elinkanem
17.07.15,15:17
Dobry den, dostala som od brokerov vyzvu na vyzdvihnutie druzstevnych podielnickych listov Polnohospodarskeho druzstva az v Ziline (som z BA), kam ma nutia ist osobne (alebo prostrednictvom splnomocnenca). Ak tak neurobnim, listy budu vyhlasene za neplatne, predaju ich. Ziadala som brokerov, aby mi poslali listy doporucene do vlastnych ruk, ale odmietaju tak urobit. Maju na to narok?

Dakujem.
ivka70
17.07.15,13:25
Predpokladam, ze nepojde len o prevzatie listov, ale o ich zmenu (napr. z dorucitela na mennu). v takom pripade je osobne prevzatie nutne.
Ak nie, musis presne popisat o co ide, preco si ich doteraz nemala a teraz ich mas prevziat.
elinkanem
17.07.15,13:44
Velmi pekne dakujem za odpoved. V mojom pripade clenska schodza PD rozhodla o premene podoby druzstevnych podielnickych listov na listinnu podobu. Preco nie je mozne poslat listy postou alebo prevziat inak ako osobne?
buchač
17.07.15,18:35
Čítaj dôvody, že prečo sa tak deje.
----------------------------------------------

Družstvá v snahe zabrániť tomu, aby sa podielnické listy dostávali mimo družstva, začali ich masovo premieňať zo zaknihovanej podoby na listinnú. Vďaka tomu ich môžu neskôr umoriť, alebo si ich môžu odkúpiť členovia družstva.

http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/76293-dedicia-o-svoje-cenne-papiere-prisli-ak-sa-o-ne-nezaujimali/
elinkanem
17.07.15,19:10
Tieto listy vedie na účtoch majiteľov Centrálny depozitár cenných papierov, druzstvo to nerobi vynechaniu Depozitara. Stale vsak nerozumiem, preco mi neposlu listy na adresu, ale musim ist do Ziliny...
buchač
17.07.15,19:16
Nečítaš, potom to aj tak vyzerá...
elinkanem
20.07.15,10:10
Existuje zakon, ktory nedovoluje poslat listy postou a kaze ich prevziat len osobne? To kazdy musi kvoli podielovym listom osobne ist do Ziliny??? Nerozumiem, co som si mala viac precitat...