako dodavatel/zhotovitel, a to, ako si to vysporiada voci svojmu dodavatelovi je pre Teba pravne irelevantne. Nech tu vadu odstrani cez niekoho ineho, a naklady na odstranenie si narokuje od svojho povodneho dodavatela, resp. si ich moze zapocitat voci zavazku predlzenej spolocnosti. Ak na to nepristupi, tak nech sa paci, narokuj si Ty od neho cast ceny, co si zaplatila za tu vec/dielo, nakolko nie je uplne/vobec sposobile uzivaniu...